• 1.

  INT Inter
  30-6 66
 • 2.

  LEV Levice
  26-10 62
 • 3.

  PDA Prievidza
  25-11 61
 • 4.

  KOS Košice
  25-11 61
 • 5.

  SVT Svit
  22-14 58
 • 6.

  KOM Komárno
  22-14 58
 • 7.

  KAR Karlovka
  12-24 48
 • 8.

  HAN Handlová
  9-27 45
 • 9.

  ZIL Žilina
  5-31 41
 • 10.

  SNV Spišská N.V.
  4-32 40

Stredajší výsledok predĺžil finálovú sériu medzi Interom a Komárnom o minimálne jeden ďalší zápas. "Žlto-čierni" sa môžu tešiť z majstrovských osláv pred domácim publikom, "obuvníci" však budú chcieť nadviazať na stredajší výkon a vynútiť si ešte návrat pred svojich divákov. Komu sa to nakoniec podarí?

BK Inter Bratislava - MBK Rieker COM-therm Komárno

/stav série: 3:1/

Hant aréna, sobota 20. mája o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: 213 a Huste

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Zdenko Tomašovič, Pavel Fuska

Čo je potrebné vedieť: Finálová séria priniesla prvýkrát úplne odlišný tón duelu. Komárno predviedlo sebavedomý a koncentrovaný výkon, ktorý ich bez väčších problémov doviedol k prvému tohtosezónnemu víťazstvu proti Interu. Zverenci trénera Richarda Ďuriša nakročili do duelu šnúrou dvadsiatich bodov za sebou a v podstate po pár minútach rozhodli o osude stretnutia. Inter sa hlavne v prvom polčase strelecky trápil, trénerovi Vidinovi nepomohla ani rotácia hráčov. Dobrou správou pre neho však bolo, že sa po tri a pol ročnej pauze úspešne vrátil na palubovky Richard Grznár. V závere si už zahrali aj menej vyťažení hráči, na oboch stranách tak mohli pošetriť tímy nejaké sily. Komu tento výsledok a energia pomôže v sobotu?

Kto proti komu: Komárnu zabrali rozohrávači, dvojica Djordjevič a Tomič sa postarala o 31 bodov. Pridal sa k ním aj Cobb s 8 bodmi. Inter sa v stredu na tomto poste vytrápil, Mrviš, Vlahovič a ostatní neatakovali spoločne ani hranicu 15 bodov.  

Čísla, čísla, čísla: Úvod v podobe dvadsiatich komárňanských bodov za sebou bol rozhodujúci. "Obuvníci" mali lepšiu úspešnosť za dva body, získali viac doskokov a lôpt, hrali kolektívnejšie, menej strácali a na svojom konte mali aj menší počet faulov. Inter naproti tomu mal lepšiu streľbu za tri body, väčší bodový prínos mala tiež ich lavička, v ostatných ukazovateľoch však citeľne zaostávali.

Povedali pred zápasom:

Oliver Vidin, tréner Interu: „Jediné, čo musíme, je vyletieť na Komárno tak, ako Komárno vyletelo v stredu na nás. A tak, ako Komárno minule spravilo všetko možné, aby vyhralo, tak my teraz spravíme všetko možné, aby sme vyhrali a skončili túto sezónu tak, ako sme ju začali. Teda víťazstvom.“ 

Filip Halada, hráč Komárna: "Musíme do toho dať maximum rovnako, ako sme to urobili v domácom štvrtom zápase. Dôležité bude hrať od začiatku až do konca, plne sústredení, musíme proste podať vyrovnaný a kvalitný výkon, iba tak môžeme uspieť. V žiadnom prípade si nesmieme myslieť, že sme naposledy vyhrali a už to pôjde. Každý hráč si musí uvedomiť, že treba začať zápas zodpovedne. Posledný krok býva najťažší, my nemáme čo stratiť, ideme sa do Bratislavy pobiť o predĺženie finálovej série a chceme ju vrátiť opäť do Komárna!"

Foto: Vladimír Dorňák