• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov stále čakajú na prvé víťazstvo na B-kategórii majstrovstiev Európy v rumunskej Oradei, s rovesníkmi z Dánska prehrali 55:64. Ďalší duel zverencov trénera Karola Kučeru je na programe v utorok 30. júla o 13.00 h proti Severnému Macedónsku.

Našim basketbalistom vyšiel vstup do tretieho stretnutia na turnaji, šnúrou 9:0 sa dokázali výraznejšie odpútať od dánskeho družstva. Po prvej štvrtine dokonca viedli 21:10. Lenže sa zopakoval scenár z predchádzajúcich dní, poľavenie v koncentrácii umožnilo súperovi návrat do boja o víťazstvo. Po prvom polčase však aj naďalej vyhrávali Slováci – 29:27.

Ani polčasová prestávka nezabrzdila Dánov, tí dokázali otočiť stretnutie na svoju stranu a pred záverečnou časťou dokonca viedli – 45:42. Slovenským basketbalistom v nesprávnej chvíli zlyhala streľba, čo súper bez výraznejších komplikácií využil. K dramatickej koncovke napokon ani neprišlo, Dánsko si totiž postrážilo cestu za prvou výhrou na šampionáte.

B-kategória ME basketbalistov do 18 rokov – B-skupina:

Dánsko – Slovensko 64:55 (10:21, 17:8, 18:13, 19:13)

Dánsko: Stormark 19, Dibba 17, Mortensen 2, Anderssen a H. Rasmussen 0 (Fischer 14, M. Rasmussen 5, Møller 4, Viehweg 3, Grøn a Pedersen 0)

Slovensko: Rákai 17, Šipkovský 14, Lukáč 6, O'Connell 4, Chaban 0 (Skubeň a Šturcel po 5, Dzugas a Mičuda po 2, Šimoňák 0)

TH: 23/18 – 18/12, Fauly: 22 - 22, Trojky: 2 - 7, Rozhodovali: Michajlov (Rus.), Stanová (Rum.), Mumini (Kos.)