• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Slovenskí basketbalisti do 16 rokov získali na B-kategórii majstrovstiev Európy v čiernohorskej Podgorici prvé víťazstvo, rovesníkov z Rakúska zdolali 85:62.

Zverenci trénera Karola Wimmera poznali svojho súpera ešte z prípravy, podľa toho aj vyzeral vstup do zápasu. Po piatich minútach vyhrávali už 10:2, potom sa síce k slovu dostali aj Rakúšania, ale k obratu sa nenadýchli. Prvá štvrtina skončila 18:11 v prospech nášho družstva. Druhá 10-minútovka bola oveľa vyrovnanejšie, stále navrch však mal slovenský výber. Do šatní sa napokon šlo za stavu 39:31.

Po prestávke pridali Slováci v ofenzíve, čím definitívne zlomili odpor súpera. Pred štvrtou štvrtinou už totiž vyhrávali 65:45. Záverečná perióda sa tak mohla dohrávať v pokojnom duchu, nášmu výberu už nemohla ujsť prvá výhra na šampionáte.

B-kategórie ME basketbalistov do 16 rokov – D-skupina:

Slovensko – Rakúsko 85:62 (18:11, 21:20, 26:14, 20:17)

Slovensko: Hronský 22, M. Malovec 13, Novák 10, Borodovčák 4, Koller 2 (T. Malovec 10, Boros 7, Randuška a Wooldridge po 6, Akantis 5, Kret a Szabo 0)

Rakúsko: Zapf 18, Ndukwe 12, Fuchs a Schonback po 6, Oguamalam 3 (Angerbauer a Pasterk po 4, God 3, Ablasser, Siegmund a Ugodi po 2, Gatterbauer 0)

TH: 11/11 – 18/12, Fauly: 18 – 13, Trojky: 8 – 4, Rozhodovali: Marques (Portug.), Larsen (Dán.), Stylianou (Cyp.)