#5Aleksandar Vlahovič*19:311333.33475125011251101031215-12
    #8Saša Avramovič20:111425030111004040210032302
    #10Stanislav Baldovský*34:276785.71616.72366.711201200221713-17
    #12Saša Jankovič*21:391250142522100213110012276-22
    #13Branislav Járay0:000000000000000000000000
    #15Róbert Nuber0:000000000000000000000000
    #19Miloš Dimič*31:52111001616.744100404000003698-12
    #20Maurizio Galata4:4400001022100000110001121-1
    #24Peter Lechman0:000000000000000000000000
    #30Reginald Keely*24:45612500101110054922001311315-7
    #41Michal Baťka12:51010000000112001001002-6
    Celkom200:002338617272616188923831101560318218378-90

Min - Odohrané minúty, 2D - Premenené strely za 2 body, 2S - Vystrelené pokusy za 2 body, 2% - Percentuálna úspešnosť streľby za 2 body, 3D - Premenené strely za 3 body, 3S - Vystrelené pokusy za 3 body, 3% - Percentuálna úspešnosť streľby za 3 body, THD - Premenené trestné hody, THS - Uskutočnené trestné hody, TH% - Percentuálna úspešnosť streľby trestných hodov, DO - Obranné doskoky, - Útočné doskoky, D - Doskoky, As - Asistencie, L- - Straty, L+ - Zisky, Bl - Bloky, Bl- - Obdržané bloky, F- - Fauly, F+ - Získané fauly, B - Body, - Užitočnosť, +- - Plus mínus body

• ŠH, sobota 12.3. o 18:00 – priamy prenos, štatistický prenos

Priebeh série: Priebeh tejto série si Levičania určite predstavovali inak. Od začiatku sa predpokladalo, že práve štvrťfinálový boj medzi Levicami a Košicami bude najvyrovnanejší, no po druhom kole už Košičania vyhrávajú 2:0 a v sobotu si môžu pripísať tretie a konečné víťazstvo. Netreba však zabúdať na to, že ani Levičania sa bez boja nevzdávajú. Doteraz si môžeme pamätať štvrťfinále zo sezóny 2010/2011, v ktorom Levičania takisto prehrávali s Handlovou 0:2, no nakoniec sériu otočili na 3:2 a dokonca stali sa majstrami Slovenska. V oboch doterajších stretnutiach bol zatiaľ rozhodujúci prvý polčas, v ktorom si Košičania spravili náskok, ktorý už Levičania nedokázali zmazať. V sobotu budú mať Patrioti opäť výhodu domáceho prostredia a na trénerskej pozícii ich opäť bude viesť Teo Hojč.

Čísla, čísla, čísla: Aj Košice aj Levice mali v stredu 41% úspešnosť streľby. Domáci Levičanov prekonali najmä na doskoku, kde doskočili až 47 lôpt, zatiaľ čo hostia z Levíc len 31. Trestné hody nemal perfektné ani jeden z tímov. Košice premenili 29 z 38 pokusov a Levičania zase zahodili desať z 25 šestiek.

Kto proti komu: Košičanov v stredu podržali najmä rozohrávači. Aleksandar Vlahovič a Miloš Dimič zaznamenali 18 bodov a druhý menovaný si dokonca pripísal aj osem doskokov. Najlepším hráčom stretnutia bol však Miloš Markovič v drese Levíc. Ten zaznamenal double-double, keď si pripísal 27 bodov a 13 doskokov. Jeho výkon však žlto-zeleným na víťazstvo nestačil.

Delegácia rozhodcov: Ženiš Peter, Fuska Pavel, Turčin Marek

Povedali pred zápasom:

Ladislav Garaj (manažér Levíc): „Z doteraz nepochopiteľných príčin sme v obidvoch zápasoch inkasovali v prvých polčasoch viac ako 50 bodov a prehrali ich o 20 bodov. Potom je už zbytočné rozprávať o tom, ako v závere nemáme dosť síl na obrat. Myslím si, že niektorí jednotlivci zatiaľ nenašli v sebe dostatok sebavedomia, a aj preto je stav 2:0 pre nášho súpera. Nie je sa už na čo šetriť, preto do toho dáme všetko a veríme, že táto séria ešte neskončí!“