• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 3.

  INT Inter
  0-0 0
 • 4.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 5.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 6.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 7.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

Víťazstvo na domácom turnaji v konkurencii ďalších troch celkov z SBL, vzbudilo v basketbalových kruhoch určite pozornosť. Je totiž zrejmé, že Iskre Svit sa opäť podarilo zložiť zaujímavé družstvo. „Podtatrancov“ teda možno pokojne pasovať na ašpiranta v horných poschodiach tabuľky. Skúsený kouč Rudolf Jugo sa obzrel za predchádzajúcimi týždňami, v ktorých sa jeho tím pripravoval na nový ročník.

Rytieri zo Spiša sa rozhodli ešte vystužiť svoju súpisku o známe meno. V bielo-modrom drese pokračuje aj naďalej 30-ročný pivot Ivan Židzik.

Nový ročník SBL je už za rohom, preto je čas postupne predstaviť jednotlivých aktérov. Začíname príjemným prekvapením predchádzajúceho ročníka - Lučencom. „Novohradčania“ podobne ako aj ich rivali, mali špecifickú prípravu. Ako s ňou bol spokojný tréner Peter Jankovič, to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Vlna nevôle po odporúčaní Pandemickej komisie vlády SR, ktorá navrhovala päťnásobné zníženie limitov kapacity, priniesla želaný efekt. V platnosti tak zostáva aktuálne nariadenie, že na zápasy SBL a ostatných basketbalových súťaží sa dostane najviac 500 divákov.

Pred koncom prípravy na nový ligový ročník sa rozhodli Patrioti Levice ešte posilniť svoje rady. Do tímu prichádza ostrieľaný 33-ročný bývalý reprezentant Chorvátska Zoran Vrkič.

Nové nariadenia, ktoré navrhla Pandemická komisia vlády SR ústrednému krízovému štábu SR, môžu mať devastačný, ba priam až likvidačný dopad nielen na Slovenskú basketbalovú ligu (SBL) a na extraligu žien, ale aj samotný basketbal na Slovensku. Najnavštevovanejší palubovkový šport na Slovensku chce aj formou protestu počas prípravných zápasov poukázať na to, že šport na Slovensku potrebuje akútnu pomocnú ruku od vlády.

Už dlhšiu dobu bolo známe, že systém Slovenského pohára čakajú veľké zmeny. Tie majú jasný cieľ - zatraktívniť formát tejto súťaže, zapojiť výrazne väčší počet tímov z nižších súťaží a prezentovať kluby SBL po celom Slovensku.