#0Ronnie Taylor27:5325401520551001124200204129105
    #4Nenad Miloševič*29:3645803310044100303620004521270
    #5Miroslav Páleník2:2600000000000001000200-10
    #8Márton Domsitz0:000000000000000000000000
    #9Martin Bílik*31:092366.71333.30001121020030790
    #10Goran Bulatovič*24:5400002012502130100034100
    #11Jaroslav Musil0:000000000000000000000000
    #13Andrej Kuffa0:000000000000000000000000
    #31Radoslav Rančík*40:0081457.1356000010313110122225310
    #51Martin Rančík*37:343933.32728.6254011213230013414120
    #69Tomáš Mrviš6:2801001000010100000110-10
    Celkom200:0019375110263812167529837141021518208086105

Min - Odohrané minúty, 2D - Premenené strely za 2 body, 2S - Vystrelené pokusy za 2 body, 2% - Percentuálna úspešnosť streľby za 2 body, 3D - Premenené strely za 3 body, 3S - Vystrelené pokusy za 3 body, 3% - Percentuálna úspešnosť streľby za 3 body, THD - Premenené trestné hody, THS - Uskutočnené trestné hody, TH% - Percentuálna úspešnosť streľby trestných hodov, DO - Obranné doskoky, - Útočné doskoky, D - Doskoky, As - Asistencie, L- - Straty, L+ - Zisky, Bl - Bloky, Bl- - Obdržané bloky, F- - Fauly, F+ - Získané fauly, B - Body, - Užitočnosť, +- - Plus mínus body

INT Radoslav Rančík Odohrané minúty 40
  • Sýkora po 2, Drapák, Marchyn a Rozim 0)

Inter: Rančík 25, Miloševič 21, Rančík 14, Bílik 7, Bulatovič 1 (Taylor 12, Domsitz, Kuffa, Mrviš, Musil a Páleník 0)

TH: 16/9 – 16/12, Trojky: 6 – 10, Fauly: 20 – 18, Rozhodovali: Gabara, Arrwenger (AUT), Kadhkodaki (AUT)

Teo Hojč (tréner Levíc): Inter má veľmi dobrý tím. My nemáme tak skúsených a kvalitných hráčov ako Inter. Takže proti nim musíme hrať s veľkou energiou a dúfať, že zrovna nebudú mať nejaký skvelý strelecký deň. Dnes ho však mali. Nemôžem povedať, že my sme odohrali zlý zápas, chalani do toho išli s veľkou energiou, ukázala sa však kvalita tímu hostí."

Martin Sýkora (hráč Levíc): Pocity po návrate sú zmiešané, dalo by sa povedať až zlé. Čakal som, že by sme Inter mohli potrápiť viac. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, po prestávke sme však naň nenadviazali. Som v tíme zatiaľ veľmi krátko, určite sa potrebujeme zohrať a bude to lepšie."

Ľubomír Urban (tréner Interu): Hoci to podľa záverečného skóre vyzerá na naše hladké víťazstvo, priebeh zápasu bol náročný. Levice hrali veľmi dobre, rozhodli lepšie individuálne výkony našich kľúčových hráčov v druhom polčase. Mali sme určité ciele, na koľko bodov chceme ubrániť domácich, a to sa nám podarilo splniť, s čím som určite spokojný a určite aj s víťazstvom v tomto veľmi ťažkom zápase."

Nenad Miloševič (hráč Interu): Oba tímy nastúpili koncentrovane, a bol to dobrý basketbal. Zápas sa lámal v jeho polovici, kde sme dobre bránili, premenili sme strely a vytvorili si náskok. Mali sme potom ešte jeden slabší úsek, keď sa domáci priblížili na rozdiel osem bodov, ale potom sme sa vrátili k našej hre a natiahli vedenie. Sme radi, že máme tento ťažký zápas za sebou, doteraz tu nikto nevyhral, a to ukazuje, aké má toto víťazstvo cenu."

Preview:

ŠH, streda 13.1. o 18:00, priamy prenos

Čo je dôležité vedieť: Na záver sme si nechali najväčší ťahák kola. Do metropoly Tekova zavítajú hráči Interu s jasným cieľom - vyhrať a ukončiť najdlhšiu neporaziteľnosť v aktuálnej sezóne. Žlto-čierni sa pod vedením nového trénera Ľubomíra Urbana rozohrali k mimoriadne dobrým výkonom, čo dokumentuje aj sobotňajšie domáce víťazstvo nad Prievidzou, ktoré bolo 11 výhrou z posledných 12 zápasov. Momentálny líder súťaže to však už aj s novými posilami nebude mať ľahké. Proti bude tímový duch Patriotov, zaplnené hľadisko, ale aj navrátilec v drese Levíc Martin Sýkora. Sobotňajšie víťazstvo proti Karlovke sa nerodilo ľahko, ale dva body nakoniec ostali doma, vďaka čomu sa natiahla domáca séria už na 12 stretnutí.

Kto proti komu: Kde skôr začať? Na levickej palubovke sa stretnú až štyri hráči, ktorí patria medzi top 10 strelcov súťaže. Rovnaký priemer - 7.5 doskoku na zápas má domáci George Valentine a hosťujúci Radoslav Rančík. Jedno je jasné, v Leviciach to bude súboj viacerých špičkových hráčov.

Čísla, čísla, čísla: Hráči Interu majú najlepšiu ofenzívnu silu v súťaži, ale o nič horšie na tom nie sú ani Levičania. V ich prospech hovorí kvalitná obrana, ktorá dostáva iba 72 bodov na zápas.

Bilancia: V októbri pomohla Patriotom k zisku dvoch bodov (85:79) záverečená štvrtina, na Pasienkoch boli z toho ofenzívne preteky, po ktorých nakoniec vyhrali 104:79 hráči Interu.

Povedali pred zápasom:

Ladislav Garaj (manažér Levíc): „V Leviciach bude v stredu basketbalový sviatok, na ktorý sa všetci tešíme a zodpovedne pripravujeme. Inter je veľkým favoritom tohto zápasu, po získaní dvoch posíl disponuje veľkou silou na každom poste. Bude to úplne iný súper, akého sme zdolali v októbri. My však doma hráme výborne a hnaní možno aj vypredanou halou kožu lacno určite nepredáme. Pre chorobu je otázny štart Stojadinoviča, zvyšok tímu je zdravotne v poriadku.“

Tomáš Mrviš (hráč Interu): „Sme úplne iný tím než sme boli, keď sme tam hrali po prvýkrát. Teraz sme zahrali celkom dobré zápasy a aj proti Prievidzi sme ukázali, že budeme silný tím. Určite musíme byť koncentrovaní, hrať našu hru a myslím, že potom máme veľkú šancu zdolať Levice.“

Delegácia rozhodcov: Gabara Boris