• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Ako to už počas leta na našom webe býva zvykom, tak aj teraz sa v najbližších týždňoch budeme venovať mládežníckym reprezentáciám Slovenska. Na úvod prinášame servis tímu do 16 rokov, ktorý má za sebou prvé dva prípravné zápasy v Chorvátsku s bilanciou jednej výhry a prehry.

Prípravné zápasy:

Slovensko „U16“ – Chorvátsko „U15“ 76:81 (41:42)

Slovensko: Golian a Minarovjech po 14, Horváth 9, Huťka 8, Blanárik 7, Gregor, Majerník a Ure po 6, Stanko 4, Urda 2, Janžo, Randuška a Vozár 0

Povedal po zápase

Jozef Ištok, tréner Slovenska: "V prvom stretnutí prípravy na augustové ME sme odohrali dobrý zápas vo vysokej intenzite s domácou reprezentáciou. Napriek hrozivej streľbe za tri body (9,7 percent) a veľmi slabej obrane, sme sa čiastočne presadili v útočných individuálnych činnostiach. V prvom polčase sa nám nedarila hra pod košom, keď nám súper doskakoval ľahké lopty a našu neschopnosť odstavovať trestal väčšinou košom s faulom. S pribúdajúcimi minútami sme začali mať problém v tranzícii a to smerom do obrany, rovnako i do útoku. Za stavu 56:74 prišiel náš najlepší úsek hry, ktorý sme vyhrali 16:1. Na otočenie výsledku to už nestačilo. Chlapcov musíme pochváliť najmä za to, že nevzdali zápas a bojovali až do samotného konca. Najbližšie tri týždne náš čaká ešte veľa práce, v ktorej musíme vylepšiť hlavne individuálne činnosti každého hráča."

Chorvátsko „U15“ – Slovensko „U16“ 82:91 (46:47)

Slovensko: Golian 26, Minarovjech 20, Horváth 11, Huťka 9, Randuška 8, Stanko, Urda a Ure po 4, Vozár 3, Majerník 2, Blanárik, Gregor a Janžo 0

Povedal po zápase:

Jozef Ištok, tréner Slovenska: „V druhom zápase proti domácemu výberu sme začali o niečo koncentrovanejšie v obrane, ako deň predtým. Do útoku zavelili Minarovjech s Golianom. Problém nám však v prvej štvrtine robil, rovnako ako deň predtým, obranný doskok. Táto nezodpovednosť sa ihneď prejavila na priebežnom výsledku - 21:22. V druhej štvrtine sme už hrali o niečo disciplinovanejšie, v rýchlej hre s množstvom protiútokov, sa hra striedala zo strany na stranu. My sme si v tejto fáze hry potvrdili, že ak dodržiavame naše interné herné pravidlá, hráme efektívny basketbal. Rozhodujúcim faktorom zápasu bola tretia štvrtina, kde sme súperovi odskočili na 13-bodový rozdiel a na začiatku štvrtej štvrtiny to bolo dokonca o 15. V záverečnom dejstve sme si konečne postrážili obranný doskok. Dôležité bolo, že sme súpera nútili k nepripraveným strelám a k ťažkým rozhodnutiam. V dramatickom závere rozhodli naše individuality a mohli sme sa tešiť zo zaslúženého víťazstva.“