• 1.

  PDA Prievidza
  2-0 4
 • 2.

  KMR Komárno
  3-0 6
 • 3.

  HAN Handlová
  2-0 4
 • 4.

  SVT Svit
  2-1 5
 • 5.

  INT Inter
  2-1 5
 • 6.

  LEV Patrioti
  1-1 3
 • 7.

  LUC Lučenec
  0-3 3
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-3 3
 • 9.

  NIT Nitra
  0-3 3

Po možno opatrnom vstupe do nového ročníka Niké SBL sa postupne rozbiehajú jednotlivé ofenzívne motory tímov. Komu to najlepšie šlo v druhom kole?

Najlepší slovenský hráč kola 

Dve veže Spišských Rytierov opäť raz úradovali, v tomto prípade mala ich aktivita víťaznú bodku. Michael Fusek naplno využil nižšiu zostavu Komárna k tomu, aby pomohol 12 bodmi, 14 doskokmi, 2 ziskmi a 5 blokmi k prvej výhre sezóny. Na strane Komárna si buduje svoje miesto v družstve Samuel Volárik, na východe sa prezentoval 14 bodmi, 5 doskokmi, 2 asistenciami, 2 ziskmi a 2 blokmi. Svoj už tradičný štandard v levickom drese predviedol pivot Boris Bojanovský, proti Interu mu stačilo necelých 15 minút, aby získal 12 bodov a 9 doskokov. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

V hale Rytierov to bol ofenzívny večer, ktorému kraľovali dvaja hráči. Najskôr začneme domácim Isaiah Washingtonom. S 34 bodmi sa postaral o zatiaľ najlepší bodový nástrel sezóny 2022/2023. K tomu pridal ešte americký rozohrávač 5 doskokov, 6 asistencií, 3 zisky a 9 plusových faulov. Ale najhlavnejšie bolo, že to bol výkon s úspešnou pečaťou. Mimoriadne zdatným sekundantom bol v rovnakom zápase Luka Gašič. Krídelník Komárna nastúpil do druhého roku s "diablami" vo veľkom štýle, dôkazom je 30 bodov, 14 doskokov, 3 asistencie a 3 zisky v jeho podaní. Celkom rýchlo sa na jedného z lídrov Prievidze vypracoval Kellon Taylor, proti Lučencu doviedol tím k dôležitej výhre 20 bodmi, 11 doskokmi a 4 asistenciami. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Lavička Levíc dokazuje, že ktokoľvek z nej zasiahne do zápasu, tak je nebezpečný. V tomto prípade možno hovoriť o Eduardovi Kotáskovi, český rozohrávač mal na svojom konte 12 bodov, 4 doskoky, 6 asistencií a 3 zisky. Pozitívne herné sebavedomie naberá v drese Interu Martin Koller, proti Patriotom to ukázal 14 bodmi, 5 doskokmi a rovnakým počtom asistencií. Aj do tretice je v tejto kategórii rozohrávač, lučenecký Gokul Natesan nezabránil prehre v Prievidzi ani svojimi 17 bodmi, 2 doskokmi, 4 asistenciami a 2 ziskmi.

 

Ideálna päťka kola 

Ideálnu päťku 2. kola si podmanili najmä tímy z východu. Zo Spišských Rytierov si v nej miesto vybojovali Isaiah Washington, zo Svitu dvojica Tavon King a Saša Avramovič. Komárno reprezentuje Luka Gašič a zostavu uzatvára Kellon Taylor z Prievidze. 

Foto: Lukáš Droppan