#4Lukáš Krajňák14:24142512500000000000112510
    #7Peter Pipíška*29:5625401812.50003142110041730
    #8Ján Brutovský11:192366.7000111000000000101540
    #9Andrija Hrkač*32:221616.715202210020203101227-20
    #10Goran Bulatovič*32:268988.9125033100415720001522300
    #12Adrián Smik*9:3301000000000001100000-10
    #15Boris Kovalík18:53221001333.30002022100040780
    #16Tomáš Pánis8:422366.70000000110100110430
    #17Tomáš Osvald6:150000000000000000010000
    #35Stanford Brown*36:0991275000010821024010301823
    Celkom200:00274560520256786195241313314171175690

Min - Odohrané minúty, 2D - Premenené strely za 2 body, 2S - Vystrelené pokusy za 2 body, 2% - Percentuálna úspešnosť streľby za 2 body, 3D - Premenené strely za 3 body, 3S - Vystrelené pokusy za 3 body, 3% - Percentuálna úspešnosť streľby za 3 body, THD - Premenené trestné hody, THS - Uskutočnené trestné hody, TH% - Percentuálna úspešnosť streľby trestných hodov, DO - Obranné doskoky, - Útočné doskoky, D - Doskoky, As - Asistencie, L- - Straty, L+ - Zisky, Bl - Bloky, Bl- - Obdržané bloky, F- - Fauly, F+ - Získané fauly, B - Body, - Užitočnosť, +- - Plus mínus body

SNV Stanford Brown Odohrané minúty 36
  • Komárno: Janković 28, Bilić 24, Bannister 14, Kratochvíl 9, Halada 7 (Alawoya 16, Marchyn 5, Jurčina 4)

Spišská N. Ves: Bulatović 22, Brown 18, Pipíška a Hrkać 7, Smik 0 (Kovalík 7, Krajňák a Brutovský 5, Pánis 4)

TH: 14/19 – 6/7, Trojky: 13 – 5, Fauly: 15 – 17

Rozhodovali: Fuska – Lamoš – Hudec

Miljan Čurović (tréner Komárna): „Ani takéto víťazstvo sa nerodilo ľahko. V prvom polčase sme nemali nasadenie, aké by malo byť a aké sme chceli. V druhom polčase sa chlapci dostávali z dobrej obrany do rýchlych protiútokov a zápas sme doviedli do víťazného konca aj po kúskoch, ktoré mohli potešiť divákov. Sme radi, že sa nikto nezranil už v našom aj tak úzkom kádri a pripravujeme sa na šnúru ťažkých zápasov. Začíname už v piatok na Slovenskom pohári proti Leviciam a veríme, že budeme sa môcť predstaviť doma aj v ďalších pohárových dueloch. Pre mňa zvláštne rozhodnutie, že hneď po pohári sa hrá liga už v stredu, takže musíme byť pripravení a aj preto som rád, že nie veľkým úsilím sme dnes vyhrali.“

Matej Marchyn (hráč Komárna): „Nezačali sme podľa predstáv, nezachytili sme prvý polčas. Ani sám neviem, čím to bolo, jednoducho v prvom polčase sme to neboli my a až po prestávke to bolo to pravé Komárno. Zobudili sme sa až v druhom polčase, keď sme začali brániť tak, ako sme chceli. Všetko to vychádzalo z našej obrany, pretože potom nám to začalo padať aj v útoku. Potom sme sa dostali do svojho tempa a rozhodli sme zápas. “

Ivan Kurilla (tréner Spišskej Novej Vsi): „Dnes sa vo veľmi dobrom svetle ukázal Saša Janković, ktorý hneď od úvodu držal domácich nad vodou najmä neomylnou streľbou. Treba priznať, že dnes sme neprišli v ideálnej zostave, aj keď to nie je pre nás ospravedlnenie, no Mandić, Bečarik a ostatní chalani, ktorí tu s nami dnes neboli, určite chýbali. Zobrali sme mladých juniorov a myslím si, že tri štvrtiny sme držali celkom dobré tempo s domácimi. Avšak vo štvrtej štvrtine sme stratili koncentráciu hlavne v obrane a to do veľkej miery rozhodlo o celkovom výsledku zápasu. Ale tri štvrtiny duelu a obzvlášť prvý polčas bol z našej strane pomerne kvalitný.“

Preview:

Zápas je odložený

Komárňania v prvých dvoch stretnutiach zdolali Spišskú Novú Ves takmer rovnakým rozdielom, 105:76 a 104:77. V ich poslednom zápase sa však domáci hráči Spišskej Novej Vsi postarali o prekvapenie kola, keď silné Komárno porazili 6-bodovým rozdielom. Ich posledný zápas v základnej časti sa uskutoční na komárňanskej palubovke, kde nás už o týždeň čaká aj Budiš Slovenský pohár. „Naším hlavným cieľom v tomto zápase je hrať koncentrovane, agresívne a dostať sa do nášho herného rytmu. Hlavne nemôžeme nášho súpera podceniť, pretože v poslednom čase ukázal dobrú formu, hlavne vonku vo Svite, potom aj proti Leviciam a s Handlovou, takže poriadne bojujú o play-off. Pevne však verím, že aj my na domácej palubovke ukážeme svoju silu a pred našimi vernými fanúšikmi nedostane súper žiadnu šancu na výhru, a že dva body zostanú doma,“ vyjadril sa pred zápasom Saša Janković.

Spišiaci vytrvalo bojujú o postup do najlepšej osmičky, no po víťazstvách v Handlovej a nad Nitrou prišla porážka na Karlovke. V nasledujúcich týždňoch ich čakajú rozhodujúce zápasy, keď vycestujú ku všetkým trom adeptom na titul a doma privítajú svojich súperov o postupovú pozíciu. „Do Komárna cestujeme s pokorou, no v basketbale je možné všetko, určite nepredáme kožu lacno. Začíname mať zdravotné problémy, určite s nami na zápas nevycestuje Osvald a, bohužiaľ, ani Mandić, čo bude pre nás tvrdá rana pod košom. Brown bude pod košom osamotený a ešte sa rozhodneme, ako to budeme riešiť. Bude to pre nás určite ťažký zápas, Komárno má veľmi silný tím,“ konštatuje Ivan Kurilla, tréner Spišskej Novej Vsi.

Komárno – Spišská Nová Ves v sezóne 2014/2015: 105:76 (v), 104:77 (d), 68:74 (v)