Celkom200:001633489322821336416102611101223212580690

#6Eddi Jurjevič32:3225400000002131200110430
    #7Malik Story*36:52125015200007072421042580
    #10Matúš Marchyn0:000000000000000000000000
    #11Andrej Galád13:5035600100003142110050690
    #14Luka Igrutinović*25:117977.812503475538250003720210
    #15Vladimír Klár*28:1236502450365010102101181570
    #21Maurizio Galata*13:1902001000020203000500-40
    #24Nemanja Miljković*33:418108001055100448230105421260
    #33Željko Novak16:02221001333.30002021100010770
    Celkom200:0026416351729111573269351021422252178770

Min - Odohrané minúty, 2D - Premenené strely za 2 body, 2S - Vystrelené pokusy za 2 body, 2% - Percentuálna úspešnosť streľby za 2 body, 3D - Premenené strely za 3 body, 3S - Vystrelené pokusy za 3 body, 3% - Percentuálna úspešnosť streľby za 3 body, THD - Premenené trestné hody, THS - Uskutočnené trestné hody, TH% - Percentuálna úspešnosť streľby trestných hodov, DO - Obranné doskoky, - Útočné doskoky, D - Doskoky, As - Asistencie, L- - Straty, L+ - Zisky, Bl - Bloky, Bl- - Obdržané bloky, F- - Fauly, F+ - Získané fauly, B - Body, - Užitočnosť, +- - Plus mínus body

KAR Lukáš Hoferica Odohrané minúty 38
  • Karlovka: Bečárik 19, Žilík 16, Hoferica 10, Abrhám 6, Židzík 2 (Kožár 23, Krajčír 4, Dědeček 0, Doležaj 0, Kucsa 0, Stránsky 0)

Levice: Miljković 21, Igrutinovic 20, Klár 15, Story 5, Galata 0 (Novak 7, Galád 6, Jurjević 4, Marchyn 0)

TH: 21/33 – 11/15, Trojky: 9 – 5, Fauly: 21 – 25

Rozhodovali: Pipíška – Hančík – Bara

Milan Černický (tréner Karlovky): Polčas bol vyrovnaný, po zmene strán sme zle bránili, prestala nám ísť streľba. Súper to využil a vytvoril si dvojciferný náskok. Pomohla nám technická chyba hostí, pred ktorou sme prehrávali o 15, ale po nej už len o 9 bodov. V závere to bola divočina, padli nám otvorené strely a aj víťazná trojka. Play-off máme isté, posnažíme sa skončiť na piatom mieste."

Michal Kožár (hráč Karlovky): Do poslednej sekundy sme verili, že zápas môžeme vyhrať a napokon sa tak aj stalo. Podľa mňa sme boli lepším tímom, ale robili sme veľa chýb, nedávali sme ľahké strely spod koša. Trojky mi v tejto sezóne nejdú podľa predstáv, takže som veľmi rád, že tá v závere tam padla a vyhrali sme. Zabezpečili sme si postup do play-off, čo je skvelé."

Ladislav Lutovský (tréner Levíc): Viac ako tri štvrtiny sme boli v zápase lepším tímom, ale v závere sme niekoľkokrát v útoku zle riešili herné situácie a doplatili sme na to. Dobre sme sa na zápas pripravili, Karlovku sme zastavili tam, kde sme chceli. Keď sa lámal chlieb, tak sme dostali technickú chybu, čo nás dosť poškodilo. Prehrali sme kľúčový zápas a skomplikovali si cestu do play-off. Zbrane však neskladáme, budeme sa snažiť až do záveru."

Luka Igrutinovič (hráč Levíc): Začali sme dobre, v útoku nám to padalo, kvalitne sme bránili. Domáci s nami síce držali krok, ale v druhom polčase sme boli lepším tímom a zaslúžene si vypracovali 15-bodové vedenie. Súpera posadila na koňa naša technická chyba v štvrtej štvrtine. Záver sme nezvládli, Karlovka mala viac šťastia. Účasť v play-off sa nám vzdialila, ale ak šanca žije, budeme bojovať o ňu až do konca."

Preview:

ŠH FTVŠ Lafranconi, streda 18.2. od 18:30

Zatiaľ čo basketbalisti Karlovky v nasledujúcich kolách budú bojovať o piate miesto v tabuľke, Levičania sa budú snažiť prebojovať do play-off. Zverenci Milana Černického už Patriotov dokázali dvakrát v tejto sezóne poraziť, raz doma a raz vonku, keď v 25. kole zvíťazili v Leviciach po predĺžení, a to jednobodovým rozdielom. V poslednom kole však pre nováčika prišla obrovská facka, keď sa pod Urpínom zrodil najväčší bodový rozdiel v tejto sezóne. Karlovka v Banskej Bystrici prehrala až o 73 bodov. „Na vysokú prehru z posledného zápasu sa snažíme čo najrýchlejšie zabudnúť. Treba sa poučiť z chýb a hrať tak, aby sa podobný zápas už nezopakoval. Leviciam ide o play-off, ak chcú pomýšľať na postup medzi najlepšiu osmičku, potrebujú v stredu u nás vyhrať. Kľúčové bude ubrániť Luku Igrutinovića na rozohrávke, ako aj nebezpečného strelca Malika Storyho. Našim cieľom bude sa dostať na pozitívnu vlnu a dokázať, že sobota v Bystrici nebol jednoducho náš deň,“ povedal Peter Ivanovič, asistent trénera Karlovky.

Žlto-zeleným v ich boji o postupovú pozíciu veľmi nepomohli prehry z posledných dvoch kôl, keď najprv neuspeli na Spiši, a následne doma prehrali s Komárnom. V sobotňajšom zápase však boli „lodiarom“ vyrovnaným súperom, a navyše im v oboch dueloch chýbal ťahúň Igrutinović. „Hoci účasť v play-off nemáme už len vo vlastných rukách, stále veríme, že sa medzi osem najlepších dostaneme. Len dobrý výkon v časti zápasu však nato stačiť nebude, potrebujeme na Karlovke vyhrať. Všetci kľúčoví hráči sú zdravotne v poriadku, čo u nás nebolo už dávno. Vysoká prehra z Banskej Bystrice nováčika  určite vyhecuje k bojovnému výkonu, my si však chceme naspäť zobrať požičané a do Bratislavy cestujeme pre dva body,“ hovorí manažér Levických Patriotov, Ladislav Garaj.

Karlovka Bratislava – Levice v sezóne 2014/2015 :81:93 (v), 88:84 (d), 79:78 pp (v)