• 1.

  INT Inter
  28-4 60
 • 2.

  LEV Levice
  22-10 54
 • 3.

  PDA Prievidza
  19-13 51
 • 4.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 5.

  ZIL Žilina
  15-17 47
 • 6.

  KOM Komárno
  13-19 45
 • 7.

  HAN Handlová
  13-19 45
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-23 41
 • 9.

  LUC Lučenec
  6-26 38

Prvýkrát hral v tíme s majstrovskými ambíciami, prvýkrát v profesionálnej kariére zdvíhal nad hlavu trofej pre víťaza. Americký basketbalista Lee Skinner potvrdil povesť jedného z najlepších legionárov SBL, vďaka čomu si so spoluhráčmi z Interu vychutnával na konci sezóny majstrovské oslavy.

Ocenenie pre najlepšieho slovenského hráča play off a druhý rok po sebe so striebrom na krku. Richard Körner potvrdil v Prievidzi povesť jedného z najlepších domácich basketbalistov v súťaži. V bielo-čiernom drese sa úspešne popasoval s pozíciou lídra, ktorý doviedol družstvo k nečakanému, ale zaslúženému druhému miestu.

Mnohí spochybňovali jeho letný prestup v rámci Bratislavy, keď zamieril z Karlovky do oveľa konkurenčnejšieho prostredia na Interi. No 22-ročný krídelník David Abrhám urobil vo svojej kariére správny krok, postupne si získal dôveru a minutáž od trénerov a na konci sa mohol radovať zo zisku majstrovského titulu. Jeho herný progres je tiež dobrou správou pre reprezentáciu.

Po zverejnení širšej nominácie reprezentácie mužov, ktorú čaká predkvalifikácia majstrovstiev Európy 2021, sme sa zamerali aj na mládežnícke výbery. Tie budú mať na tohtoročných európskych šampionátoch jednotný cieľ – prebojovať sa do elitnej kategórie.

Keď v decembri prichádzal na lavičku Prievidze, tak len málokto pasoval tím z Hornej Nitry na kandidáta na finále. Lenže chorvátsky kormidelník Tihomir Bujan dokázal s družstvom takmer nemožné, zastavil Komárno na ceste za ďalším semifinále a Levických Patriotov obral o nádej na double a obhajobu. Vo finále síce nestačil na Inter, no i tak si vyslúžil zaslúžené predĺženie kontraktu aj na ďalšiu sezónu.

Opäť v pozícii trénera Interu a opäť po šiestich rokoch si vychutnal majstrovské oslavy na palubovke súpera Aramis Naglič. Tentoraz však z toho bola triumfálna cesta, ktorú korunovalo play off bez prehry. V rozhovore padla reč o obdivuhodnej bilancii „žlto-čiernych“, ale aj o tom, v čom je špecifické prísť do klubu počas rozbehnutej sezóny.

S ročnou zastávkou na Spiši je neodmysliteľnou tvárou Interu Bratislava od jeho reštartu. Tridsaťjedenročný rozohrávač Goran Bulatovič si po dvojročnej pauze mohol vychutnať to, že mu na krk zavesili najcennejší kov.