Vytlačiť
Kategória: Report

Basketbalisti Prievidze spravili asi rozhodujúci krok na ceste za účasťou v prvom kole play off, po triumfe nad Handlovou sa už o šieste miesto tabuľky môžu pripraviť len sami.

Niké SBL - 39. kolo:

MBK Baník Handlová - BC Prievidza 74:80 (16:24, 27:25, 18:10, 13:21)

Handlová: Zečevič 21, Jašš 9, Vicentič 7, Bulatovič 5, Bolek 0 (Rakočevič 18, Hlivák 10, Dolník a Hawthorne po 2, Krčmárik 0)

Prievidza: Sitton 22, Bjeletič 19, Vašl 15, Majerčák 13, Matuška 6 (Louiserre 4, Kincel 1)

TH: 19/13 - 21/17, Fauly: 21 - 20, Trojky: 5 - 11, Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Doušek

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: "Žiaľ, nemáme štatistiky z tohto zápasu. Očividné bolo, že v dôležitých momentoch sme boli úplne zabrzdení. Naše ruky sa úplne triasli. V niektorých chvíľach, keď sme mali premeniť ľahké strely, ktoré dávame, tak sme vypadli z tempa. Prievidza v tempe bola. To je všetko, toto rozhodlo zápas. Všetky faktory, ktoré rozhodli duel, neboli pekné, ale musíme sa s tým vysporiadať. Nemôžem povedať, že sme nebojovali. Myslím si, že od druhej štvrtiny sme bojovali, ale asi boli oni na konci šťastnejší. Stále nám niečo chýba, keď sa majú takéto stretnutia rozhodnúť. Gratulujem chlapcom, že dali do toho maximum nasadenia, ale súper bol asi basketbalovo lepší."

Marek Jašš, hráč Handlovej: "Určite sme smutní z toho, ako to dopadlo. Nestačili sme na Prievidzu. Súper začal prvú štvrtinu veľmi dobre, neviem čím to bolo, že my sme to opäť nezachytili. V ďalšom priebehu zápasu sa nám to podarilo otočiť, ale opäť prišlo veľa voľných striel, z ktorých sme dostali veľa trojek. Tomu, keby sa vyhneme, tak by sme mohli pomýšľať na víťazstvo. Pridali sa k tomu ešte naše trestné hody, tie nám tiež nešli. Gratulujem Prievidzi."

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: "Veľmi ťažký zápas, vedeli sme, že to také bude. Vedeli sme, že Handlová hrá kvázi o všetko a my, keď zaspíme začiatok, tak môžeme mať problém. Začiatok sme nezaspali, začali sme skvele, dostali sme v prvej štvrtine len 16 bodov. Neviem, potom, či sme sa uspokojili alebo čo sa stalo, v druhej štvrtine sme dostali 27 bodov. To bol problém. Handlovú sme vrátili do zápasu. Našťastie sme v koncovke dokázali zvíťaziť, je to pre nás veľké víťazstvo. Verím, že nám dopomôže k 6. miestu, o ktoré bojujeme. Ideme ďalej, ideme pracovať. Trochu si oddýchneme, v stredu nás čaká ďalší súper. Uvidíme, ako to dopadne."

Maxim Matuška, hráč Prievidze: "Myslím si, že sme podali tímový výkon, aj keď to nie vždy tak bolo. Na začiatku sme vstúpili do zápasu veľmi dobre, ale potom sa to trochu otočilo na stranu Handlovej. Na konci sa ukázala naša tímová sila. Myslím si, že sme zvládli zápas tak, ako sme očakávali."