• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Po úspešnom vstupe Levických Patriotov je na rade minuloročný majster. Komárno zažije svoju premiéru v Alpsko-jadranskom pohári, na úvod privítajú zverenci trénera Richarda Ďuriša slovinskú Rogašku. 

MBK Rieker Com-therm Komárno – KK Rogaška (Slovinsko)

Mestská športová hala, utorok 4.10. o 18:00 – priamy prenosštatistický prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Marek Turčin, Roman Lamoš

 

Pohľad do kuchyne

Komárno: Komárno aj napriek odchode kľúčových persón z predchádzajúcej sezóny (Alawoya, Bannister, Thompson a Kozlík) a zmene na trénerskom poste, zostáva stále rovnakým tímom - nenápadným, ale nebezpečným. Potvrdzujú to hlavne výsledky z prípravných zápasoch, kde našli len dvakrát premožiteľa a až osemkrát zvíťazili. "Obuvníkov" opäť pravdepodobne bude zdobiť tímový duch, ktorý preverí piaty tím z minuloročnej sezóny v Slovinsku. Podľa informácií z klubového tábora trápia tím drobné zdravotné šrámy.

Rogaška: Liga v Slovinsku ešte neodštartovala, preto bude aj pre nich stretnutie v Alpsko-jadranskom pohári premiérou v novom ročníku. Minuloročný štvrťfinalista najvyššej slovinskej súťaže podľahol neskoršiemu majstrovi Heliosu Suns. Trénerovi Damjanovi Novakovičovi sa podarilo udržať veľkú väčšinu tímu pokope, z družstva odišli len štyria hráči. Posilou je člen slovinskej reprezentácie do 20 rokov Leon Šantelj, jeden z najlepších hráčov minuloročnej sezóny v Bosne a Hercegovine Dejan Sakotič či americký pivot Taylor Johns.  

 

Kto proti komu: Komárno si bude musieť dávať pozor hlavne pod košom, kde operuje Andraz Kavas, Leon Šantelj a Dragan Djuranovič. Mladý tím Rogašky vedie na rozohrávačskom poste Tadej Ferne, ale aj produktívny Američan Dee Davis. 

 

Povedali pred zápasom:

Siniša Bilič (hráč Komárna): "Tešíme sa na prvý zápas. Dobre sme trénovali a myslím si, že sme dobre pripravení. V šatni je výborná atmosféra a už sa nevieme dočkať začiatku sezóny. Čaká nás ťažký zápas, súper hrá tvrdo, majú dobrého trénera. My sme však tiež dobre pripravení a ideme vyhrať. Máme pár zdravotných problémov, ale to nás určite nezastaví."

Foto: Karol Scholtz