• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Boj o najlepšie umiestnenie v základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy vrcholí. Po 31. kole sa s určitosťou skončí minimálne jedna víťazná séria, na východe je na programe tradičné derby medzi Spišskou Novou Vsou a Svitom. Pozornosť budú púťať aj zápasy v hornej časti tabuľky, Inter Bratislava privíta Prievidzu a Žilina si zmeria sily s Levicami. Handlová sa pokúsi zastaviť sériu prehier proti Lučencu.

Jubilejné 30. kolo Slovenskej basketbalovej ligy prináša opäť kvarteto zaujímavých konfrontácií. V Lučenci to bude repríza televízneho zápasu, na jeho palubovku pricestuje už istý víťaz základnej časti Inter Bratislava. O dôležité body sa bude hrať vo Svite, kam príde Žilina. Taký istý motív bude mať aj duel Levíc s Handlovou. Komárno sa pokúsi vo svojom prostredí zastaviť víťaznú sériu Prievidze. 

Po takmer mesačnej prestávke sa opäť roztáča kolotoč Slovenskej basketbalovej ligy, základná časť vstupuje do svojej rozhodujúcej fázy. Inter Bratislava môže byť opäť po roku už v predstihu víťazom základnej časti, v súboji prvého s druhým ho čakajú doma Levice. Lákadlom bude aj repríza nedávneho finále Slovenského pohára, Prievidza si zmeria sily s Lučencom. O dôležité body sa bude hrať aj v neďalekej Handlovej, kam pricestuje Svit. Nálepku "štvorbodového" zápasu môžeme pokojne dať duelu Spišskej Novej Vsi s Komárnom.

Aj druhý zápas Final Four Budiš Slovenského pohára sľubuje dramatickú zápletku. Súboj tabuľkových susedov, ktorý v aktuálnom ročníku neskončil nikdy viac ako 5-bodovým rozdielom. To všetko majú zápasy Lučenca s Levicami. Pôjde ďalej obhajca trofeje alebo bude pokračovať rozprávková jazda „Novohradčanov“?

Štvrťfinálový program Slovenského pohára sa uzatvorí dvoma zápasmi. Líder tabuľky a najvyššie nasadený tím Inter Bratislava si v rámci bratislavského derby zahrá s prvoligovou Petržalkou. Oveľa napínavejší basketbal sa očakáva v Leviciach, kam pricestuje Iskra Svit.

Final Four Budiš Slovenského pohára otvorí zaujímavý a atraktívny duel. Domáca Prievidza sa pokúsi zlomiť sériu prehier s Interom Bratislava a o možnosť obrať úradujúceho majstra v boji o prvú trofej sezóny. Podarí sa jej to?

Aj druhý štvrťfinálový zápas Slovenského pohára ponúka svoj zaujímavý príbeh. O miestenku sa totiž popasuje nabudená a sebavedomá Žilina, proti nej sa postaví organizátor Final Four turnaja Prievidza. Bude sa z celok Hornej Nitry prizerať v Niké aréne na zápolenia o prvú trofej sezóny v pozícii diváka alebo mu podarí vyradiť tabuľkovo vyššieho postavené družstvo?