• 1.

    INT Inter
    30-6 66
  • 2.

    LEV Levice
    26-10 62
  • 3.

    PDA Prievidza
    25-11 61
  • 4.

    KOS Košice
    25-11 61
  • 5.

    SVT Svit
    22-14 58
  • 6.

    KOM Komárno
    22-14 58
  • 7.

    KAR Karlovka
    12-24 48
  • 8.

    HAN Handlová
    9-27 45
  • 9.

    ZIL Žilina
    5-31 41
  • 10.

    SNV Spišská N.V.
    4-32 40

Slovak Cup

Prihlásené družstvá v sezóne 2017/2018:

SBL – MBK Rieker Com-therm Komárno, BC Prievidza, BK Inter Bratislava, Iskra Svit, BK Levickí Patrioti, KB Košice, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, VŠEMvs Karlovka Bratislava, MBK Handlová, PP TV Raj Žilina

1. liga – MBK AŠK Slávia Trnava, BKM Lučenec, ACADEMIC ŽU Žilina, IMC Slovakia Považská Bystrica, BKM DASTET Krompachy, BK Dunajská Streda

 

Hrací systém:

Do Final Eight postupuje prvých 6 družstiev zo súťaže SBL po 18. kole základnej časti. Siedmym účastníkom bude organizátor turnaja a ôsmym účastníkom bude víťaz predchádzajúcej kvalifikácie. Družstvá sú nasadené podľa umiestnenia z predchádzajúceho hracieho obdobia 2016/2017 s prihliadnutím na regionálne členenie. Víťaz kvalifikácie má priradené číslo 8. Organizátor záverečného Final Eight turnaja má priradené číslo 7. V prípade, že organizátor Final Eight turnaja bude zo súťaže SBL a bude umiestnený do 7. miesta po 18. kole základnej časti súťaže, tak mu prináleží číslo podľa tohto umiestnenia, inak má organizátor pridelené číslo 7.

 

Kvalifikácia

Termín - I. kolo: 30.9.2017 a 14.10.2017

1. BKM DASTET Krompachy - BKM Lučenec 54:86

2. BK Dunajská Streda - MBK AŠK Slávia Trnava 124:54

3. BKM Lučenec - BKM DASTET Krompachy

4. MBK AŠK Slávia Trnava - BK Dunajská Streda 54:95

 

Termín - II.kolo: 25.11.2017 a 09.12.2017

5. BKM Lučenec - IMC Slovakia Považská Bystrica 80:78

6. MBK AŠK Slávia Trnava – ACADEMIC ŽU Žilina 66:77

7. IMC Slovakia Považská Bystrica - BKM Lučenec 85:78

8. ACADEMIC ŽU Žilina – MBK AŠK Slávia Trnava 20:0 kontumačne

Termín - III.kolo: 06.01.2018 a 27.01.2018

9. ACADEMIC ŽU Žilina - IMC Slovakia Považská Bystrica 99:83

10. IMC Slovakia Považská Bystrica - ACADEMIC ŽU Žilina 107:57

 

Súvisiace články:

 

Termín - Final Eight: 15. - 17.2.2018 

Zápasový program - Final Eight:

1. deň (15.2.2018) - štvrťfinálové zápasy:   

  • BC Prievidza - Iskra Svit 100:104
  • BK Inter Bratislava - IMC Slovakia Považská Bystrica 105:63
  • KB Košice - VŠEMvs Karlovka Bratislava 95:58
  • BK Levickí Patrioti - MBK Rieker Com-Therm Komárno 92:65

2. deň (16.2.2018) - semifinálové zápasy:  

  • BK Inter Bratislava - Iskra Svit 101:72
  • KB Košice - BK Levickí Patrioti 81:59

3. deň (17.2.2018) - finále:

  • BK Inter Bratislava - KB Košice 89:81

Poradie na ďalších miestach sa nevyhodnocuje.

 

Súvisiace články:

 

Minulé ročníky

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Slovak Cup - quarterfinals 1
15.2.2018 13:00
Prievidza
100:104
Svit
15.2.2018 15:30
Inter
105:63
P. Bystrica
15.2.2018 18:00
Košice
95:58
Karlovka
15.2.2018 20:30
Levice
92:65
Komárno
Slovak Cup - semifinals 2
16.2.2018 15:30
Inter
101:72
Svit
16.2.2018 18:00
Košice
81:59
Levice
Slovak Cup - finals 0
17.2.2018 18:00
Inter
81:89
Košice