• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Úvodné kolo nového ročníka Slovenskej basketbalovej ligy patrilo domácim celkom. Inter zvíťazil v semifinálovej repríze nad Svitom, Lučenec si zaknihoval triumf nad Komárnom a Žilina zvládla duel so Spišskou Novou Vsou.

Inter Bratislava – Iskra Svit 84:64 (19:10, 21:19, 20:21, 21:14)

Inter: Skinner 23, Funderburk 15, Browning 13, Baťka 4, Abrhám 3 (Alcegaire 11, Ihring 8, Kozlík 3, Bulatovič a Čekovský po 2, Hlivák 0)

Svit: Carr 23, Johnson 15, Avramovič a Baldovský po 6, Stuteville 5 (Bizub 7, Nesbitt 2, Monček 0)

TH: 13/10 – 14/11, Fauly: 17 – 15, Trojky: 8 – 7, Rozhodovali: Doušek, Turčin, Izák

Povedali po zápase:

Aramis Naglič, tréner Interu: „Nebolo to také, ako chceme. Ešte sme dosť ďaleko od pravej formy. Neboli sme dostatočne rýchli, naša útočná exekúcia bola veľmi slabá, doskok mäkký. Ešte to nie je top. Dobre, vyhrali sme prvý zápas, čo sme aj očakávali, ale so samotným výkonom nemôžeme byť šťastní. Je to nové mužstvo. Chýba nám dosť dôležitých hráčov, ktorí nám v minulej sezóne dodávali silnú energiu. Musíme nájsť spôsoby, ako to vynahradiť.“

Mário Ihring, hráč Interu: „Do zápasu sme vstúpili s energiou, ale postupne nám upadla, čo sme nechceli. Svit sa dotiahol na pár bodov a my sme sa akoby dostali do bodu, že sme zrelaxovali. Potom sme ale zabrali, chceli sme hrať rýchlo, čo sa nám aj podarilo a nakoniec sme vyhrali.“

Igor Prtorič, tréner Svitu: „Inter je najlepší tím na Slovensku. Vedeli sme, že to bude ťažké, a tak aj bolo. Bol to prvý zápas, s niečím som spokojný a s niečím nie. Carr bol našim najlepším hráčom, ale hoci som veril, že môžeme vyhrať, nemohli sme. Gratulujem Interu a jeho trénerovi. My ideme ďalej, pre nás sa liga skutočne začne v stredu doma proti Handlovej.“

Stanislav Baldovský, hráč Svitu: „Pred ďalším zápasom s Handlovou musíme nutne zmeniť obranu a hlavne našu tímovú hru. Každý máme individuálne perspektívu, vieme hrať jeden proti jednému, ale to nie je basketbal. Viac si musíme posúvať loptu, hrať organizovanejšie a to bude gro úspechu – hlavne tá tímová obrana.“

 

 

BKM Lučenec – MBK Rieker COM-Therm Komárno 83:75 (19:18, 22:15, 24:23, 18:19)

Lučenec: Caffey 26, Musil 18, Basabe 16, Murray-Boyles 8, Eudy 0 (Dunne 8, Jackuliak 5, Zorvan 2)

Komárno: Miloševič 21, Stamenkovič 14, Hayes 9, Ray 5, Bolek 3 (Bowman 18, Stojanov 5, Halmeš a Pipíška 0)

TH: 19/15 – 16/11, Fauly: 22 – 25, Trojky: 8 – 10, Rozhodovali: Ženiš, Lukáč, Kiss

Povedali po zápase:

Peter Jankovič, tréner Lučenca: "V prvom rade chcem pogratulovať chlapcom k prvému víťazstvu v sezóne, ktoré bolo pre nás dôležité. Určite tam boli obavy, aj ten náš štart do zápasu pramenil z nejakej nervozity, no myslím si, že sme boli po väčšinu zápasu lepší. Mali sme aj trošičku šťastia, ale to praje pripraveným. Hrali sme proti sílnému tímu, ktorý má viac skúseností ako my, čo sa aj ukázalo, ale tímovou hrou a vďaka fanúšikom sme vyhrali a v tejto chvíli nie je podstatné akým rozdielom. Bolo vidno, že chalani to mali v hlavách, že to je už ostrý zapas a pristúpili k tomu zodpovedne. Aj keď sa Komárno dotiahlo na jeden kôš, stále som veril a som rád, že tí najskúsenejší hráči ako Musil, Caffey a Basabe zobrali na seba zodpovednosť, čo sa aj očakáva od nich. Je to super vstup do sezóny, máme ťažký žreb, doma nás čaká Prievidza a potom ideme na Inter. Mohlo by to byť 0-3 ,preto som rád, ze už prvú výhru máme."

Mike Caffey, hráč Lučenca: "Dôležitý prvý zápas pre nás, doma sme chceli začať sezónu výhrou. Atmosféra bola fantastická, diváci nás hnali dopredu, dodávali nám energiu. Dnes si vychutnáme víťazstvo, ale od zajtra už budeme myslieť na ďalšie zápasy, keďže nás čaká ťažký tyzdeň."

Aleksandar Vržina, tréner Komárna: "Bol to zaujímavý zápas, no nečakali sme takýto priebeh. Prehrali sme, lebo sme mali až 23 stratených lôpt. Domáci boli lepší v doskokoch, ale to, čo nás potopilo, boli stratené lopty. Žiaľ, chýbali nám dvaja rozohrávači a ja verím, že v najbližšej dobe budú v poriadku."

Nenad Miloševič, hráč Komárna: "V prvom rade, gratulujem Lučencu k víťazstvu. My sme prišli síce v oklieštenej zostave, no neberiem to ako výhovorku. Chýbali nám hráči, ale aj sily na konci. Myslím si, že sme na palubovke odviedli dobrú robotu. Škoda, vrátili sme sa do zápasu a keby sme neurobili chyby pred koncom, tak sme mohli zápas otočiť. Domáci hrali prvý domáci zápas s veľkou energiou, ktorá im priniesla víťazstvo. Hrali výborne a verím, že veľa tímov v Lučenci prehrá. Nič sa nedeje, zhodnotíme zápas a ideme ďalej."

 

BK Slávia Žilina – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 95:87 (20:27, 31:15, 20:18, 24:27)

Žilina: Merešš 14, Špaleta a Wiggins po 13, Sapp 11, Jeftič 10 (Rožánek 17, Dickson 15, Hoferica 2, Podhorský 0)

Spišská Nová Ves: Nottage 31, Maxwell 19, Alleyn a Thompkins po 9, Krajňák 3 (Sewiol 14, Židzik 4, Korfanta a Rákai 0)

TH: 22/17 – 21/14, Fauly: 23 – 18, Trojky: 6 – 7, Rozhodovali: Šarišský, Margala, Uhrin

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Bol to prvý zápas v sezóne, preto to aj nevyzeralo presne podľa predstáv. Počas zápasu sme spravili veľa chýb. Jednou z najväčších bolo neudržanie 20-bodového náskoku, ktorý sme stratili našou nekoncentrovanou hrou. Je to náš prvý zápas a je dôležité, že sme ho vyhrali."

Róbert Rožánek, hráč Žiliny: "Odohrali sme prvý zápas v sezóne, na ktorý sme sa pripravovali dva mesiace a tešili sa na neho. Chceli sme do sezóny vstúpiť víťazstvom, čo sa nám aj podarilo. Teraz sa musíme pripravovať na ďalšie zápasy."

Erich Korfanta, tréner Spišskej Novej Vsi: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, pri čom prvú štvrtinu sme vyhrali. Druhá štvrtina nás stála víťazstvo. Boli sme v nej nekoncentrovaní, nechávali sme domácim veľa príležitostí na streľbu a robili sme zbytočné chyby. V zápase boli určite kľúčové doskoky, v ktorých nás Žilina prekonala."

Evan Maxwell, hráč Spišskej Novej Vsi: "Bavilo ma hrať s novým tímom. Celý zápas sme verili, že dokážeme vyhrať. V prvej štvrtine sme si vybojovali menší náskok, s čím sme boli spokojní. Potom však prišiel obrat a náskok Žiliny, ktorý sa veľmi ťažko znižoval."

Foto: Silvia Turcerová