10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Predohrávka 19. kola Niké SBL priniesla vyrovnaný a dramatický basketbal so šťastnejším koncom pre Komárno. Nováčik potvrdil druhé miesto domácim triumfom nad Lučencom.

Niké SBL - 19. kolo:

BC Komárno - BKM Lučenec 95:84 (22:16, 16:23, 24:19, 33:26)

Komárno: Duffy 21, Gašič 18, Johnson 6, Danielič 3, Dolník 0 (Djordjevič 27, Pipíška 13, Ross-Miller 7, Balogh 0)

Lučenec: Castlin 29, Johns 18, Buie 11, Zorvan 9, Bolek 4 (Pruitt 10, Siládi 3, Láštic 0)

TH: 26/23 - 23/17, Fauly: 25 - 21, Trojky: 12 - 9, Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Obertová

Povedali po zápase:

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: "Zápas sa odohrával presne tak, ako sme očakávali. Lučenec hrá fyzický basketbal, hráči 'lietajú' po ihrisku a prichádzame do fázy sezóny, kedy sa už pomaly dostavuje aj únava. Opäť sa na začiatku zápasu ukázala naša slabina v doskoku. V druhom polčase sme však odpovedali s energiou, zlepšili sme sa aj v obrane a v útoku sme vybojovali body. Myslím si, že sme si zaslúžili toto víťazstvo. Ideme krok po kroku, s blížiacim sa play off máme dobrú východiskovú situáciu. Som hrdý na svojich hráčov a na ich tvrdú prácu na tréningu. Gratulujem aj Lučencu k výkonu, ideme pokračovať v práci a pripravovať sa na ďalší zápas."

Vuk Djordjevič, hráč Komárna: "Vedeli sme, čo nás v tomto zápase čaká, Lučenec má kvalitné mužstvo. V prvom polčase sme hrali slabo, nehrali sme tímovo, avšak v druhom polčase sme ukázali, akí sme silní. Zlepšili sme doskoky, hrali sme lepšie a zvíťazili sme vďaka tímovej práci."

Daniel Sokolovsky, tréner Lučenca: "V druhom polčase sme mali slabšiu obranu, súper zlepšil hru a toto rozhodlo o víťazstve Komárna."

Kyle Castlin, hráč Lučenca: "Bolo to celý zápas vyrovnané, avšak súper v druhom polčase ukázal viac bojovnosti a dotiahol zápas do víťazného konca."