• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Basketbalisti Petržalky si zahrajú vo štvrťfinále Slovenského pohára, v odvete kvalifikácie zdolali Holíč na svojej palubovke 70:61. Iskra si zahrá v ďalšom kole s lídrom SBL po 18. kole.

Kvalifikácia Slovenského pohára – odveta:

MŠK Iskra Petržalka - MŠK BO Holíč 70:61 (47:34)

Petržalka: Ciho 20, Hrebičík a Krajčír po 11, Hanák 8, Major 6, Berček 5, Jurčina 4, Hörmann 3, Bóocz 2

Holíč: Hanusek 21, Pukančík 16, Snopko 11, Mlynek 7, Došek 6, Mihaliska a Marenčík 0.

TH: 15/9 - 12/7, Trojky: 9 – 5, Rozhodovali: Stopka, Kubík

/prvý zápas – 80:82, Petržalka postúpila do štvrťfinále/

Marián Berček, tréner Petržalky: Gratulujem hráčom k postupu. Do stretnutia sme vstúpil dobre a celý prvý polčas sme boli lepším družstvom. Holíč po polčasovej prestávke pridal a aj zásluhou našich chýb, ešte zdramatizoval zápas. Podarilo sa im znížiť na rozdiel troch bodov, ale my sme si záver postrážili. Súper predviedol dobrý výkon a myslím si, že by sa nestratil ani v 1. lige. My sa tešíme z postupu a dúfam, že budeme Interu dôstojným súperom, hoci kvalita súpera je obrovská.