10-22 42
  • 9.

NIT Nitra
    4-28 36

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov obsadili na B-kategórii majstrovstiev Európy v rumunskej Oradei konečné 22. miesto, v záverečnom vystúpení o umiestnenie prehrali s domácou reprezentáciou 57:91.

Slováci odštartovali záverečné účinkovanie na turnaji dobre, v prvej polovici prvej štvrtiny mali mierne navrch, potom však zobrali do rúk taktovku basketbalisti Rumunska. Duel otočili na svoju stranu a prvú štvrtinu napokon vyhrali 19:9. V druhej časti sa slovenský výber snažil priblížiť, ale súper si držal dvojciferné vedenie. Zverenci trénera Karola Kučera šli napokon do šatní za stavu 21:34 v ich neprospech.

Aj po polčasovej prestávke ťahalo Slovensko za kratší koniec, domáce Rumunsko sa totiž mohlo opierať o lepšiu streľbu a defenzívu. Pred záverečnou 10-minútovkou bol stav 39:56 zo slovenského pohľadu. Štvrtá štvrtina priniesla rumunskú kanonádu v útoku, na čo náš výber už nedokázal adekvátne zareagovať. S turnajom sa tak družstvo okolo trénera Karola Kučeru rozlúčilo prehrou.

B-kategória ME basketbalistov do 18 rokov – o 21. miesto:

Slovensko – Rumunsko 57:91 (9:19, 12:15, 18:22, 18:35)

Slovensko: Skubeň 11, Lukáč 10, Šipkovský 9, O'Connell 6, Lenjik 5 (Dzugas a Mičuda po 6, Foltín a Chaban po 2, Šimoňák 0)

Rumunsko: Carcoana 24, Cotoara 14, Rotaru 12, Domocos a Lungoci po 2 (Vasile 13, Bodea 8, Toeda 6, Brie a Hara po 4, Axinte 2, Vescan 0)

TH: 16/10 – 11/7, Fauly: 10 - 18, Trojky: 5 - 10, Rozhodovali: Čajkovskii(Ukr.), Christou (Cyp.), Zinkevič (Rus.)