10-22 42
  • 9.

NIT Nitra
    4-28 36

Slovenským basketbalistom do 18 rokov nevyšiel ani úvodný zápas o 17. – 24. miesto na B-kategórii majstrovstiev Európy v rumunskej Oradei, s rovesníkmi zo Švajčiarska prehrali 61:83. Zverencov trénera Karola Kučeru tak čaká v sobotu o 13.00 h duel o 21. – 24. miesto s Luxemburskom.

Prvý duel Slovákov o umiestnenie začal vyrovnanie, tímy si v prvej štvrtine striedali vedenie. Viac sa darilo našim basketbalistom, keďže po desiatich minútach vyhrávali 21:18. V druhej časti začali mať mierne navrch Švajčiari, ale zverencom trénera Karola Kučeru sa darilo držať na dostrel. Na polčasovú prestávku napokon išli za stavu 36:37 v ich neprospech.

Aj v druhom polčase pokračovala vyrovnaná bitka, Slováci sa opäť dostali do vedenia, to však malo len krátke trvanie. Lenže Švajčiari zaznamenali štrnásť bodov v rade, čo náš výber na prelome tretej a štvrtej štvrtiny zlomilo. Slovenským basketbalistom v nesprávnej chvíli zlyhala strelecká muška, výsledkom bola napokon hladká prehra.

B-kategória ME basketbalistov do 18 rokov – o 17. až 24. miesto:

Švajčiarsko – Slovensko 83:61 (18:21, 19:15, 23:20, 23:5)

Švajčiarsko: Barba a Martina po 18, Salman 11, Jusovic 2, Langura 0 (Nwokeabia 12, Rankovic 8, Obimo 7, Ganic 3, Mehic a Togninalli po 2)

Slovensko: O'Connell 14, Lukáč 9, Šimoňák 7, Šipkovský 4, Skubeň 2 (Rákai 11, Chaban 9, Lenjik 3, Dzugas 2, Mičuda 0)

TH: 22/14 – 19/9, Fauly: 18 - 22, Trojky: 3 - 8, Rozhodovali: Davidov (Rus.), Velikov (Bul.), Ivaškov (Biel.)