#5Ondrej Haviar0:000000000000000000000000
    #6Luka Drezga*37:354757.124501250314033003315130
    #8Krsto Bjelica*27:0235600400002134220033670
    #10Luka Petković26:10142524502210030323200221090
    #11Andrej Matuškovič0:000000000000000000000000
    #12Ondrej Šoška 12:232366.7010331003140110053790
    #13Preston Purifoy*37:495862.5010441007310021215214210
    #17Michal Dolník0:000000000000000000000000
    #28Bojan Stanojevič*19:303742.90000003033200152660
    #31Miloš Djurišič*33:21551001812.52366.7235221003315130
    #95Boris Belavý6:080000100001010000010000
    Celkom200:00233959523221214862493311151022271873780

Min - Odohrané minúty, 2D - Premenené strely za 2 body, 2S - Vystrelené pokusy za 2 body, 2% - Percentuálna úspešnosť streľby za 2 body, 3D - Premenené strely za 3 body, 3S - Vystrelené pokusy za 3 body, 3% - Percentuálna úspešnosť streľby za 3 body, THD - Premenené trestné hody, THS - Uskutočnené trestné hody, TH% - Percentuálna úspešnosť streľby trestných hodov, DO - Obranné doskoky, - Útočné doskoky, D - Doskoky, As - Asistencie, L- - Straty, L+ - Zisky, Bl - Bloky, Bl- - Obdržané bloky, F- - Fauly, F+ - Získané fauly, B - Body, - Užitočnosť, +- - Plus mínus body

Povedali po zápase

Tomáš Polák (asistent trénera BK Inter Incheba Bratislava): „Určite ťažký zápas. Súper hral, čo chcel, bol agresívnejší. Bolo vidno, že Handlovčania sa dobre pripravili. Po tri štvrtiny to bolo vyrovnané. Vo štvrtej sme už boli lepší a tiež nám pomohlo aj šťastie v podobe troch zlepených trojok za sebou.“

Peter Sedmák (hráč BK Inter Incheba Bratislava): „Už na rozcvičke som videl, že trocha ťažšie beháme. Nie je to ľahké v takejto úzkej zostave. Začiatok bol zlý, Handlová hrala dobre v obrane. V druhom polčase sme sa ale prebudili. Už v šatni sme si povedali, ako to máme hrať. Som rád, že sme vyhrali, ale náš výkon nebol až taký dobrý.“

Ľudovít Smačko (tréner MBK Handlová): „Nedodržali sme tie veci, ktoré sme si povedali. Sedmák 33 bodov, Miloševič 16 – pripravovali sme sa hlavne na týchto dvoch hráčov, ktorí sú nosnými hráčmi Interu a ktorých sme mali odstaviť. V Sedmákovom prípade sa nám to vôbec nepodarilo a tam vidím hlavný dôvod. Dostať celkovo 81 bodov je veľa. Navyše, súper hádzal viac trestných hodov, my sme v prvom polčase strácali veľa lôpt, boli nám viackrát odpískané kroky. Robili sme takéto dorastenecké chyby. Myslím si, že už po prvom polčase sme mali vyhrávať o 10-12 bodov, boli sme lepší. Pribrzdili nás vlastné chyby. Zápas zlomili dve trojky Sedmáka a jedna od Kuffu. To bol klinec, keď sme dostali deväť bodov v rade.“

Preview:

Hant aréna, sobota 14.11. od 18:00

V ich prvom tohtoročnom stretnutí zvíťazili basketbalisti Interu Bratislava v Handlovej o štyri body. Od tohto zápasu však v handlovskom tíme došlo k niekoľkým zmenám, „baníci“ sa posilnili o dvoch hráčov a v sobotu by mali nastúpiť v plnej sile. To sa však nedá povedať o domácich Bratislavčanoch, ktorí sú stále oslabení o Petra Šimeka a Martina Rančíka. Rančíkov návrat na palubovky sa už však každým dňom blíži, otázny je ale štart Petara Babiča a Jordana Dykstru. Aj keď je v sobotňajšom zápase favoritom práve domáci Inter, svojho súpera majstri nepodceňujú. „Handlová v posledných kolách začína potvrdzovať predsezónne očakávania. Disponuje viacerými veľmi slušnými hráčmi, ktorí si evidentne začínajú rozumieť, preto očakávame, že k nám príde kvalitný súper a nebude to žiadna prechádzka ružovou záhradou,“ hovorí manažér Interu Bratislava, Michal Ondruš.

Handlovčania by si víťazstvom nad Interom pripísali piatu výhru v rade. Po nešťastnej prehre s Karlovkou sa zverenci Ľudovíta Smačka naladili na víťaznú vlnu, ktorú po víťazstve v Komárne potvrdili aj doma s Levicami. S Interom to však nebudú mať také jednoduché. „Po stredajšej výhre nad Levicami sme sa museli pripraviť na súpera z inej kategórie. Nakoľko máme dvojnásobnému majstrovi čo vracať, o motiváciu máme postarané. Inter hrá veľmi dobre, ale ak podáme zodpovedný výkon a dokážeme eliminovať ich najsilnejšie zbrane, máme šancu na dobrý výsledok,“ konštatuje Ivan Kartáč, športový riaditeľ Handlovej.