• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Ani na piaty pokus sa nepodarilo Komárnu zvíťaziť vo FIBA Europe Cupu, fínskemu majstrovi Kataja Basket podľahli na jeho palubovke tesne 83:87.

Zverenci Andjelka Mandiča mali opäť zlý vstup do stretnutia, za prvých 6 minút hry dali len štyri body, naproti tomu ich súper zaznamenal 20 bodov. Chvíľkami to vyzeralo na jasnú dominanciu Kataje, ale Kratochvíl stiahol v závere prvej štvrtiny na 17:31. V druhej štvrtine sa hráči Komárna snažili o návrat do zápasu, čo sa im aj postupne darilo, z hrozivého manka stiahli do polčasu na rozdiel 11 bodov. Tretiu 10-minútovku začali lepšie Fíni, ale slovenský celok stále nestrácal nádej urobiť niečo so zápasom. Posledná štvrtina bola jasne v réžii Komárna, ktoré veľmi rýchlo začalo sťahovať. Kratochvíl úspešnou trojkou držal v závere nádeje Komárna, ale z hranice trestných hodov si Kataja víťazstvo postrážila. Komárno čaká na víťazstvo aj po piatom zápase vo FIBA Europe Cupu, fínskemu súperovi podľahli 83:87.

Kataja Basket (Fínsko) - MBK Rieker Com-Therm Komárno 87:83 (31:17, 22:25, 21:17, 13:24)

Kataja: Wilson 27, Simpson 18, Virtanen 16, Scrubb 8, Desrosiers 4 (Huolila 8, Van Andringa 5, Niemi 1, Andersen a Perttu 0)

Komárno: Alawoya 21, Thompson 18, Umipig a Vido po 12, Bilič 5 (Kratochvíl 8, Kozlík a Marchyn po 3, Haviar 1)

TH: 29/20 - 25/17, Trojky: 9 - 8, Fauly: 21 - 25, Rozhodovali:Sinterniklaas (NED), Liszka (POL), Romanov (RUS)

Andjelko Mandič (tréner Komárna):"Opäť bol našim hlavným problémom úvod začiatku. Začali sme s 15-bodovým mankom, po ktorom bolo náročné vrátiť sa do zápasu. Mali sme dobrú štvrtú štvrtinu, ale to nestačí na víťazstvo. Dúfam, že v poslednom zápase proti Rilski budeme oveľa lepší."

P.J. Alawoya (hráč Komárna):"Nemali sme najlepší vstup do zápasu, museli sme preto doťahovať, čo nás stálo mnoho síl. S deficitom sme sa snažili niečo spraviť. Som rád, že sa tím držal pokope a bojoval až do záverečného klaksónu. Ukázali sme charakter!"

Bernard Thompson (hráč Komárna):"Zaspali sme úvod stretnutia. Pozbierali sme sa a v druhom polčase sme sa snažili znížiť manko, ale nedostali sme na dostrel. Celkovo však išlo o dobrý zápas."