• 1.

  INT Inter
  8-2 18
 • 2.

  SNV Rytieri
  7-3 17
 • 3.

  LEV Patrioti
  6-3 15
 • 4.

  SVT Svit
  4-5 13
 • 5.

  LUC Lučenec
  4-6 14
 • 6.

  KMR Komárno
  3-5 11
 • 7.

  HAN Handlová
  3-7 13
 • 8.

  PDA Prievidza
  3-7 13

21. kolo Niké SBL prinieslo viaceré pôsobivé výkony, hlavne zo strany slovenských basketbalistov. Kto sa prepracoval do nášho tradičného výberu?

Najlepší slovenský hráč kola 

Michael Fusek získal po návrate zo zranenia herné sebavedomie, podľa očakávania sa zaradil nielen k najlepším domácim hráčom súťaže, ale aj celkovo. Ďalším dôkazom bolo v tomto smere úspešné vystúpenie v Handlovej. Pivot Interu potiahol svoj tím k víťazstvu 15 bodmi, 14 doskokmi, 3 asistenciami a 2 blokmi. Lučencu sa ešte v januári podarilo uspieť na palubovke Svitu, vďačiť môže aj Jánovi Zorvanovi. Center BKM zaznamenal 22 bodov a 9 doskokov. Na strane domáceho tímu zaujal Stanislav Baldovský, autor 21 bodov a 2 asistencií. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

O rekordoch a individuálnych číslach Alonza Walkera v stretnutí s Komárnom sme už napísalí mnohé, takže v tomto smere to prejdeme skratkovite. Kanaďan zakončil januárový súboj s 31 bodmi, 21 doskokmi, 8 asistenciami, 2 ziskmi a 3 blokmi. To mu v konečnom sumáre vynieslo užitočnosť 59. Konfrontácia Handlovej s Interom priniesla aj ďalšie kvalitné indivudálne výkony. Začneme pohľadom na domáci tím, DeAndremu Abramovi svietilo v štatistikách 20 bodov, 10 doskokov a 2 bloky. Na hosťujúcej strane bol však Trevor Blondin, štatistéri mu zapísali 22 bodov, 9 doskokov a 3 asistencie. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

V drese Komárna už nepôsobí, ale pre jeho výkon sa ho ešte raz oplatí spomenúť. K.C. Ross-Miller sa snažil so svojim tímom v Prievidzi uspieť, ale neúspešne. Malou náplasťou tak mohlo byť v jeho podaní 21 bodov a 4 doskoky. Vo Svite ukázal v lučeneckom drese Matej Siládi, autor 18 bodov. A tradičným menom v tejto kategórii je Deshawn Freeman, pivotovi Levíc svietilo po zápase so Spišskou Novou Vsou v štatistikách 11 bodov a 7 doskokov. 

 

Ideálna päťka kola

Veľmi potešujúcou správou je, že v ideálnej päťke 21. kola majú prevahu Slováci. Sú v nej traja, konkrétne Stanislav Baldovský zo Svitu, Ján Zorvan z Lučenca a Michael Fusek z Interu Bratislava. Zostávajúce miesta zaplnili Trevor Blondin a Alonzo Walker z Prievidze. 

Foto: Lukáš Droppan