#3Juraj Šimončík30:1261250000125032512002511310-128
    #5Lukáš Bukovič7:44111000000000000000000220
    #6Patrik Petrovský0:000000000000000000000000
    #7Jakub Novysedlák*18:07142501000010114100222-30
    #14Filip Simič*35:3334755862788700018400452820
    #21Adam Štefek*24:0511010000245041501000424-30
    #33Tomáš Ábel14:6001012500002020100101320
    #37Filip Pejovič*29:430300500007182230033030
    #69Ladislav Stojanov*30:29125015205683.361735000371090
    Celkom200:00133735721331520752352892380321216241-128

Min - Odohrané minúty, 2D - Premenené strely za 2 body, 2S - Vystrelené pokusy za 2 body, 2% - Percentuálna úspešnosť streľby za 2 body, 3D - Premenené strely za 3 body, 3S - Vystrelené pokusy za 3 body, 3% - Percentuálna úspešnosť streľby za 3 body, THD - Premenené trestné hody, THS - Uskutočnené trestné hody, TH% - Percentuálna úspešnosť streľby trestných hodov, DO - Obranné doskoky, - Útočné doskoky, D - Doskoky, As - Asistencie, L- - Straty, L+ - Zisky, Bl - Bloky, Bl- - Obdržané bloky, F- - Fauly, F+ - Získané fauly, B - Body, - Užitočnosť, +- - Plus mínus body

NIT Filip Simič Odohrané minúty 36
  • Komárno: Thompson 15 & 10 doskokov, Alawoya 14 & 10 doskokov, Vido 10, Bilič 8, Umipig 5 (Kozlík 13, Kratochvíl 12, Haviar 9, Marchyn 4, Maslík 1, Halada 0, Kurthy 0)

Nitra: Stojanov 10, Štefek 4, Novysedlák 2, Pejovic 0 (Šimončík 13, Ábel 3, Bukovič 2, Pánis 0, Petrovský 0, Samek 0)

TH: 9/20 – 8/12, Trojky: 14 – 2, Fauly: 21 – 17

Rozhodovali: Tomašovič – Margala – Bara

Povedali po zápase:

Dragan Ristanovič (tréner Komárna): „Dnes to bolo ťažké ako pôrod. Ale je všeobecne známe, že povinné víťazstvo je vždy náročne, a je to ako bremeno. Keď hráči musia, niekedy to nejde hneď. Našťastie sa kvalita na konci zápasu ukázala a dalo sa vidieť, že sme postupom času zvyšovali obrátky a skóre, takže sme sa napokon dostali tam, kde sme chceli.“

Ladislav Stojanov (hráč Nitry): „Úvod sme mali katastrofálny, keď sme začali so skóre 4:12. Po prvom time-oute sa to obrátilo a dokonca sme aj vyhrali prvú štvrtinu. Začali sme hrať dobre, lopta lietala, dali sme ľahké koše. Potom zase naopak, do konca polčasu sme nechali Komárno dať ľahké koše pre zmenu my, najmä po ich útočných doskokoch. Druhý polčas sme začali zle, a tým pádom sa pre nás zápas aj dohral s vysokým mankom. Ak by sme lepšie začali druhú polovicu zápasu, možno by to bolo celkom iné... “

Preview:

ŠH, nedeľa 13.12. o 18:30

Po sobotňajšom zápase hviezd Eurovia All Star Game v Poprade nám pokračuje týždeň dohrávok. Ten zavŕši stretnutie hráčov Komárna s Nitrou. Komárňania mali sezónu veľmi dobre rozbehnutú, keď ťahali desaťzápasovú šnúru víťazstiev. V posledných dvoch kolách však prišli dve prehry a s nimi aj zmeny v tíme „lodiarov“. Andjelka Mandiča na trénerskom poste vystriedal Dragan Ristanovič, ktorý sezónu začal v ženskom tíme Cassovia Košice. Následne sa stal asistentom trénera v Nitre a teraz ho čaká jeho prvý zápas, ako hlavného kormidelníka aktuálneho majstra. „V nedeľu bude mať premiéru nový tréner, ktorý s tímom zatiaľ absolvoval len jeden piatkový tréning. Zvláštne očakávania preto, okrem víťazstva nad nitrianskym celkom, nie sú. Naše družstvo Dragan Ristanovič odkoučuje v jeho poňatí a postupne bude meniť náš herný štýl a prispôsobovať ho svojmu tréningovému procesu. Ak to bude potrebné, prípadne ho bude vylepšovať. Potrebuje to však pochopiteľne čas, kým sa prejaví na našom kolektíve jeho rukopis. Naši hráči sú ešte stále vyťažení z veľkej dávky zápasov, navyše aj v All Star máme troch zástupcov, ktorí budú v noci cestovať domov, treba preto veriť, že nedeľný duel zvládneme a všetko bude v poriadku,“ hovorí manažér Komárna, Jozef Paulík.

Basketbalisti Nitry už tento týždeň jednu dohrávku absolvovali, a to v utorok, keď v rámci 13. kola na domácej palubovke privítali Karlovku. Zverenci Petra Semana si v tomto zápase vybojovali svoje štvrté víťazstvo a na svojom konte v tabuľke tak majú 20 bodov. V nedeľu ich však čaká jeden z najťažších súperov tohto ročníka a aktuálny majster – Komárno. V ich prvom stretnutí si však Nitrania nepočínali najhoršie. V domácom prostredí Komárnu síce podľahli, ale len o šesť bodov. „Zápas s Komárnom bude opäť z kategórie náročných. Sú jedným z najlepších tímov ligy a zároveň úradujúci majstri. Chceme v stretnutí zopakovať výkon, ktorý sme podali s týmto súperom doma v úvode sezóny. Nesmieme inkasovať vysoký bodový rozdiel hneď v úvode. Musíme presne strieľať a byť pozorní v obrane,“ povedal hráč Nitry, Filip Pejovič.

Komárno – Nitra v sezóne 2015/2016: 79:73 (v)

Delegácia rozhodcov: Tomašovič – Margala – Bara