• 6.

14-22 50
  • 7.

11-25 47

Historická sezóna Spišských Rytierov je dokonaná. Po zisku Slovenského pohára ovládli tiež Niké Slovenskú basketbalovú ligu. Vo štvrtom finálovom stretnutí triumfovali nad Patriotmi Levice a celú sériu vyhrali 3:1 na zápasy. Po 11 rokoch v našej najvyššej súťaži získal niektorý z účastníkov double, pre klub to je zároveň historicky prvý majstrovský titul pri prvej finálovej účasti.

Prvý mečbal Spišiakov odvrátený do zabudnutia, Levice si dominantným výkonom vynútili predĺženie finálovej série Niké SBL a konečne potešili svojich priaznivcov na domácej palubovke. Ďalšia kapitola týchto duelov sa uskutoční v stredu u Rytierov.

Spišskí Rytieri sú opäť o krok bližšie k historickej sezóne, zvládli aj druhý finálový duel s Patriotmi Levice a na domácej palubovke si vybojovali majstrovský mečbal.

Finále Niké Slovenskej basketbalovej ligy napísalo úvodnú kapitolu, v prvej konfrontácii medzi Patriotmi Levice a Spišskými Rytiermi zvíťazil hosťujúci tím 87:81 a v sérii tak vedie 1:0 na zápasy.

Prvým finalistom Niké SBL v sezóne 2020/2021 sa stali Patrioti Levice, v najkratšom možnom čase ukončili semifinálovú sériu s Interom Bratislava a po troch rokoch zabojujú opäť o majstrovskú trofej.

Spišskí Rytieri využili postupový mečbal a premiérovo v klubovej histórii si zahrajú vo finále Niké SBL, kde vyzvú Patriotov Levice. V štvrtom semifinálovom stretnutí uspeli na palubovke Iskry Svit, ktorá tak zakončí sezónu 2020/2021 ziskom bronzu.

Séria Spišských Rytierov s Iskrou Svit sa nesie v ofenzívnom duchu, aj tretí semifinálový duel play off Niké SBL mal jednoznačný scenár. „Novovešťania“ nepripustili doma zaváhanie a získali postupový mečbal.