• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Basketbalisti BC Prievidza vstúpili víťaznou nohou do druhej fázy Európskeho pohára FIBA. Na palubovke francúzskeho BCM Gravelines-Dunkerque otočili stretnutie a po dramatickej koncovke napokon zvíťazili 98:95.

Slovenský majster nastúpil sebavedomo, v úvodných minútach sa strelecky chytil a s výborne hrajúcim Jonesom vyhrával počas takmer celej prvej štvrtiny. Počas krátkeho výpadku inkasovali osem bodov za sebou, čím umožnili Gravelines vyrovnať skóre zápasu. Prvú periódu však napokon získali výsledkom 28:27 vo svoj prospech zverenci trénera Miljana Čuroviča. V druhej štvrtine sa karta obrátila, domáci zaznamenali hneď v začiatku šnúru 12:0 a od svojho súpera sa dokázali výraznejšie odtrhnúť. Francúzsky celok mal podkošovú a hernú prevahu, po prvom polčase mu priniesla vedenie 53:42. Po polčasovej prestávke sa Prievidžania vrátili ku svojej hre, z dvojciferného manka postupne bod po bode ukrajovali. Herne sa opäť svojmu súperovi vyrovnali, vychádzala im aj streľba za tri body a pred záverečnými desiatimi minútami prehrávali 65:73. Postupný obrat sa nezastavil ani v poslednej štvrtine. Päť minút pred koncom zápasu sa Batinovi podarilo trojkou stiahnuť na rozdiel jediného bodu. Hneď na to odpovedal Marič dvojkou a dostal Prievidzu do vedenia 84:83. Od tohto momentu to bola podľa očakávania dráma, v ktorej mali pevnejšiu ruku a nervy hostia. Nenechali sa vyviesť ťarchou víťazstva a Marič z čiary trestných hodov vybojoval pre tím úvodné dva body. Prievidžania získali prvé víťazstvo z hosťujúcej palubovky, na úvod L-skupiny Európskeho pohára FIBA triumfovali nad francúzskym BCM Gravelines-Dunkerque 98:95.

BCM Gravelines-Dunkerque - BC Prievidza 95:98 (27:28, 26:14, 20:23, 22:33)

Gravelines: Cobbs 29, Gibson 21, Solomon 17, Hesson 13, Henry 6 (Keita 7, Raposo 2, Djimarabaye a Hannequin 0)

Prievidza: Jones 30, Marič 21, Batina 17, Dramičanin 13, Körner 3 (Miljanič 7, Ihring 5, Jašš 2)

TH: 23/17 - 12/10, Fauly: 16 - 22, Trojky: 4 - 14, Rozhodovali: Cmikiewicz (Poľ.), Manos (Gréc.), Mitrovski (Mac.)

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): „Bol to ťažký zápas. Myslím si, že sme sa po psychickej stránke veľmi dobre pripravili. V obrane nám nevychádzali veci, ktoré sme chceli predviesť. Pre mňa je však dôležité, že sme v rozhodujúcich okamihoch zápasu zahrali veľmi dobre v obrane a premenili dôležité strely.“

Marko Batina (hráč Prievidze): „V prvom rade by som chcel zagratulovať svojim spoluhráčom, ktorí ukázali skvelú spoluprácu. Dali sme nie sto, nie dvesto, ale päťsto percent našich možností. Bojovali sme celý zápas a nenechali sme sa prekvapiť kvalitou súpera. Rešpektovali sme ich, ale hrali sme našu hru. Môžem povedať, že sme zaslúžene zvíťazili.“