• 1.

  SNV Rytieri
  20-8 48
 • 2.

  SVT Svit
  18-10 46
 • 3.

  LEV Patrioti
  17-11 45
 • 4.

  KMR Komárno
  15-13 43
 • 5.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 6.

  INT Inter
  13-15 41
 • 7.

  PDA Prievidza
  9-19 37
 • 8.

  HAN Handlová
  5-23 33

Papierovo najvyrovnanejšia séria prvého kola play off by mala byť medzi štvrtým Komárnom a piatym Lučencom. Obaja dosiahli v predchádzajúcom ročníku na cenný kov, takže je isté, že v tejto sezóne sa jednému medaila určite neujde. Fazónu majú nielen „diabli“, ale aj „pelikáni“, preto sa diváci môžu tešiť na atraktívne súboje. Viac pred začiatkom série sme zisťovali u trénerov Zlatka Jovanoviča a Nenada Miloševiča.

Ďalšia séria prvého kola play off tiež sľubuje zaujímavý basketbal. Majstrovské Levice idú do vyraďovačky ako nasadená trojka, Inter napokon zo 6. miesta, ale v doterajších vzájomných zápasoch platilo pravidlo "môj dom, môj hrad". Oba tímy navyše nemali ideálny záver základnej časti, o to väčší náboj môže mať hneď prvá konfrontácia. Ako to vidia tréneri Michal Madzin a Danilo Rakočevič?

V sobotu štartuje prvé kolo play off a my sa ako vždy pozrieme bližšie na jednotlivé dvojice. Začneme nasadenou dvojkou a sedmičkou. Svit vstupuje do vyraďovačky po najlepšej základnej časti za 18 rokov, Prievidza mala v jej finiši dobrú formu, takže predpoklady na dobrú a atraktívnu sériu by sme mali. Čo hovoria pred jej začiatkom tréneri Oleg Meleščenko a Krunoslav Krajnovič?

Vedeniu Interu Bratislava sa v poslednom období podarilo vytiahnuť mnohých zaujímavých legionárov, ktorí následne naštartovali celkom zaujímavé kariéry. V podobný scenár dúfa aj J.P. Moorman, v žlto-čiernom drese je to jeho profesionálna premiéra a teraz je s tímom na prahu play off.

Pre hráča zo zahraničia nie je jednoduché stotožniť sa s úlohou, že do zápasov vo väčšine prípadov naskakuje z lavičky. Demarkus Stuckey to v Komárne obrátil na svoju výhodu, keď nie raz takto dopomohol tímu k víťazstvu. Aj preto začínajú „diabli“ play off doma a ich rozohrávač získal ocenenie pre najlepšieho striedajúceho hráča základnej časti.

Ocenenie pre najlepšieho Slováka základnej časti získal pivot naposledy pred 4 rokmi, vtedy to bol Michal Baťka. Michael Fusek bol v tom čase najlepším striedajúcim hráčom. Odvtedy „Fuso“ herne a výkonnostne vyrástol, čo momentálne dokazuje v drese Spišských Rytierov. V čom mu pôsobenie pod taktovkou trénera Tea Hojča pomohlo a ako získal sebaistotu aj v reprezentácii, to všetko sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Šiestu sezónu je profesionálom, ale až teraz je súčasťou klubu s veľkými ambíciami. Novinkou je tiež to, že premiérovo vo svojej kariére sa dočkal individuálneho ocenenia. Peak MVP základnej časti Patrick McGlynn si užíva tieto pocity a so Spišskými Rytiermi chce dosiahnuť na majstrovskú trofej.