• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Kalendárny rok 2021 uzatvorilo 16. kolo Niké Slovenskej basketbalovej ligy. Komu sa podarilo prepracovať do nášho tradičného výberu najlepších individuálnych výkonov kola?

Najlepší slovenský hráč kola 

Levice nemali proti Interu Bratislava jednoduchú robotu, ale v dôležitých okamihoch sa mohli oprieť o produktivitu Borisa Bojanovského. Ostrieľaný pivot Patriotov sa len raz mýlil z poľa, k ďalšej výhre svojho družstva prispel 18 bodmi, 8 doskokmi a 2 blokmi. Veľmi dôležitý výkon v drese Handlovej predviedol Tomáš Mrviš, štatistéri mu v zápase so Svitom zapísali 14 bodov, 7 doskokov, 5 asistencií a 4 zisky. V dobrom svetle sa ukázal aj lučenecký center Ján Zorvan, proti Prievidzi z toho bolo 13 bodov, 2 doskoky a 5 asistencií. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Tretí najlepší individuálny výkon aktuálneho ročníka Niké SBL z pohľadu užitočnosti. Pivot Lučenca Taylor Johns sa od svojho príchodu postupne zlepšoval, až prišiel jeho dominantný výkon v zápase s Prievidzou. Len jeden nepremenený pokus z poľa (16/15), celkovo 32 bodov na konte Američana a k tomu ešte 9 doskokov, 7 asistencií a 2 bloky. To všetko prinieslo v indexe užitočnosti hodnotu 41. Čerešničkou na torte bolo, že tímu dopomohol k výhre. Vo skvelej fazóne pokračuje v bielo-modrom drese Spišiakov Marko Stevanovič, na výhre nad Komárnom sa podieľal 15 bodmi, 15 doskokmi, 3 asistenciami a 2 blokmi. Na druhej strane sa snažil odpovedať Jorden Duffy, ale 23 bodov, 3 doskoky, 6 asistencií a 5 blokov v podaní rozohrávača BC nestačilo na triumf. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Buzzer beater, ktorý s klaksónom rozhodol o víťazstve tímu a ukončení trojzápasovej série prehier. Hrdinom Handlovej v zápase so Svitom sa stal James Kinney. Skúsený rozohrávač po krátkej absencii ukázal, prečo je taký dôležitý pre "baníkov". V zápase zaznamenal 18 bodov, 4 doskoky, 5 asistencií a 6 ziskov. Už stálicou v rotácii Komárna je z pohľadu výkonov Vuk Djordjevič, aj keď to v tomto prípade na výhru nestačilo. Na palubovke Spišských Rytierov sa prezentoval 20 bodmi, 8 doskokmi a 2 asistenciami. Cenný prínos z lavičky Patriotov predviedol Samuel Volárik, proti Interu Bratislava bol autorom 8 bodov a 8 doskokov. 

 

Ideálna päťka kola

Ideálna päťka 16. kola je takmer výhradne v réžii Američanov. Dvojité zastúpenie má Handlová, konkrétne v podobe Jamesa Kinneyho a DeAndreho Abrama. Komárno reprezentuje Jorden Duffy, za Spišských Rytierov je to Marko Stevanovič a z Lučenca Taylor Johns.

Foto: Lukáš Droppan