• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Druhé zápasy prvého kola play off boli v znamení veľkolepých individuálnych výkonov, "vyraďovačka" očividne dodáva hráčom potrebnú motiváciu? Komu to išlo najlepšie v sobotu večer?

Muž zápasu MBK Baník Handlová - BC Komárno: DeAndre Abram

Pivot Handlovej avizoval po stredajšej prehre v Komárne, že doma sa postarajú o to, aby sériu ešte na juh Slovenska vrátili. A nemýlil sa, pretože práve on bol jednou z ústredných tvári na ceste za jednoznačným triumfom pred vlastnými fanúšikmi. Všetko podstatné sa udialo v tretej štvrtine, kde Abram neminul takmer žiaden pokus, ku ktorému sa dostal. Obrana Komárna si s ním nevedela dať rady, výsledkom bolo 29 bodov, pri fenomenálnej streľbe 8/7 za tri body. K bodovému nástrelu pridal ešte 8 doskokov. 

 

Muž zápasu Iskra Svit - BKM Lučenec: Desure Buie

Adept na muža zápasu bol jasný, ale práve v rozhodujúcich okamihoch sa ukázalo, prečo si Desure Buie právom vyslúžil ocenenie pre najužitočnejšieho hráča základnej časti Niké SBL. Diváci mali možnosť vidieť skvelý súboj medzi ním a rozohrávačom Svitu A.J. Waltonom, ktorý atakoval výnimočné "quadruple-double". Ale napokon sa z triumfu a postupu do semifinále radoval hráč Lučenca. Buie sa podieľal na víťazstve 23 bodmi, 4 asistenciami a 9 plusovými faulami. 

 

Muž zápasu Spišskí Rytieri - Inter Bratislava: David Dennis

Spišskí Rytieri urobili s Interom Bratislava v druhom stretnutí tejto série rýchly proces a opäť po roku budú hrať o medaily. Pri kolektívnom výkone "Novovešťanov" vyzdvihujeme najmä rozohrávača Davida Dennisa, najlepšieho strelca tímu. Američan mal takmer neomylnú ruku, celkovo nadelil súperovi 23 bodov, ktoré ešte obohatil o 9 asistencií a 2 zisky. 

 

Ideálna päťka

Do ideálnej päťky sobotňajších duelov sme zaradili A.J. Waltona zo Svitu, Davida Dennisa zo Spišských Rytierov, Dalana Ancruma z Lučenca a podkošové duo Handlovej DeAndre Abram a Michal Čekovský.  

Foto: Lukáš Droppan