• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Levickí Patrioti zostávajú v aktuálnom ročníku bez porážky, v stretnutí C-skupiny Alpsko-jadranského pohára zvíťazili na palubovke slovinského KK Tajfun Šentjur 68:60. Zverenci trénera Tea Hojča si už v predstihu zabezpečili postup do ďalšej fázy.

Úvod stretnutia poznačila premotivovanosť na oboch stranách, z čoho pramenilo viaceré chýb a len málo košov. Lepšiu obranu predvádzali domáci, šnúrou siedmich bodov sa dostali do prvého menšieho trháku. Levičania sa postupne dokázali adaptovať na hru Šentjuru, pred druhou štvrtinou stiahli na 11:15. Slovinský celok zabral v druhej perióde, využil hluchú chvíľku Patriotov a hlavne spod koša sa tesne pred záverom dostal do dvojciferného náskoku. Zverenci trénera Tea Hojča prehrávali po dvadsiatich minútach 26:36. Levice prišli po prestávke ako vymenené družstvo, za niečo vyše troch minút zaznamenali deväť bodov v rade a ich vysoké manko bolo razom minulosťou. Štyri minúty pred koncom tretej 10-minútovky sa podarilo Klárovi zrovnať na 42:42 a stretnutie sa začínalo odznova. S vyrovnaným stavom (45:45) sa vstupovalo aj do štvrtej štvrtiny. Tá bola vyrovnaná a dramatická už od samotného úvodu, o čom svedčil aj vysoký počet faulov na oboch stranách. Tímy sa striedali často vo vedení, 100 sekúnd pred koncom poslal Summers trojkou Levice do vedenia 61:58. Tento moment sa ukázali ako zlomový, hostia dokázali premieňať kľúčové strely, zatiaľ čo Šentjur robil chyby. Zverenci trénera Tea Hojča napokon dokráčali k víťazstvu z čiary trestných hodov, slovinský celok zdolali 68:60.

KK Tajfun Šentjur (Slovinsko) – BK Levickí Patrioti 60:68 (15:11, 21:15, 9:19, 15:23)

Tajfun: Spicer 13, Sarajlija 10, Grant a Mikovič po 9, Sebič 0 (Fifolt 11, Thomas 8, Maček a Milašinovič 0)

Levice: Summers 11, Djurič 9, Djokič a Musil po 5, Keely 2 (Josipovič, Krajčovič a Nofflet po 10, Klár 5, Vojtek 0)

TH: 27/18 – 17/12, Fauly: 19 – 24, Trojky: 6 – 8, 100 divákov

Teo Hojč (tréner Levíc): „Ako som očakával, bol to náročný zápas. Súper išiel do stretnutia na sto percent. Boli pod tlakom, preto chceli ten tlak dostať na nás. Pod taktovkou nového trénera reagovali dobre, ale som rád, že môj tím tiež zareagoval správnym spôsobom, hlavne v druhom polčase. Prvý polčas bol totiž veľmi zlý, nebola to naša hra. Som šťastný, že po prestávke začali hrať moji hráči ako sme potrebovali hrať.“

Igor Josipovič (hráč Levíc): „Bol to mimoriadne náročný a fyzický zápas. Tajfun potreboval zvíťaziť, pretože prehrali niekoľko posledných stretnutí. Bolo to pre nich všetko alebo nič. V prvom polčase sme hrali veľmi zle, ale v druhom polčase sme sa prebudili a hrali sme našu hru. Víťazstvo je výsledkom nášho tímového výkonu.