#2Kenneth Rhymes23:2014252633.35683.321311100341390
    #3Louis Munks III10:2912501333.30001011200000520
    #5Eddi Jurjevič1:060000000000000000000000
    #6Peter Vojtek12:32111000000003030100011240
    #8Milan Žiak*37:447977.82728.66785.7213620001826250
    #11Jared Maree0:000000000000000000000000
    #13Richard Körner*24:242210003024503031101043650
    #15Viliam Kosa*14:552366.70200000002100051420
    #21Gaston Moliva23:25551000001333.3314220000411130
    #30Mártinš Berkis*35:0800051241.7000404131102015120
    #33Kevin Thompson*16:532728.60100002681301011450
    Celkom200:00213364103429142070209291516230172286770

Min - Odohrané minúty, 2D - Premenené strely za 2 body, 2S - Vystrelené pokusy za 2 body, 2% - Percentuálna úspešnosť streľby za 2 body, 3D - Premenené strely za 3 body, 3S - Vystrelené pokusy za 3 body, 3% - Percentuálna úspešnosť streľby za 3 body, THD - Premenené trestné hody, THS - Uskutočnené trestné hody, TH% - Percentuálna úspešnosť streľby trestných hodov, DO - Obranné doskoky, - Útočné doskoky, D - Doskoky, As - Asistencie, L- - Straty, L+ - Zisky, Bl - Bloky, Bl- - Obdržané bloky, F- - Fauly, F+ - Získané fauly, B - Body, - Užitočnosť, +- - Plus mínus body

BBY Milan Žiak Odohrané minúty 38
  • Komárno: Bilić 19, Alawoya 18 & 10 doskokov, Janković 16, Kozlík 12, Wisseh 10 & 17 asistencií (Igrutinović 24, Kratochvíl 17, Maslík 9, Marchyn 3, Jurčina 0, Halada 0, Stojanov 0)

B.Bystrica: Žiak 26, Berkis 15, Körner 6, Thompson a Kosa 4 (Rhymes 13, Moliva 11, Munks 5, Vojtek 2, Jurjević a Maree 0)

TH: 13/17 – 14/20, Trojky: 15 – 10, Fauly: 22 – 17

Rozhodovali: Ženiš – Gabara – Margala

Miljan Čurovič (tréner Komárna): „Po dvoch veľmi vyrovnaných a ťažkých zápasoch proti družstvu Banskej Bystrice, ktoré ma odo mňa obrovský rešpekt, sme konečne zahrali tak, ako sme hrali celú sezónu. Ukázala sa sila nášho tímu, o čom jasné hovorí vyše 70 bodov nášho mužstva v polčase a na konci takmer 130. Nebolo to len o bodoch, ale aj o tom, že sme zahrali podľa našich predstáv, napríklad ako išla lopta alebo ako sme sa vysporiadali s kvalitným súperom. Myslím si, že toto je najlepší možný spôsob ako si vychutnať play-off. Zvládli sme prvý ťažký zápas doma, druhý u súpera po predĺžení, kde sme tiež ukázali svoj charakter a tretí zápas, keď sme hrou, ktorú chceme hrať, zdolali nepríjemného súpera. Sériu sme tak vyhrali 3:0 a v plnej pohode čakáme na semifinále play-off proti Interu Bratislava.“

Siniša Bilič (hráč Komárna): „Dobre sme sa pripravili aj na tento zápas tak, ako na všetky ostatné. Dalo sa vidieť, že sa nám všetkým hráčom výborne darilo a osobne sa tomu veľmi teším. Takže ideme ďalej, pokúsime sa čo najlepšie pripraviť na semifinále proti Interu.“

Miroslav Grznár (tréner Banskej Bystrice): „Veľmi rád by som niečo k zápasu povedal, ale bojíme sa vôbec vyjadriť, pretože pod obrovskou ťarchou sankcií, ktorá sa na nás valí od riaditeľa SBL, ZBR a Disciplinárnej komisie, sa cítime pod týmito sankciami tak, ako Putin v Rusku. A navyše tu už ide naozaj o veľa peňazí, chcú od nás vybrať veľký balík eur, takže zistili sme, že nás bude stáť skutočne veľa peňazí vysloviť sa slobodne k demokracii k priebehu zápasu. Naproti tomu, ja osobne mám nevyplatenú dvojročnú mzdu pri reprezentácii od SBA, takže aj tam budem musieť nejaké kroky podniknúť, do toho mám ešte nejaké letenky, ktoré som pre SBA zaplatil za reprezentáciu a je to nemalá suma, a do toho takého sankcie... Veľmi ma to mrzí aj voči komárňanským aj banskobystrickým fanúšikom aj celému Slovensku, ale v takomto stave si to dovoliť nemôžeme. Mňa len mrzí, že hon na čarodejnicu je veľmi nesprávnym smerom, pretože naháňať by sa mali tí, ktorí spravili 1,5-miliónový dlh veriteľom. Určite by sa mali naháňať tí, ktorí nechali pred pár rokmi padnúť Pezinok a ktorí majú prsty aj v iných veciach. A teraz sa chcú znovu zhromažďovať niekde vo vedení a dávať sankcie druhým. Nakoniec som veľmi rád, že sme dohrali toto tretie stretnutie, pretože mali sme obavu, že ako po minulé roky, či už vo finále alebo predtým o tretie miesto, nedohráme a rozhodne sa pri zelenom stole. Takže tomu som veľmi rád a poviem aj pod ťarchou sankcií, že gratulujem samozrejme Komárnu, a keďže nás porazilo v prvom kole, tak mu držím palce, aby išiel do finále, a aby sa tu v Komárne niektorým splnil sen a získali ten titul.“

Milan Žiak (hráč Banskej Bystrice): „My sme sem prišli vyhrať. Vedeli sme, že len v prípade víťazstva sme mali šancu ísť domova  zdramatizovať sériu. To sa nám však nepodarilo, ušlo nám to už v prvej štvrtine. Komárno hralo výborne, uvoľnene a takmer všetky strely im padli do koša, no umožnila im to sčasti aj naša zlá obrana. V každom prípade gratulujem súperovi k víťazstvu.“

Preview:

ŠH, nedeľa 15.3. od 17:00

Posledný z štvorice štvrťfinálových stretnutí nás čaká až v nedeľu, 15. marca. Komárno v ňom na domácej palubovke privíta basketbalistov Banskej Bystrice. Práve pod Urpínom sme v stredu mali možnosť vidieť najnapínavejší basketbal, keď sa o víťazovi rozhodlo až v predĺžení. Z víťazstva sa nakoniec tešili Komárňania, ktorí celú sériu môžu ukončiť už v nedeľu. „Očakávame opäť jeden veľmi ťažký, náročný a vzrušujúci zápas proti Banskej Bystrici. Oba predchádzajúce zápasy boli veľmi vyrovnané, ale my sme našli spôsob, ako vyhrať každý z nich. Ani pri našom vedení 2:0 v sérii nemôžeme čakať, že tretí duel vyhráme automaticky. Takže na palubovku musíme vyjsť sústredení a pripravení zvládnuť tento duel,“ hovorí Jaytornah Wisseh.

Banskobystričania mali už dvakrát šancu na veľký úspech proti Komárnu, no v oboch prípadoch sa víťazstva nedočkali. „V nedeľu nás čaká najdôležitejší zápas sezóny, ak prehráme, znamená to pre nás koniec. Musíme podať koncentrovaný výkon počas celých 40 minút. Chcel by som vyzdvihnúť oba tímy . predvádzajú perfektný basketbal, ktorý je veľmi atraktívny pre fanúšikov, a táto séria zatiaľ patrí medzi najlepšie v lige,“ konštatuje Richard Grznár, asistent trénera Banskej Bystrice.

Stav série: 2:0 (90:85, 110:107 pp)