• 1.

  INT Inter
  28-4 60
 • 2.

  LEV Levice
  22-10 54
 • 3.

  PDA Prievidza
  19-13 51
 • 4.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 5.

  ZIL Žilina
  15-17 47
 • 6.

  KOM Komárno
  13-19 45
 • 7.

  HAN Handlová
  13-19 45
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-23 41
 • 9.

  LUC Lučenec
  6-26 38

Semifinále play off Slovenskej basketbalovej ligy odštartoval lepšie Inter Bratislava, so Svitom si poradil bez väčších problémov. Cennú výhodu získala Prievidza, ktorá uspela na levickej palubovke.

Už len štyri tímy pokračujú v boji o víťaza Slovenskej basketbalovej ligy v sezóne 2018/2019. V sobotu večer štartujú série Interu so Svitom a Levíc s Prievidzou. Potvrdí sa výborná fazóna domácich tímov v play off alebo príde na rad hneď na úvod nejaké prekvapenie?

O druhú miestenku vo finále Slovenskej basketbalovej ligy si to rozdá úradujúci majster a víťaz Slovenského pohára Levickí Patrioti a tretí tím tabuľky Prievidza. Obe družstvá majú za sebou náročnú päťzápasovú sériu, „žlto-zelení“ proti Handlovej a „bielo-čierni“ proti Komárnu. Pred úvodným zápasom sú tak obaja na rovnakom štartovacom bode. Ako hodnotia doterajšie výsledky v play off a svojho najbližšieho súpera tréneri? To nám prezradili v preview pred samotnou sériou.

V boji o finálovú miestenku si to od soboty rozdá víťaz základnej časti Inter Bratislava a štvrtý tím tabuľky Iskra Svit. Bratislavský celok splnil vo štvrťfinále úlohu favorita, keď bez problémov vyhral sériu so Spišskou Novou Vsou. Podtatranské družstvo je medzi najlepšou štvorkou po piatich rokoch. Ako hodnotia doterajšie výsledky v play off a svojho najbližšieho súpera tréneri? To nám prezradili v preview pred samotnou sériou.

Každá séria má svoj koniec, vo štvrtok podvečer sa skončila šnúra komárňanských účastí medzi najlepšou štvorkou. Po ôsmich rokoch neuvidíme „obuvníkov“ v boji o najcennejší kov, keďže rozhodujúci štvrťfinálový zápas s Prievidzou bol jednoznačnou záležitosťou súpera. Ten sa revanšoval za minuloročné štvrťfinále, doma zvíťazil 103:81 a najlepším možným spôsobom ukončil sériu.

Pre Levice a Handlovú to bol zápas sezóny. Zatiaľ čo úradujúci majster a víťaz Slovenského pohára bojoval o to, aby nepripustil predčasný koniec už vo štvrťfinále, tak „Baník“ mal na dosah veľké prekvapenie. Patrioti sa však v správnom momente zomkli, po výhre 82:65 už majú istotu cenného kovu.

V rozhodujúcich štvrťfinálových zápasoch play off Slovenskej basketbalovej ligy nezaváhali domáce tímy. Úradujúci majster z Levíc zvíťazil nad Handlovou a Prievidza bez problémov zdolala Komárno. Práve tieto dva celky sa stretnú v semifinálovej sérii, ktorá začína už v sobotu.