• 1.

  INT Inter
  3-0 6
 • 2.

  PDA Prievidza
  3-0 6
 • 3.

  LEV Levice
  3-1 7
 • 4.

  SVT Svit
  3-1 7
 • 5.

  ZIL Žilina
  2-1 5
 • 6.

  KOM Komárno
  1-3 5
 • 7.

  HAN Handlová
  1-3 5
 • 8.

  LUC Lučenec
  0-4 4
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  0-3 3

Aj piate kolo Slovenskej basketbalovej ligy prinesie viacero lákavých súbojov. V Lučenci sa skončí jedno čakanie na víťazstvo, nováčik si totiž zmeria sily so Spišskou Novou Vsou. Úradujúci majster z Levíc privíta tabuľkového lídra z Bratislavy, do Komárna pricestuje zatiaľ stopercentná Prievidza. Postúpiť tabuľkou smerom nahor môže Handlová, doma však na ňu čaká nebezpečná Žilina.

V dohrávke štvrtého kola sa stretnú už tradiční rivali - Inter Bratislava a MBK Rieker Com-Therm Komárno. Natiahnu "žlto-čierni" sériu víťazstiev na tri zápasy alebo ukončia dvojzápasovú šnúru prehier "obuvníci"?

Do dvoch hracích dní je rozložený program štvrtého kola Slovenskej basketbalovej ligy. V sobotu sa na Spiši bude hrať o ukončenie čakania na víťazstvo, domáci basketbalisti privítajú Handlovú. Prievidzu čaká tohtosezónna premiéra pred svojim publikom, na úvod privítajú nováčika z Lučenca. Atraktívny duel bude aj pod Tatrami, Svit privíta úradujúceho majstra z Levíc.

Po pomalšom rozbehu sa Slovenská basketbalová liga dostáva do rýchleho tempa. Tretie kolo prinesie tradičné hornonitrianske derby medzi Handlovou a Prievidzou, ale aj južanské derby Komárna s Levicami. Žilina si robí zálusk na ukončenie neporaziteľnosti Svitu a nováčik z Lučenca privíta doma Inter Bratislava.

Program úvodného kola nového ročníka Slovenskej basketbalovej ligy sa uzatvorí súbojom medzi nováčikom BKM Lučenec a držiteľom bronzu z predchádzajúcej sezóny MBK Rieker Com-Therm Komárno.

Prvýkrát v novom ročníku čaká Slovenskú basketbalovú ligu v jeden deň plná porcia zápasov, v sobotu je na programe 2. kolo. Do akcie sa dostanú už aj hráči Interu Bratislava, doma privítajú Handlovú. Úradujúceho majstra z Levíc čaká nováčik, zaujímavý duel možno očakávať pod Tatrami, Svit si zmeria sily s Komárnom a Spišiaci si pokúsia napraviť reputáciu proti Žiline.

V sobotu 6. októbra oficiálne odštartuje nový ročník Slovenskej basketbalovej ligy, na programe sú tri stretnutia. Ťahákom úvodného kola je súboj ambicióznej Handlovej s úradujúcim majstrom z Levíc, pod Tatrami si zmerajú sily v rámci tradičného derby Spišská Nová Ves so Svitom a do Žiliny cestuje Prievidza. Program zápasov sa uzatvorí v utorok, tohtoročný nováčik BKM Lučenec si zmeria sily s Komárnom.