10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Basketbalisti Interu zvládli víťazne dohrávku 6. kola Niké SBL proti Prievidzi. Triumfom sa priblížili Spišským Rytierom a Lučencu, táto dvojica bojuje v tabuľke o tretie miesto.

Niké SBL - 6. kolo:

Inter Bratislava - BC Prievidza 68:66 (26:10, 18:15, 13:23, 11:18)

Inter: Slavinskas 25, Zubac 11, Blondin a Fusek po 9, Gandia-Rosa 7 (T. Malovec 4, M. Koller 3, Orihel 0)

Prievidza: Vučičevič 22, Walker 17, Majerčák 10, Jašš 4, Čučovič 2 (Dmitrovič 11, Kincel, Matuška a McFolley 0)

TH: 11/7 - 10/5, Fauly: 15 - 16, Trojky: 3 - 11, Rozhodovali: Šarišský, Turčin, Stopka

Povedali po zápase:

Edgars Jaunzems, asistent trénera Interu: „Stratili sme nášho hlavného stredného rozohrávača. Báli sme sa toho po celú sezónu, čo by sa stalo, ak by sa Ivan zranil. To sa nám teraz stalo a nevedeli sme, čo s tým. Nikto odrazu nedokázal ustáť ten tlak, nikto nevedel tvoriť bez neho. Bol to veľký problém. S ním na ihrisku sme mali dvanásť asistencií, bez neho len šesť, ale zato desať strát. Toto bol hlavný problém, že sme prestali hrať a nevedeli sme, čo máme robiť. Nebol to len problém rozohrávačov, ale celého tímu. Taký má Ivan dosah na družstvo. Nakoniec sme mali veľké šťastie, lebo súper strieľal tri otvorené trojky v závere a mal dokopy dvadsať útočných doskokov, čo sa nám už nesmie stať. Zvlášť nie teraz, keď sa nám vrátil 'Fuso'.“

Michael Fusek, hráč Interu: „Stratili sme rozohrávača, ale myslím, že problém bol skôr možno v tom, že sme zápas už videli ako keby sme ho vyhrali a vypustili sme čosi v obrane. Prievidza to využila na sto percent a chytila sa. Začala dávať ťažké strely, trojky. Odrazu mala odvahu skúšať aj ťažké strely. Dotiahli sa a už to vyzeralo, že možno prehráme. Určite tu bola hrozba, v závere to bolo horšie pre nás ako pre nich, lebo oni boli rozbehnutí a hoci body hrali v náš prospech, ak by sme spravili o jednu malú chybičku na viac, Prievidza mohla vyhrať.“

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: „Čo nám chýbalo? Lepší vstup do zápasu. Opäť sme mali katastrofálnu prvú štvrtinu, v ktorej sme dostali 26 bodov. Boli sme príliš mäkkí a nevedeli sme sa rozbehať. Inter bol rýchlejší, silnejší, tvrdší. Výsledkom bol stav prvej štvrtiny, ktorú sme prehrali o šestnásť bodov. A prehrávali sme aj o dvadsať bodov. Stiahli sme to. Aj napriek prehratému zápasu môžem byť ako tréner spokojný, pretože dve štvrtiny a vlastne aj časť druhej, sme hrali to, čo chcem. Hrali sme agresívne, tvrdo. Vrátili sme sa do zápasu. Jeden z našich hráčov musel ísť do šatne, nás to zomklo a na ihrisku zostali chalani, ktorí chceli bojovať o víťazstvo.“