• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0
 • 3.

  ZIL Žilina
  0-0 0
 • 4.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 5.

  INT Inter
  0-0 0
 • 6.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 8.

  KOM Komárno
  0-0 0
 • 9.

  LEV Levice
  0-0 0

Krátko pred utorkovým štartom kvalifikácie Ligy majstrov, v rámci ktorej si Inter Bratislava zmeria sily so švajčiarskym majstrom Fribourg Olympic, prichádza ešte jedna posila. Po čerstvom príchode Stevieho Browninga vystuží zostavu na perimetri ďalší Američan Sterling Gibbs.

Celá jeho doterajšia basketbalová kariéra bola spätá so Spišskou Novou Vsou, preto jeho letný prestup k finalistovi predchádzajúceho ročníka bol pre viacerých prekvapením. Ešte stále len 19-ročného rozohrávača Mateja Majerčáka čaká v Prievidzi nové prostredie, väčší tlak, ale aj výraznejšia zodpovednosť na palubovke.

Patril k veľkým talentom slovenského basketbalu, pôsobil v belgickom Oostende a od vtedajšieho reprezentačného trénera Ivana Rudeža dostal aj pozvánku do mužskej reprezentácie. Lenže prišli zdravotné problémy, ktorého na dva roky odstavili z palubovky. Michal Kuzmiak však dostal šancu od Iskry Svit, kde sa chce opäť dostať do povedomia a zároveň úspešne reštartovať svoju kariéru.

Basketbalistov Interu už čochvíľa čaká úvodné stretnutie prvého kola kvalifikácie basketbalovej Ligy majstrov proti švajčiarskemu majstrovi Fribourg Olympic (hrá sa v utorok 17. septembra v Bratislave). Úradujúci majster Slovenska krátko pred dôležitým zápasom, prvým „ostrým“ v sezóne 2019/2020, hlási novú akvizíciu. Klub z Pasienkov sa dohodol na spolupráci s 25-ročným americkým rozohrávačom Steviem Browningom. 

Staronová posila Komárna Miles Bowman jr. sa vrátil do klubu, kde odštartoval svoju profesionálnu kariéru. Dvadsaťšesťročný Američan chce hlavne v drese „obuvníkov“ zabudnúť na nevydarený angažmán v Belgicku a priniesť opäť na juh Slovenska majstrovskú trofej.

Patrioti Levice si v Alpsko-jadranskom pohári zahrajú v B-skupine proti českému Brnu, rakúskemu Gmundenu a slovinskej Polzele. Rozhodol o tom štvrtkový žreb vo Viedni.

V mladom družstve Spišskej Novej Vsi bude patriť k lídrom. Americký rozohrávač Eric Nottage sa na Slovensko vrátil dokončiť nedorobenú robotu, ktorá mu tu zostala v jeho prvej profesionálnej sezóne.