• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

V druhom finálovom zápase Niké Slovenskej basketbalovej ligy zvíťazili hráči BKM Lučenec doma nad Patriotmi Levice 96:71 a v sérii na štyri výhry zrovnali stav na 1:1. Ústrednou postavou triumfu „pelikánov“ bol so 48 bodmi Desure Buie. Tretie stretnutie je na programe v Leviciach, v nedeľu 1. mája o 16.00 h.

Druhé finále medzi Lučencom a Levicami bolo od úvodného rozskoku nesmierne vyrovnané. Hosťujúci Bojanovský zaznamenal 6 bodov svojho družstva v úvode, no na domácej strane úradoval od prvej minúty Buie. „Pelikáni“ sa evidentne poučili z chýb z prvého finálového zápasu, vo svojom prostredí mali herne a bodovo navrch. Levice tentoraz zaostávali, po prvej štvrtine prehrávali dvojciferným rozdielom - 15:25. Patrioti ale odštartovali druhú časť 7 bodmi za sebou, hneď sa dostali na rozdiel jedného útoku. Opäť ale zopakoval scenár zo začiatku, Lučenec najmä útočne zabral a výsledkom bol opätovný zisk dvojciferného vedenia. Ústrednou postavou celého stretnutia bol Buie, do polčasu zaznamenal 25 bodov a Lučenec aj vďaka nemu vyhrával 43:33 po 20 minútach čistého času.

V druhom polčase sa hostia snažili urobiť niečo s vývojom zápasu, ale domáci Buie bol stále pri streleckej chuti a držal dvojciferný náskok „pelikánov“. Diváci mohli vidieť trošku ofenzívnejšiu prestrelku, z lučeneckého pohľadu s lepším scenárom. Do poslednej periódy sa išlo za stavu 66:52. Lučenec nič neponechal na náhodu, dianie na palubovke si kontroloval a bez väčších problémov dokráčal k vyrovnaniu finálovej série.

Niké Slovenská basketbalová liga - 2. zápas finále:

BKM Lučenec - Patrioti Levice 96:71 (25:15, 18:18, 23:19, 30:19)

Lučenec: Buie 48, Johns 19, Zorvan 6, Castlin 5, Bolek 4 (Ancrum 9, Pruitt 5, Ďuriš, Grenda, Láštic a Siládi 0)

Levice: Bojanovský 19, Clark 13, McCallum 7, Krajčovič 6, Abrhám 5 (Freeman 16, Bachan 3, Volárik 2, Adámik a Chaban 0)

TH: 15/10 - 17/12, Fauly: 21 - 16, Trojky: 14 - 7, Rozhodovali: Kúkelčík, Ženiš, Margala, 850 divákov.

/stav série - 1:1/

Daniel Sokolovsky, tréner Lučenca: „Dve slová - Desure Buie. Nebudem tu len stáť a predstierať, že to bolo nejaké geniálne koučovanie a urobili sme zmeny. Desure Buie ukázal, prečo je najužitočnejším hráčom tejto ligy. Celý tím niesol na svojich pleciach. V defenzíve sme boli fyzickejší, agresívnejší a aktívnejší. Po prvom zápase sme zareagovali. Som hrdý, že v druhom polčase sme dovolili len dva útočné doskoky. Celkovo sme vyhrali na doskokoch, to je v tejto sérii dôležitá štatistika. Zdolali nás najväčším v tejto sezóne, teraz sme im to vrátili. Bude to séria vždy o jednom zápase. Dúfame, že celé Slovensko verí, že môžeme byť v tejto sérii sme vyrovnaným súperom.“

Desure Buie, hráč Lučenca: „Vedeli sme, že musíme zahrať, pretože na ich palubovke nás zdolali a doma sme museli reagovať. Myslím si, že sme kolektívne odpovedali. Hrali sme jednoducho dobre.“

Michal Madzin, tréner Levíc: „Lučenec odohral silný zápas, s výbornou energiou a padlo mu mnoho striel. Získali momentum stretnutia. Do ďalšieho duelu musíme byť pripravení, aby sme im nedovolili dostať krídla, ktoré mali v tomto zápase.“

Boris Bojanovský, hráč Levíc: „Myslím si, že sme videli podobný zápas, ako bol ten prvý, iba v opačnom prevedení. Lučenec hral trochu tvrdšie, padli im strely, boli na všetkých miestach o pol kroka rýchlejšie. To sa ukázalo aj na výsledku. Musíme to hodiť za seba a v ďalšom stretnutí doma vyhrať.“