• 1.

  INT Inter
  8-1 17
 • 2.

  ZIL Žilina
  6-3 15
 • 3.

  LUC Lučenec
  5-4 14
 • 4.

  LEV Levice
  5-4 14
 • 5.

  PDA Prievidza
  5-4 13
 • 6.

  SVT Svit
  4-5 13
 • 7.

  HAN Handlová
  3-5 11
 • 8.

  KOM Komárno
  3-6 12
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  1-8 10

Krátko po príchode Richarda Körnera získal Inter Bratislava ďalšieho podkošového hráča. Úradujúci majster Slovenska angažoval 28-ročného chorvátskeho pivota Domagoja Bubala. S rodákom z bosenského Mostaru sa žlto-čierni dohodli na trojmesačnom účinkovaní s možnosťou opcie.

Situácia, keď sa v krátkom časovom úseku zranili Interu pivoti Michael Fusek a Michal Čekovský a stroskotal príchod talentovaného Chorváta Nika Slavicu, je dobre známa. Bubalo by mal teda klubu z Pasienkov pomôcť v tejto neľahkej situácii, ktorá ho postihla krátko pred štartom vo FIBA Europe Cupe. Výhodou je, že 212 cm vysoký center má skúsenosti z pohárovej Európy, predstavil sa v Lige majstrov, FIBA Europe Cupe, už nejestvujúcom FIBA Euro Challenge či kvalitnej nadnárodnej Jadranskej lige.

Novú akvizíciu predstavil generálny manažér Michal Ondruš: „Nakoniec sme doplnili káder o klasického centra, ktorý by mal zaplátať dieru po našich zranených pivotoch Fusekovi a Čekovskom. S Domagojom Bubalom sme sa dohodli na trojmesačnej spolupráci s prípadnou opciou do konca sezóny. Čaká nás nabitý program a fyzicky vyspelí súperi. Preto bolo potrebné doplniť do nášho hráčskeho kádra centimetre a kilogramy. Veríme, že nás zranenia budú už obchádzať a bude možné stabilizovať mančaft.“

Bubalo mal pôvode stráviť aktuálny ročník na Taiwane v drese Formosa Dreamers. Ten minulý odohral za Dinamo Tbilisi a v Gruzínsku bol vyhlásený za najlepšieho pivota. Predtým pôsobil v estónskej Raple, gréckom Iraklise Solún, estónskom Parnu, litovskom Šiauliai, počas ročníka 2015/16 okúsil nemeckú Bundesligu ako hráč Bayreuthu. V Chorvátsku hrával za KK Zadar, Jolly Šibenik a s KK Záhreb získal v roku 2011 chorvátsky majstrovský titul, jediný v histórii klubu. Profesionálnu kariéru odštartoval v roku 2008 ako hráč bosenského KK Široki. Ako mládežnícky reprezentant hral za Chorvátsko na viacerých vrcholných podujatiach. V roku 2009 na majstrovstvách sveta do 19 rokov získal bronz.

Highlighty novej posily Interu Bratislava:

Zdroj: bkinter.sk

Foto: aseansports.com