• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Chlapčenská reprezentácia do 20 rokov zatiaľ čaká na B-kategórii majstrovstiev Európy na prvý úspech, v druhom vystúpení v A-skupine bola tentoraz nad ich sily Bulharsko, s ktorým prehrali 75:94. Po dni voľna nastúpia v utorok 11. júla o 21.00 h proti Írsku.

B-kategória ME do 20 rokov – A-skupina:

Bulharsko – Slovensko 94:75 (22:23, 32:17, 19:15, 21:20)

Najviac bodov – Bulharsko: Gerganov 18, Mihov 16, Kombakov 11

Slovensko: Boros 10, Koller 7, Minarovjech 6, Malovec a Solčánsky po 5 (Jasovský 17, Novák a Tončík po 7, Kapustík 5, Kret 4, Seman 2, Galko 0)

TH: 30/19 – 22/7, Fauly: 20 - 27, Trojky: 9 - 8

Richard Leško, tréner Slovenska: „Po treťom hracom dni sa už črtajú favoriti na postup do hornej osmičky. V našej skupine majú Bulhari nielen nakročené k tomu, ale aj k víťazstvu. Opäť raz to tak bol súper z inej výkonnostnej kategórie, ale určite sa nemáme za čo hanbiť. Prvú štvrtinu sa nám dokonca podarilo vyhrať. V druhej časti sa žiaľ ukázal rozdiel medzi tímami. Druhý polčas sme odohrali so cťou a vyrovnane, čo nás teší. Dôkazom bolo aj nasadenie základnej päťky Bulharska po väčšinu zápasu, keďže do poslednej štvrtiny to nebolo všetko jasné. Určite by sme Bulharov ešte viac potrápili, keby nám padali trestné hody, ale mali sme extrémne nízke percento (7 z 22). Sme radi, že sme boli dosť agresívni, aby sme sa dostali k trestným hodom, ale musíme to vedieť lepšie využiť. Máme teraz deň voľna na regeneráciu, samozrejme zoskupenie síl a taktických poznatkov. Sústredíme sa teraz na Írsko. Verím, že nám dva doterajšie zápasy pomôžu k tomu, aby sme zabodovali naplno. Herný prejav proti Bulharsku bol lepší, ako proti Severnému Macedónsku.“

Matúš Jasovský, hráč Slovenska: „Bulharsko ukázalo na tomto turnaji, že má svoju kvalitu. Od začiatku zápasu sme išli na 100 percent a ukázali sme, že sa ich nebojíme. Neskôr, hlavne po našich chybách v obrane a nepremenených trestných hodoch, sa Bulhari dostali do vedenia a my sme už ich náskok nedokázali zvrátiť v náš prospech. Myslím si, že sme odohrali dobré stretnutie. Naše družstvo sa zlepšuje od zápasu k zápasu, tak dúfam, že to pôjde aj naďalej na tomto turnaji.“