• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

BC Prievidza nezvládla semifinálové stretnutie Alpsko-jadranského poháru, keď podľahla slovinskému Zlatorogu Lašku 80:89.

Zverenci Miljana Čuroviča mali do semifinálového stretnutia dobrý vstup, vďaka vysokej úspešnosti streľby sa po niekoľkých minútach prvej štvrtiny ujali dvojciferného vedenia. Lenže potom prišla chvíľková nepozornosť a Lašku to dovolili stiahnuť z vysokého manka. Po prvej štvrtine, ktorú Prievidza vyhrala 22:19, sa hra vyrovnala. Slovinský celok sa opieral o streľbu za tri body, ktorá mu spolu so sériou 11 bodov v rade priniesla vedenie. Baníci však odpovedali taktiež sériou bodov a vedenie ich súpera bolo fuč. Koncovku prvého polčasu ovplyvnila druhá technická chyba, ktorá znamenala vylúčenie trénera Prievidze zo zápasu a spokojnejší odchádzali hostia, spolu s klaksónom upravili na 39:40. Tieto momenty hrali Lašku do karát, po prestávke sa ujali tempa zápasu a Prievidzu zasypali trojkami, ktoré im vytvorili viac ako 10-bodové vedenie. Vicemajster ešte nebol bez šance, do poslednej štvrtiny vstupoval len s 8-bodovým mankom - 61:69. V poslednej štvrtine to už bolo zo strany tímu z Hornej Nitry riziko, chvíľkovo sa im darilo sťahovať z vysokého manka, ale vlastné chyby im zabránili zvrátiť na svoju stranu zápas. Záverečný finiš nebol úspešný, Prievidza podľahla slovinskému Zlatorogu Lašku v semifinále Alpsko-jadranského poháru 80:89. Zajtra o piatej je na programe zápas o 3. miesto.

BC Prievidza - Zlatorog Laško (Slovinsko) 80:89 (22:19, 17:21, 22:29, 19:20)

Prievidza: Wisseh 23, Marič 15, Stamenkovič 15, Körner 11, Batina 10 (Rostampour 3, Kádaši, Jašš, Stanojevič a Vojtek 0)

Laško: Dekič 19, Vašl 12, Jurak 11, Abrams 10, Vujasinovič 8 (Jeftič 14, Barič 11, Čebašek a Krušič po 2)

TH: 19/16 - 14/9, Trojky: 8 - 12, Fauly: 22 - 22, 100 divákov

Jaytornah Wisseh (hráč Prievidze): "Bol to náročný zápas. V tretej štvrtine dali veľa striel za tri body a tiež sa dokázali od nás odtrhnúť. Od tohto momentu sme sa snažili dotiahnuť na nich, Laško však premenilo ťažké strely a zvíťazilo."