• 1.

    SNV Spišská N.V.
    7-1 15
  • 2.

    LUC Lučenec
    6-2 14
  • 3.

    LEV Levice
    4-4 12
  • 4.

    PDA Prievidza
    3-5 11
  • 5.

    INT Inter
    2-6 10
  • 6.

    SVT Svit
    3-4 10
  • 7.

    HAN Handlová
    2-5 9

Kádre majstrov Slovenska v extralige mužov/Slovenskej basketbalovej lige (1993 - 2019)

1993 - BK Davay Pezinok: Andrej Lukjanec, Vladimír Kuznecov, Peter Orgler, Juraj Bošňák, Milan Černický, Justin Sedlák, Pavol Sooš, Jozef Ištok, Rastislav Procházka, Dušan Šedivý, Martin Krnáč, Marián Marek, tréner Richard Frimmel

1993/1994 - BC Prievidza: Oleg Meleščenko, Darius Dimavičius, Miroslav Marko, Ľuboš Jelačič, Jozef Lovík, Branislav Jašš, Josef Floreš, Jaroslav Kraus, Peter Sestrienka, Igor Pipíška, Miroslav Chlupis, Jaroslav Štefánik, Viliam Ridzoň, tréner Ľubomír Doušek

1994/1995 - BC Prievidza: Miloš Babič, Oleg Meleščenko, Jozef Lovík, Branislav Jašš, Ivo Petovič, Ľuboš Jelačič, Peter Sestrienka, Igor Pipíška, Ivan Jusko, Radoslav Teličák, Juraj Pekárik, Jaroslav Štefánik, Filip Turcer, tréner Ľubomír Doušek

1995/1996 - BK Inter Slovnaft Bratislava: Peter Mičuda, Jozef Ďurček, Daniel Jakabovič, Marek Andruška, Karol Wimmer, Eathan O'Bryant, Ľubomír Uhnák, Milan Černický, Ľuboš Gál, Kennard Robinson, Pavol Weiss, Dušan Snopko, Jaroslav Murko, Richard Klein, tréner Ľubomír Urban

1996/1997 - BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Marek Andruška, Vladimír Kuznecov, Peter Mičuda, Daniel Jakabovič, Marián Faith, Michal Gabáni, Miloslav Michálik, Pavol Weiss, Pavol Sooš, Viliam Ridzoň, Radomír Tarek, Michal Gloznek, Ján Radič, Davit Berdzenišvili, Tomáš Orešanský, tréner Milan Rožánek

1997/1998 - BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Miloš Babič, Vladimír Kuznecov, Dragan Ristanovič, Marek Andruška, Milan Černický, Jason Walters, Miloslav Michálik, Davit Berdzenišvili, Marián Faith, Tomáš Orešanský, Viliam Ridzoň, Pavol Weiss, Michal Gloznek, tréner Justin Sedlák

1998/1999 - BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Gordan Zadravec, Vladimír Kuznecov, Peter Mičuda, Dragan Ristanovič, Brett Szabo, Darius Sirtautas, Marek Andruška, Miloslav Michálik, Pavol Weiss, Josip Lovrič, Davit Berdzenišvili, Milan Černický, Tomáš Orešanský, Dušan Snopko, tréner František Rón

1999/2000 - BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Vladimír Kuznecov, Milan Černický, Pavol Weiss, Dušan Snopko, Marek Andruška, Brett Szabo, Gerald Lewis, Aramis Naglič, Dragan Ristanovič, Branislav Timko, Marek Štec, tréner František Rón

2000/2001 - BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Vladimír Kuznecov, Pavol Weiss, Marek Andruška, Dragan Ristanovič, Aramis Naglič, Devon Lake, Marek Štec, Daniel Ďuračka, Julián Beťko, Peter Háger, tréner Milan Černický

2001/2002 - BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Pavol Weiss, Aramis Naglič, Roman Krämer, Marijan Kraljevič, Dragan Ristanovič, Denis Mujagič, Vladimír Kuznecov, Ondrej Šoška, Branislav Tomek, Vladimír Hovaňák, Jozef Radakovič, Peter Háger, tréner Ľubomír Urban

2002/2003 - BK Chemosvit Svit: Eduard Znanec, Nikola Jakšič, Dejan Stojanovič, Tibor Kmetoni, Peter Jankovič, Jozef Zabavník, Peter Fapšo, Miloš Pažický ml., Martin Veber, Jozef Krajčo, Peter Holúbek, Marcel Madaj, Peter Sedmák, tréner Miloš Pažický st.

2003/2004 - BK E.S.O. Lučenec: Antonio Bičvič, Igor Kovačevič, Michal Tarabus, Mirko Ščekič, Martin Veber, Marcel Madaj, Juraj Suja, Maroš Kováčik, Petar Tanaskovič, Neven Čuzela, Peter Simonides, Tomáš Vorlíček, tréner Tibor Jány

2004/2005 - K CERO SPU Nitra: Rytis Vaišvila, Branislav Tomek, Dragan Smiljanič, Matthew Crenshaw, Viliam Ridzoň, Peter Fapšo, Peter Seman, Miroslav Páleník, Matúš Dura, Jozef Vojtek, Roman Marko, Michal Cehula, Ondrej Kačáni, Michal Hantšok, tréner Ľubomír Urban

2005/2006 - BK E.S.O. Lučenec: Igor Kovačevič, Ján Závodný, Mirko Ščekič, Dušan Švidraň, Lukáš Tolmáči, Michal Tarabus, Peter Kotian, Josip Šarin, Jozef Krajčo, Stanislav Galovič, Patrik Meluš, Martin Sýkora, Tomáš Štefánik, Tibor Kemenyík, tréner Krunoslav Krajnovič

2006/2007 - Slávia TU Košice: Richard Leško, Velibor Radovič, Róbert Nuber, Štefan Svitek st., Dejan Stojanovič, Richard Mišinský, Ľubomír Utľak, Jozef Bučák, Juraj Probala, Michal Baťka, Jozef Zábavník, Vladimir Jojič, tréner Goran Miljkovič

2007/2008 - BC Skanska Pezinok: Andrej Lukjanec, Glen Whisby, Peter Mičuda, Lorenzo Williams, Branislav Brliť, Dušan Snopko, Richard Urland, Marek Kozlík, Tomáš Holešovský, Libor Došek, Adam Lukšík, Lukáš Petráš, Lukáš Sečeň, Tomáš Michálik, tréner Milan Černický

2008/2009 - BK AX SPU Nitra: Eugene Lawrence, Branislav Tomek, Dametri Hill, Ľuboš Pohánka, Andrej Červenka, Stanislav Votroubek, Peter Fapšo, Roman Vido, Roman Ivan, Richard Körner, Juraj Hašan, Ladislav Stojanov, tréner Ľubomír Urban

2009/2010 - AB Cosmetics Pezinok: David Jackson, Yemi Nicholson, Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Marek Kozlík, Nenad Miloševič, Branislav Brliť, Richard Urland, Dušan Snopko, David Čermák, Martin Míčka, Michal Kvoček, Igor Majoroš, Matúš Mlynek, Lukáš Sečen, tréner František Rón

2010/2011 - BK Astrum Levice: Mike English, Esian Henderson, Denis Toroman, Jozef Vojtek, Richard Urland, Andrej Červenka, Lukáš Bukovič, Mike Bernard, Tadej Koštomaj, Peter Seman, Richard Klein, Ladislav Lutovský, tréner František Rón

2011/2012 - BC Prievidza: Sullivan Phillips, David Godbold, Paul Guede, Nicholas Livas, Bobby Davis, Corey Pelle, Liam Potter, Kasper Averink, Peter Pipíška, Daniel Boór, Tomáš Vošlajer, Róbert Šturcel, tréner Johan Roijakkers

2012/2013 - BK Inter Incheba Bratislava: Martin Rančík, Alando Tucker, Nenad Miloševič, Justin Graham, Nenad Delič, Marlon Garnett, Peter Sedmák, Goran Bulatovič, Robert Skibniewski, Jakub Novysedlák, Jaroslav Musil, Andrej Kuffa, Richard Urland, Tomáš Ďurana, Michal Ondruš, tréner Aramis Naglič

2013/2014 - BK Inter Incheba Bratislava: Martin Rančík, Nenad Miloševič, Ondřej Starosta, Justin Graham, Derek Williams, Andrej Kuffa, Michal Baťka, Martin Bílik, Goran Bulatovič, Jaroslav Musil, Stanislav Baldovský, Jakub Novysedlák, Samo Udrih, tréner Oleg Meleščenko

2014/2015 - MBK Rieker COM-therm Komárno: T.J. Bannister, Luka Igrutinovič, Babatunde Alawoya, Saša Jankovič, Filip Halada, Jan Kratochvíl, Siniša Bilič, Michal Maslík, Matej Marchyn, Matúš Jurčina, Levente Slezák, Ladislav Stojanov, Marek Kozlík, tréner Miljan Čurovič

2015/2016 - BC Prievidza: Svetozar Stamenkovič, Igor Marič, Jaytornah Wisseh, Marko Batina, Richard Körner, Mike Rostampour, Milan Stanojevič, Marek Jašš, Jozef Vojtek, Jakub Kádaši, Jakub Pasovský, Samuel Hupka, Adam Dobrotka, Jozef Huljak, tréner Miljan Čurovič

2016/2017 - BK Inter Bratislava: Radoslav Rančík, Aleksandar Vlahovič, Nemanja Barač, Tomáš Mrviš, Martin Bílik, Aleksandar Radukič, James Kinney, William Walker, Salih Nuhanovič, Goran Bulatovič, Marek Kozlík, Lukáš Hoferica, Miroslav Páleník, Alex Ondruš, Richard Grznár, tréner Oliver Vidin

2017/2018 - BK Levickí Patrioti: Miha Vašl, Milan Žiak, Tanel Kurbas, Žarko Djurič, Garrick Sims, Boris Bojanovský, Šimon Krajčovič, Mouloukou Diabate, Milivoje Mijovič, Martin Bachan, Martin Danielič, Patrik Adámik, tréner Teo Hojč

2018/2019 - BK Inter Bratislava: Lee Skinner, Arik Smith, Michal Baťka, James Kinney, Michael Fusek, Nemanja Barač, Tomáš Mrviš, David Abrhám, Goran Bulatovič, Marek Kozlík, Andrej Kuffa, Jasmin Perkovič, Miroslav Páleník, tréner Aramis Naglič

2019/2020: SBL ukončená v marci bez určenia poradia (kvôli COVID-19; základnú časť s predstihom vyhral BK Inter Bratislava: Kenney Funderburk, Wesley Alcegaire, Mário Ihring, Goran Bulatovič, Richard Körner, David Abrhám, Dalibor Hlivák, Lee Skinner, Michal Baťka, Marek Kozlík, Michael Fusek, tréner Aramis Naglič)

 

Kádre slovenských tímov, ktoré sa stali majstrom Česko-slovenskej basketbalovej ligy 

1960/1961 - Iskra Svit: Boris Lukášik, Dušan Lukášik st., Rudolf Vraniak, Ján Lehotzký, Zdeněk Setnička, Vladislav Brychta, Imrich Kočík, Štefan Vass, Kvetoslav Hrúz, Jozef Fabišík, Augustín Frantz, Ladislav Soročina, Rudolf Bahník, tréner Pavol Antal

1978/1979 - Internacionál Slovnaft Bratislava: Stanislav Kropilák, Marian Kotleba, Peter Rajniak, Vladimír Padrta, Justin Sedlák, Pavol Bojanovský, Blažej Mašura, Ján Plesník, Ljuben Hagara, Ľubomír Považanec, Ján Kevenský, Milan Oleríny, Marián Vančík, tréner Rudolf Stanček

1979/1980 - Internacionál Slovnaft Bratislava: Stanislav Kropilák, Marian Kotleba, Peter Rajniak, Justin Sedlák, Pavol Bojanovský, Jozef Michalko, Blažej Mašura, Ján Plesník, Ľubomír Považanec, Ján Kevenský, Peter Stanček, Peter Jančura, tréner Rudolf Stanček

1982/1983 - Internacionál Slovnaft Bratislava: Stanislav Kropilák, Peter Rajniak, Vladimír Padrta, Pavol Bojanovský, Blažej Mašura, Peter Jančura, Ľubomír Pochaba, Ján Kevenský, Igor Kratochvíl, Marián Vančík, Jaroslav Koreň, Ivan Kopšo, Pavol Bobrík, tréner Miroslav Rehák

1984/1985 - Internacionál Slovnaft Bratislava: Stanislav Kropilák, Peter Rajniak, Juraj Žuffa, Tomáš Michalík, Ľudovít Kristiník, Igor Kratochvíl, Ján Kevenský, Jan Žákovec, Ľubomír Pochaba, Petr Dorazil, Jaroslav Koreň, Miloš Procházka, tréner Miroslav Rehák

1988/1989 - Baník Cígeľ Prievidza: Ľubomír Uhnák, Jaroslav Kraus,, Peter Jančura, Karol Varga, Marián Stopka, Branislav Jašš, Ľuboš Krivošík, Jiří Bárta, Peter Knob, Marián Marchyn, Anton Pekár, Pavol Miškovič, Alexander Vass, František Kurčík, tréner Ján Hluchý

1992/1993 - Baník Cígeľ Prievidza: Dušan Lukášik ml., Ľubomír Uhnák, Jaroslav Kraus, Darius Dimavičius, Oleg Meleščenko, Josef Floreš, Ľuboš Jelačič, Marián Marchyn, Peter Sestrienka, Ivan Jusko, Erich Tábi, Igor Pipíška, tréner Ivan Chrenka

 

Najznámejší Slováci v českých tímov, ktoré sa stali majstrom Česko-slovenskej basketbalovej ligy 

  • Karol Horniak (1956 - ÚDA Praha)
  • Martin Ňuchalík (1964 - Spartak Brno)
  • Oliver Tomáš (1969, 1970, 1971 - Slavia VŠ Praha)
  • Branislav Sako (1971, 1972 - Slavia VŠ Praha)
  • Gustáv Hraška (1972, 1974, 1981, 1982 - Slavia VŠ Praha)
  • Vladimír Dzurilla (1973, 1975 - Dukla Olomouc)
  • Pavol Bojanovský (1975 - Dukla Olomouc)
  • Michal Arpáš (1976, 1977 - Zbrojovka Brno)
  • Juraj Žuffa (1981, 1982 - Slavia VŠ Praha)
  • Dušan Lukášik ml. (1982 - Slavia VŠ Praha)
  • Stanislav Kropilák (1984 - RH Pardubice)
  • Ľudovít Kristiník (1984 - RH Pardubice)
  • Martin Buňák (1988, 1990 - Zbrojovka Brno)
  • Július Michalík (1990 - Zbrojovka Brno)

 

Hráči s najväčším počtom titulov majstra Slovenska 

9: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda

7: Vladimír Kuznecov, Pavol Weiss

6: Marek Andruška

5: Milan Černický, Dragan Ristanovič, Dušan Snopko, Marek Kozlík

4: Richard Urland, Goran Bulatovič

(Viliam Ridzoň hral v ročníku 1993/94 za majstrovskú Prievidzu, ale v poslednom finálovom zápase nebol ani na súpiske, preto má oficiálne 3 tituly a nie štyri; ďalší hráči s tromi titulmi: M. Michálik, D. Berdzenišvili, T. Orešanský, A. Naglič, B. Tomek, P. Fapšo, M. Páleník, J. Vojtek, M. Baťka, N. Miloševič, A. Kuffa; tri tituly, čs. plus slovenská liga: J. Sedlák, J. Kraus, B. Jašš, Ľ. Uhnák, O. Meleščenko, Ľ. Jelačič, P. Sestrienka, I. Pipíška)  

 

Slovenskí hráči s najväčším počtom titulom v Česko-slovenskej lige

5: Stanislav Kropilák

4: Gustáv Hraška, Pavol Bojanovský, Peter Rajniak, Ján Kevenský

3: Oliver Tomáš, Blažej Mašura, Juraj Žuffa, Peter Jančura

 

Zoznam majstrov Slovenskej ligy (1939 - 1945)

1939/1940 - ŠK Bratislava

1940/1941 - ŠK Bratislava

1941/1942 - VŠ Bratislava

1942/1943 - VŠ Bratislava

1943/1944 - VŠ Bratislava

1944/1945: súťaž nedokončená

Najlepší hráč v lige: Gustáv Herrmann (získal dva tituly v 1940 a 1941). Top slovenským družstvom v 30. rokoch bola Herrmannova YMCA Bratislava, ktorá sa zúčastňovala finálového turnaja najlepších tímov z Čiech, Moravy a Slovenska.

 

Najlepší slovenský klub v jednotlivých sezónach Česko-slovenskej ligy (1945 - 1993): 

1945/1946 - VŠ Bratislava (2. miesto)

1946/1947 - VŠ Bratislava (3.)

1947/1948 - VŠ Bratislava (2.)

1948/1949 - Sokol Bratislava (4.)

1949/1950 - Sokol Bratislava (4.)

1950/1951 - Sokol Bratislava (4.)

1951 - Dynamo Košice (7.)

1952 - Zdravotník Bratislava (4.)

1953 - Slovan Bratislava (4.)

1953/1954 - Slovan Bratislava (3.)

1954/1955 - Slávia Bratislava (3.)

1955/1956 - Slávia Bratislava (3.)

1956/1957 - Slávia Bratislava (6.)

1957/1958 - Slávia Bratislava (3.)

1958/1959 - Slávia Bratislava (3.)

1959/1960 - Slovan Bratislava (6.)

1960/1961 - Iskra Svit (1.)

1961/1962 - Iskra Svit (2.)

1962/1963 - Iskra Svit (3.)

1963/1964 - Iskra Svit (4.)

1964/1965 - Iskra Svit (3.)

1965/1966 - Iskra Svit (5.)

1966/1967 - Iskra Svit (4.)

1967/1968 - Iskra Svit (3.)

1968/1969 - Iskra Svit (4.)

1969/1970 - Baník Prievidza (6.)

1970/1971 - Iskra Svit (8.)

1971/1972 - Iskra Svit (6.)

1972/1973 - Baník Prievidza (5.)

1973/1974 - Baník Prievidza (7.)

1974/1975 - Baník Prievidza (8.)

1975/1976 - Inter Bratislava (4.)

1976/1977 - Inter Bratislava (3.)

1977/1978 - Inter Bratislava (4.)

1978/1979 - Inter Bratislava (1.)

1979/1980 - Inter Bratislava (1.)

1980/1981 - Inter Bratislava (2.)

1981/1982 - Inter Bratislava (2.)

1982/1983 - Inter Bratislava (1.)

1983/1984 - Slávia Žilina (5.)

1984/1985 - Inter Bratislava (1.)

1985/1986 - Chemosvit Svit (5.)

1986/1987 - Inter Bratislava (3.)

1987/1988 - Inter Bratislava (2.)

1988/1989 - Baník Prievidza (1.)

1989/1990 - Inter Bratislava (3.)

1990/1991 - Baník Prievidza (3.)

1991/1992 - Baník Prievidza (2.)

1992/1993 - Baník Prievidza (1.)