• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Prvý cieľ slovenskej reprezentácie do 18 rokov sa podarilo splniť s prehľadom, do B-kategórie majstrovstiev Európy v portugalskom Matosinhose vstúpila jasným triumfom nad Gruzínskom 77:55. O druhé víťazstvo v B-skupine zabojujú zverenci trénera Danila Rakočeviča v sobotu 22. júla o 16.30 h proti Bosne a Hercegovine.

B-skupina ME do 18 rokov - B-skupina:

Slovensko - Gruzínsko 77:55 (19:18, 15:18, 22:27, 21:12)

Slovensko: Hudec a Šimko po 20, Kováčik 16, Matušek 8, Ďurečko 0 (Simonides 4, Teličák 3, Blaško, Ondruš a Pospíšil po 2, Lüttmerding a Weber 0)

Najviac bodov - Gruzínsko: Bakhtadze 11, Abuladze 10, Daušvili 8

TH: 9/7 - 22/16, Fauly: 23 - 18, Trojky: 10 - 1

Danilo Rakočevič, tréner Slovenska: „Gratulujem chlapcom k víťazstvu. Myslím si, že sme odohrali zodpovedný zápas. Aj keď sme v prvom polčase stratili niekoľko veľmi lacných lôpt a bola možno na začiatku zlá koncentrácia v obrane, tak druhý polčas sme podľa mňa odohrali dobre. Ukázali sme veľkú energiu, dobrú obranu, bojovali sme o doskoky a ešte sme sa dobre rozbehli aj do tranzície. Dali sme aj niekoľko trojok, pre niektorých hráčov je to najdôležitejšia časť hry. Môžeme byť radi, začali sme dobre, pekný výsledok a solídna hra. V sobotu nás čaká oveľa organizovanejší súper, uvidíme ako budeme reagovať proti Bosne a Hercegovine. Dúfam, že sme nabrali nejaké sebavedomie a odohráme zápas na úrovni.“

Róbert Hudec, hráč Slovenska: „Zápas hodnotím veľmi pozitívne. Hrali sme to, čo sme chceli. Od začiatku sme Gruzínsko nepúšťali k ničomu ľahkému. Síce to tak nevyzeralo po prvom polčase, pretože sme prehrávali, ale stále sme vedeli, že na to máme. Cez polčas sme si povedali, čo musíme zlepšiť, kde sme videli chyby a v druhom polčase to bolo vidieť. Viedli sme a už sme ich nepustili späť do zápasu. Urobili sme s chalanmi výborný výsledok. Energia bola fantastická, bolo to cítiť a dúfam, že takto budeme pokračovať.“