• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Výhoda domáceho prostredia sa ukázala ako kľúčová v sérii prvého kola play off medzi Komárnom a Handlovou. Nováčik triumfoval v rozhodujúcom stretnutí, vďaka čomu si vybojoval postup do semifinále, kde na neho čaká Lučenec. Pre hráčov Handlovej sa naopak sezóna končí.

Niké SBL - 3. zápas 1. kola play off:

BC Komárno - MBK Baník Handlová 83:71 (22:22, 23:22, 22:15, 16:12)

Komárno: Duffy 19, Johnson 15, Gašič 14, Pipíška 8, Dolník 0 (Djordjevič 25, Vlahovič 2, Danielič 0)

Handlová: Čekovský 20, Talley 18, Milivojevič 11, Abram 9, Mrviš 3 (Skvašik 6, Vojtek 3, Krčmárik 1, Riak 0)

TH: 16/14 - 20/14, Fauly: 19 - 22, Trojky: 13 - 7, Rozhodovali: Kúkelčík, Ženiš, Šarišský

/konečný stav série - 2:1, Komárno postúpilo do semifinále/

Povedali po zápase:

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: "Tak, ako som povedal aj mojim hráčom, play off je úplne iná súťaž, špeciálne takéto rozhodujúce zápasy. Je veľa drobností, ktoré môžu rozhodnúť zápas. Ako viete, máme v tíme viacero mladých hráčov, aj ja som len začínajúci tréner, na druhej strane Handlová má hráčov s väčšími skúsenosťami. Ako som aj spomínal, často rozhodujú detaily, avšak nakoniec rozhodlo naše nasadenie a energia, ktorú sme do stretnutia vložili. Toto nasadenie nám však v prvom aj druhom zápase série chýbalo, ani som s tým nebol spokojný, ale teraz od prvej až po poslednej minúty sme hrali to najlepšie, čo vieme a zaslúžili sme si postúpiť. Rozhodujúcim faktorom bola práve táto energia, ktorú do zápasu dali hráči a takisto aj naši fanúšikovia."

Tyrell Johnson, hráč Komárna: "Dali sme do zápasu to správne nasadenie, ktoré je potrebné v takýchto zápasoch. V prvom polčase sme hrali trochu hore-dole, avšak v prestávke nám tréner hovoril, aby sme do toho dali energiu, hrali našu hru a toto nakoniec rozhodlo."

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: "Toto bol pre nás 10. zápas za posledné štyri týždne. Možno aj toto zapríčinilo, že sme boli vyčerpaní a nemali sme potrebnú energiu. Navyše hráme bez Kinneyho, ktorý bol jedným z lídrov mužstva, Mrviš sa vyfauloval v tretej štvrtine a aj toto bolo rozhodujúcim faktorom. Ťažko takto držať krok so súperom, ako je Komárno, gratulujem im k postupu, myslím si, že sme videli tri veľmi vyrovnané zápasy, ktoré ponúkli výborný basketbal vo výbornej atmosfére."

Michal Čekovský, hráč Handlovej: "Myslím si, že sme nastúpili zodpovedne, to sa odzrkadlilo aj na prvom polčase, keď sme prehrávali iba o bod. Snažili sme sa dodržiavať pokyny trénera, určite Komárno bolo pod väčším tlakom, čo sme sa snažili aj využiť. V tretej štvrtine však prišli nejaké fauly, na ktoré sa nebudeme vyhovárať, stratili sme kapitána, ale nešlo nám to. Komárno bolo lepšie, zaslúžene vyhralo, žiaľ, taký je šport."

Foto: Karol Scholtz