• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Spišskí Rytieri bojovali do posledných sekúnd, ale v Alpsko-jadranskom pohári si pripísali na svoje konto ďalšiu prehru. V česko-slovenskej konfrontácii neuspeli na palubovke Ústí nad Labem.

Útočne sa začalo dosť zostra, obrana Spišiakov nebola v úvode ideálna, keď nechali dvojicu Dailey a Nichols veľmi rýchlo bodovo rozohrať. Vo vysokom tempe sa ale postupom času skonsolidovali na oboch stranách palubovky a nedovolili domácim výraznejšie odskočiť. Aj preto prehrávali po prvej štvrtine len rozdielom bodu – 23:22. Druhá časť už bola herne odlišnejšia, stále však dominovali útočné snahy tímov. „Novovešťania“ postupne prebrali iniciatívu, dôležitý okamih prišiel od Antoniho, keď dostal tím po dlhom čase do vedenia. Od tohto momentu si Spišiaci viac verili, lepšie bránili a dokonca začali budovať náskok. Najmä slovenská dvojica Hlivák a Fusek sa postarala o polčasové vedenie – 48:43.

Druhý polčas prirodzene začal náporom Ústí nad Labem, slovenský zástupca sa musel nadrieť, aby sa bodovo presadil. Situácia ale nebola vážna, tesné vedenie si aj skrz Antoniho udržiavali. Lenže prišlo poľavenie v koncentrácii a 11-bodovou šnúrou sa dostali do výhodnejšej pozície domáci basketbalisti. Rytieri upustili od toho, čo im vychádzalo a razom prehrávali pred záverečnou 10-minútovkou dvojciferným rozdielom – 59:70. Do štvrtej štvrtiny vstúpili Spišiaci odhodlane, úsekom 10:2 sa vrátili do boja o víťazstvo a razom to bolo o jednom útoku. Bolo jasné, že oba tímy hrajú o veľa, preto aj nasadenie s blížiacim sa koncom zápasu rástlo. Pipkinsovi sa 4 minúty pred koncom podarilo vyrovnať na 78:78, odvtedy sa striedal priaznivý stav na oboch stranách. V koncovke malo presnejšiu mušku Ústí nad Labem, ktoré si ustrážilo svoju pevnosť.

Alpsko-jadranský pohár 2023/2024 – 7. kolo A-skupiny:

SLUNETA Ústí nad Labem – Spišskí Rytieri 89:82 (23:22, 20:26, 27:11, 19:23)

Najviac bodov – Ústí nad Labem: Pecka 22, Nichols 21, Dailey 19

Rytieri: Reeves 25, Pipkins 12, Fusek 11, Hlivák 6, Harris 0 (Antoni a Juríček po 10, Johnson 8, Mrviš 0)

TH: 23/16 – 27/20, Fauly: 20 - 21, Trojky: 7 - 6

Teo Hojč, tréner Rytierov: „Z našej strany bojovný zápas. Škoda, že sme Ústí nechali v závere tretej štvrtiny ujsť na dvojciferný rozdiel. Potom sme sa ale vrátili, bolo to o jednej-dvoch loptách, čo je fajn, že sme to zvládli a ukázali sme charakter, ale škoda tej zbytočnej šnúry. Na konci dňa, boli sme hostia, dali sme do toho bojovnosť, ale žiaľ, na výhru to nestačilo. Veríme, že keď sa obaja noví hráči lepšie zoznámia so systémom, tak to bude len lepšie a lepšie.“

Dalibor Hlivák, hráč Rytierov: „Myslím si, že sme tu odohrali solídny zápas. Prišli sme sem vyhrať, ale bohužiaľ, v poslednej štvrtine sme si to pokazili. Zónovou obranou sme sa vrátili do stretnutia a trochu sme ich zaskočili, ale aj v útoku a tiež v obrane sme urobili mnoho rozhodnutí, ktoré oni potrestali.“