• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Pre štyri kluby je tu prvý vrchol sezóny 2021/2022 - Interagros Final Four Slovenský pohár. Sobotňajší semifinálový program odštartuje konfrontáciou obhajcu titulu s tabuľkovým susedom. Čo hovoria pred zápasom tréneri Spišských Rytierov a Lučenca? A ako sledovať tento duel? To máme pre vás všetko na jednom mieste.

Interagros Final Four Slovenský pohár - semifinále (sobota 5. februára o 17.00 h):

Spišskí Rytieri - BKM Lučenec

/hrá sa v režime OP/

Kto píska: Zdenko Zubák, Anton Šarišský, Ján Kurpaš

Kde sledovať:

 

Svitek: Lučenec je veľmi silný súper, chceme postúpiť do finále

Spišských Rytierov asi ani nie je potrebné širšie predstavovať, sú ešte stále aktuálnym víťazom Slovenského pohára a tento nedávny úspech by si opäť radi zopakovali aj v Leviciach. K tomu musia zvládnuť dve náročné skúšky, aby mohli vypuknúť prípadné oslavy.

- V semifinále vás čaká Lučenec. Ako hodnotíte doterajšie výkony a hru súpera?

„Lučenec urobil niektoré zmeny, ktoré im určite prospeli, aj keď už predtým mali silné družstvo. Majú dobrú formu, hrajú v pohode, takže to bude pre nás veľmi náročné. Je to veľmi silný súper, cez ktorého chceme aj napriek tomu postúpiť do finále.“

- V čom, respektíve v kom hrozí u súpera najväčšie nebezpečenstvo?

„Hrajú dobrý a agresívny basketbal. Snažia sa po celej ploche palubovky brániť. Majú veľmi dobrých trénerov, ktorí ich na to pripravujú. Hrajú americkým štýlom, na to sa musíme pripraviť. Chceme si postrážiť ich útočný doskok a rýchly prechod do protiútoku, to bude v tomto zápase veľmi dôležité.“

DSC 0036

- Klasický zápasový rytmus je pre každého momentálne rozhádzaný. Ako sa s tým snažíte vysporiadať?

„Doteraz sme hrali podľa programu, potom aj nás postihol menší výpadok. Napriek tomu, že sme dva týždne nehrali, tak sme predchádzajúce dva zápasy (Komárno a Šenčur, poz.) zvládli. Horšie bude, keď sa nám nakopia zápasy a bude ich potrebné dohrávať. Musíme sa tomu prispôsobiť.“

- Hrá sa o prvú trofej sezóny. Bude to aj test mentálnej stránky družstva pred blížiacim sa play off?

„Určite, bude tam nejaký tlak. Myslím si, že aj tie predošlé dve stretnutia neboli len také hocijaké, v Komárne sa hralo o postup do Final Four a to isté platilo aj o súboji so Šenčurom. Uvidíme, kto sa ako s tým vysporiada.“

DSC 0042

- Hrá sa opäť s podporou publika. Ako hráči reagujú, keď nemusia hrať pred prázdnym hľadiskom?

„Veľmi dobre na to reagujú. Každý je v tejto dobe rád za podporu a môže sledovať zápasy konečne naživo.“

  

Sokolovsky: Spišskí Rytieri sú veľmi nebezpečným tímom, je pred nami veľká výzva

Ešte pod značkou E.S.O. sa Lučenec v rokoch 2004 a 2007 tešil zo zisku Slovenského pohára. Štyrikrát neuspel vo finále, naposledy pred dvoma rokmi v Prievidzi. Aktuálne tretí tím Niké SBL má vzhľadom na súčasnú formu ambíciu zabojovať o víťaznú trofej, aj keď ich už v semifinále čaká obhajca.

- V semifinále vás čakajú Spišskí Rytieri. Ako hodnotíte doterajšie výkony a hru súpera?

„Spišskí Rytieri sú veľmi nebezpečným tímom, ktorý má kvalitu na to, aby zdolal kohokoľvek v našej lige. Nové posily sa plne integrovali a ukazujú, že sú veľmi efektívnymi pre tím. Mali sme problém ich zdolať, aj keď prišli v oslabenej zostave, takže je pred nami veľká výzva.“

- V čom, respektíve v kom hrozí u súpera najväčšie nebezpečenstvo?

„Majú všestrannú a dostatočne širokú súpisku. Mnohokrát majú na palubovke piatich hráčov, ktorí dokážu driblovať, prihrávať a strieľať z perimetra. O to náročnejšie je ich brániť. Zastaviť ich streľbu za tri body a mimoriadne nebezpečný protiútok s Davidom Dennisom, bude kľúčové.“

DSC 0061

- Klasický zápasový rytmus je pre každého momentálne rozhádzaný. Ako sa s tým snažíte vysporiadať?

„V týchto ťažkých časoch, kedy sa neustále mení program, sa snažíme koncentrovať na to, aby sme boli flexibilní a udržali náš tím v dobrom rytme a tréningovom procese.“

- Hrá sa o prvú trofej sezóny. Bude to aj test mentálnej stránky družstva pred blížiacim sa play off?

„Samozrejme. Je to prvá ochutnávka play off intenzity a prostredia. Pre nás tím pôjde o skvelú skúšku.“

DSC 0064

- Hrá sa opäť s podporou publika. Ako hráči reagujú, keď nemusia hrať pred prázdnym hľadiskom?

„Fanúšikovia dávajú zápasom úplne iný nádych. Sú jedným z hlavných dôvodov, prečo skutoční hráči hrajú, aby získali od nich energiu a ukázali sa pred nimi. Naši hráči dostávajú extra energiu, skrz emócie a podporu fanúšikov. Teším sa, že budú súčasťou týchto zápasov.“

Foto: Branislav Gúgľava