0-0 0
  • 9.

KOM Komárno
    0-0 0

Slovenskí basketbalisti do 16 rokov skončili na B-kategórii majstrovstiev Európy na konečnom 19. mieste, v záverečnom vystúpení na turnaji zvíťazili nad Gruzínskom 87:86 po dvojnásobnom predĺžení.

Slovenskí basketbalisti do 16 rokov si zahrajú na B-kategórii majstrovstiev Európy v čiernohorskej Podgorici o 19. miesto, v dueli o 17. - 20. miesto prehrali s Cyprom 59:65.

Aj v druhom vzájomnom meraní síl s Cyprom sa výhra našich basketbalistov nerodila ľahko. Slováci však opäť dokonale zvládli koncovku duelu, predviedli v nej pevnejšie nervy a lepšiu mušku. Víťazstvo o štyri body udržalo zverencov trénera Žana Tabaka v hre o jednu miestenku z F-skupiny.

Slovenskí basketbalisti do 16 rokov zvládli úvodný duel v skupine o 17. – 24. miesto na B-kategórii majstrovstiev Európy v čiernohorskej Podgorici, nad rovesníkmi zo Švajčiarska triumfovali 80:53. Zverenci trénera Karola Wimmera tak majú už istotu záchrany, v piatok 16. augusta o 18.15 h si zmerajú sily s Cyprom v zápase o 17. – 20. miesto.

Slovenskí basketbalisti zostali v hre o postup do kvalifikácie majstrovstiev Európy 2021. V treťom vystúpení v rámci F-skupiny predkvalifikácie zvíťazili na Cypre 83:79. Účinkovanie v skupine zakončia v stredu 21. augusta o 18.00 v bratislavskej Eurovia aréne proti Rumunsku.

Rozhodujúci duel predkvalifikácie ME 2021 medzi Slovenskom a Rumunskom, ktorý je na programe v stredu 21. augusta o 18.00 v bratislavskej Eurovia aréne, si organizované skupiny môžu opäť vychutnať zadarmo.

Slovenskí basketbalisti do 16 rokov zakončili skupinovú fázu B-kategórie majstrovstiev Európy v čiernohorskej Podgorici prehrou 55:70 s Fínskom. Zverenci trénera Karola Wimmera tak budú hrať v skupine o záchranu, na úvod ich v súboji o 17. – 24. miesto čaká vo štvrtok 15. augusta o 16.00 h Švajčiarsko.