• 1.

  SNV Rytieri
  20-8 48
 • 2.

  SVT Svit
  18-10 46
 • 3.

  LEV Patrioti
  17-11 45
 • 4.

  KMR Komárno
  15-13 43
 • 5.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 6.

  INT Inter
  13-15 41
 • 7.

  PDA Prievidza
  9-19 37
 • 8.

  HAN Handlová
  5-23 33

V 17. kole Niké SBL nebola núdza o vyrovnané a zaujímavé zápasy, ktoré sa rozhodovali v závere. Kto sa dostal do našej tradičnej hodnotiacej rubriky?

Inter Bratislava - BC Prievidza: J.P. Moorman

Inter nutne potreboval už uspieť a proti Prievidzi sa to podarilo, aj keď to bol boj doslova do samotného záveru. Najdôležitejšie je, že 6-zápasovú šnúru prehier sa podarilo ukončiť a svoj nemalý podiel má na tom J.P. Moorman. Domáci krídelník predviedol všestranný výkon, veď posúďte sami - 13 bodov, 10 doskokov, 3 asistencie a 2 zisky. Najdôležitejší je ale úspech, ktorý sa jeho tímu podarilo dosiahnuť. 

 

BKM Lučenec - MBK Baník Handlová: Tyrik Armstrong 

Konfrontácia Lučenca s Handlovou sa musela nezaujatému divákovi veľmi páčiť, na oboch stranách to bol z pohľadu ofenzívy produktívny večer. Tréneri už tak spokojní byť nemohli, ale my sa pozeráme hlavne na hráčov. Z tohto pohľadu bol jednoznačne mužom zápasu Tyrik Armstrong. Dobrá voľba lučeneckého klubu sa ukázala aj v tomto stretnutí, v ktorom americký rozohrávač atakoval ligový rekord v asistenciách (17). Armstrong sa napokon musel uspokojiť "len" so 14 asistenciami, ku ktorým pridal 17 bodov, 4 doskoky a 2 zisky. Ako bonus, mal najvyšší index 17. kola - 33. 

 

BC Komárno - Patrioti Levice: Tre'Darius McCallum

S úradujúcim majstrom to po prvom polčase v Komárne nevyzeralo práve najlepšie, ale po prestávke nastúpilo úplne odlišné družstvo. Patrioti zavelili k obratu a jeho hlavnou postavou bol Tre'Darius McCallum. Na oboch stranách palubovky bol mimoriadne produktívny a aj s jeho prispením si Levičania odnášali oba body z palubovky "diablov". McCallum zakončil duel s 18 bodmi, 4 doskokmi, 2 doskokmi a 2 ziskmi.

 

Iskra Svit - Spišskí Rytieri: Lautaro Lopez 

Spišiaci pokračujú vo víťaznej jazde a zostávajú bezpečne na čele Niké SBL. Nezmenilo sa to ani po podtatranskom derby vo Svite, v ktorom zase raz exceloval Lautaro Lopez. Argentínčan plnohodnotne nahrádza Isaiah Washingtona, v Iskra aréne sa prezentoval 24 bodmi, 5 doskokmi, 8 asistenciami a 5 ziskmi. Zdá sa, že Rytieri sa veľmi rýchlo vysporiadali so stratou svojho lídra na rozohrávke, pretože expresne rýchlo našli nového. Najmä v poslednej štvrtine, keď sa lámal chleba, zobral zodpovednosť na seba a pre svoj tím vyhral už 5. víťazstvo za sebou. 

 

Ideálna zostava 17. kola:

Najpočetnejšie zastúpenie v ideálnej zostave 17. kola má Lučenec, okrem Tyrika Armstronga sa do nej dostal Tahj Eaddy, autor 29 bodov a 2 asistencií. Za Spišských Rytierov je v nej Lautaro Lopez, Levice reprezentuje Tre'Darius McCallum a päťku uzatvára Vuk Djordjevič z Komárna, na svojom konte mal 23 bodov, 11 doskokov a 2 zisky. 

Foto: Lukáš Droppan