#10Matúš Marchyn4:020000000000001100030000
    #11Shamarr Bowden10:430200004410000014000544-2-20
    #12Róbert Rozim0:000000000000000000000000
    #13Jakub Drapák3:450000000001121100011020
    #14Milan Žiak*29:473742.925403310001133000231590
    #15Vladimír Klár12:092366.70000201010100052410
    #21George Valentine*30:243560000020731033200046140
    #23Miloš Markovič*32:36356001034752022330033990
    #24Nemanja Miljković16:106875000245011204021031412-15
    #32Juraj Kertycia0:000000000000000000000000
    #41Marko Stojadinovič*29:332633.336500202133100043138-36
    Celkom200:002039517164412215715823152252124247359-71

Min - Odohrané minúty, 2D - Premenené strely za 2 body, 2S - Vystrelené pokusy za 2 body, 2% - Percentuálna úspešnosť streľby za 2 body, 3D - Premenené strely za 3 body, 3S - Vystrelené pokusy za 3 body, 3% - Percentuálna úspešnosť streľby za 3 body, THD - Premenené trestné hody, THS - Uskutočnené trestné hody, TH% - Percentuálna úspešnosť streľby trestných hodov, DO - Obranné doskoky, - Útočné doskoky, D - Doskoky, As - Asistencie, L- - Straty, L+ - Zisky, Bl - Bloky, Bl- - Obdržané bloky, F- - Fauly, F+ - Získané fauly, B - Body, - Užitočnosť, +- - Plus mínus body

LEV Miloš Markovič Odohrané minúty 33
  • Komárno: Halada 18, Vido 17 & 10 doskokov, Alawoya 15, Thompson 13, Umipig 11 (Bilič 10, Haviar 10, Kozlík 8, Kratochvíl 7, Kurthy 0, Marchyn 0, Maslík 0)

Levice: Žiak 15, Markovič 9, Rusin 8, Valentine 6, (Klár 4, Drapák 0, Marchyn 0)

TH:19/26 – 6/11, Trojky: 14 – 4, Fauly: 24 – 15

Rozhodovali: Lamoš – Margala – Hudec

Andjelko Mandič (tréner Komárna): „V prvom rade sme odohrali veľmi dobrý zápas, najmä v obrane, z ktorej sme potom prechádzali do rýchlych protiútokov a s tým nám následne rástlo sebavedomie v útoku. Síce sme začali mäkko, no potom sme začali kontrolovať doskočené lopty a vzápätí sme ustrážili aj celý zápas v náš prospech. Zaslúžene sme dnes vyhrali. Nášmu dnešnému súperovi z Levíc želám veľa úspechov v ďalších zápasoch.“

Milan Žiak (hráč Levíc): „Vedeli sme o Komárne, že hrajú rýchly basketbal, a že budú aj tento rok hrať ten štýl hry, ktorý hrali posledné roky, a aj sme sa na to pripravovali. Prvú štvrtinu sme zachytili, druhá nám odišla, dostali sme ľahké koše z protiútokov a z prečíslenia. Nejakým spôsobom sme sa rozpadli. Neviem, či to nebol problém v hlavách chalanov. To sa nám jednoducho nemôže stávať. Do ďalšieho zápasu musíme nastúpiť úplne inak a bojovať do konca.“

Preview:

ŠH, streda 7.10. o 18:00

Majstri z Komárna mali v sobotňajšom zápase celkom slušne našliapnuté na prvé víťazstvo, a to dokonca na prievidzskej palubovke. Prvú štvrtinu zvládli „lodiari“ fantasticky, keď ju vyhrali v pomere 30:18. V tej druhej už síce postupne strácali svoj 12-bodový náskok, no po prvom polčase boli aj naďalej vo vedení. Na konci tretej štvrtiny bol stav už vyrovnaný – 64:64. Poslednú časť hry Komárňania prehrali o 11 bodov, a z víťazstva sa tak napokon netešili. To však môžu napraviť už v stredajšom domácom zápase s Levicami. „Čaká nás druhý zápas sezóny a prvý na domácej palubovke, takže sa určite tešíme a nič iné ako výhru neberieme. Hlavne sa teším aj na našich fanúšikov, aby sme opäť pocítili energiu z hľadiska. Chceme sa pozviechať z prehry v Prievidzi, kde sme väčšinu zápasu viedli, ale nedotiahli sme to do konca. Levice pôsobia, že budú hrať o vyššie priečky ako vlani. Posilnili tím, či už známymi tvárami alebo pár legionármi, takže sa javia ako silný tím, a určite to nebude ľahký zápas. Hlavne nám nesmie utiecť začiatok zápasu, a taktiež musíme hrať koncentrovane celý zápas. Verím, že úlohu favorita zvládneme a pripíšeme si prvé víťazstvo, ale určite to bude náročný zápas,“ hovorí jeden z komárňanských zlatých chlapcov, Ján Kratochvíl. Aj napriek tomu, že Komárno je v stredajšom zápase jasným favoritom, v tabuľke sa zatiaľ po prvom kole nachádza nižšie ako Levice. Tie svoj prvý zápas nového ročníka zvládli o niečo lepšie, keď na domácej pôde porazili basketbalistov Nitry o 27 bodov.

Delegácia rozhodcov: Lamoš – Margala – Hudec