Vytlačiť
Kategória: Reprezentácie

Slovenská reprezentácia do 20 rokov odštartovala účinkovanie na B-kategórii majstrovstiev Európy v severomacedónskom Skopje prehrou 64:81 s domácou reprezentáciou. V nedeľu 9. júla o 16.00 h bude jej ďalším súperom Bulharsko.

B-kategória ME do 20 rokov – A-skupina:

Slovensko – Severné Macedónsko 64:81 (13:20, 16:21, 17:25, 18:15)

Slovensko: Minarovjech 14, Boros, Koller a Solčánsky po 5, Malovec 2 (Novák 9, Tončík 7, Jasovský 5, Kapustík 4, Galko a Seman po 3, Kret 2)

Najviac bodov – Severné Macedónsko: Simikj 16, Shoshkikj 10, Mitrevski 9

TH: 8/5 – 19/12, Fauly: 25 – 17, Trojky: 9 – 11

Richard Leško, tréner Slovenska: „V tomto zápase sme čelili fyzicky oveľa vyspelejšiemu súperovi ako sme my. V takých situáciách treba niečo vymyslieť, skúsiť súpera prelstiť hernou inteligenciou a ušiť čo najlepšiu taktiku. Žiaľ, tieto dve veci sa nám nepodarilo plniť počas celých 40 minút. Hluchšie chvíle nás stáli lepší výsledok. Veľa hráčov si odbilo premiéru na takomto fóre, celkovo sme sa ako tím dali do obrazu, kde sa nachádzame. Cieľom pre zvyšok turnaja je zlepšovať sa, vážiť si každú minútu, ktorú tu môžeme odohrať. Budeme do konca bojovať a na konci turnaja to vyhodnotíme ako veľmi pozitívnu skúsenosť pre hráčov a posun v ich kariérach.“

Ondrej Kapustík, hráč Slovenska: „Hrali sme proti kvalitnému súperovi. Po prvom polčase sme prehrávali len o 10 bodov. Čiastočne sme dodržiavali to, čo sme si povedali v šatni a to sa ukázalo aj na výsledku. Chodili sme na útočný doskok, odstavovali sme, bránili sme hru 1 na 1. V tretej štvrtine sa to zlomilo, kde sme dostali priveľa trojok po sebe a nedokázali sme na to zareagovať. V ťažkých chvíľach sme sa nedokázali ako tím podporiť. Mali veľa útočných doskokov, druhých šancí, otvorených trojok. Musíme si z tohto zápasu zobrať aj pozitívne veci, ktoré sme robili a dodržiavali a poučiť sa zo zlých. Chceme do ďalšieho zápasu zlepšiť našu hru, myslím si, že máme na to, aby sme hrali ešte lepšie, agresívnejšie. Musíme využívať šance, ktoré dostaneme a hrať tímovejšie.“