0-3 3
  • 9.

SNV Spišská N.V.
    0-4 4

Ťahákom štvrtého kola SBL mala byť repríza finále medzi Prievidzou a Interom Bratislava. Na jednej strane sa domáci snažili prerušiť 17-zápasovú šnúru prehier s týmto súperom. Na strane druhej chceli hostia zaznamenať 30. ligové víťazstvo za sebou. Všetko však zatienil incident z tretej štvrtiny, po ktorom sa predčasne ukončil zápas.

V štvrtom kole Slovenskej basketbalovej ligy zvládli východniarske derby lepšie hráči Svitu, keď zdolali Spišskú Novú Ves. Premiérový domáci triumf zaznamenali Levice nad Žilinou, Lučenec natiahol proti Handlovej víťazne ťaženie pred svojimi fanúšikmi. Čiernou škvrnou je predčasne ukončený duel Prievidze s Interom Bratislava.

Po krátkej prestávke sa opäť rozbieha ligový kolotoč. Štvrté kolo SBL prinesie reprízu finále, Prievidza privíta Inter Bratislava. Na programe je aj tradičné východniarske derby medzi Svitom a Spišskou Novou Vsou. V Leviciach prídu na jarmočný zápas basketbalisti Žiliny. Lučenec sa pokúsi natiahnuť domácu sériu víťazstiev proti Handlovej.

Vedenie Spišskej Novej Vsi zareagovalo na odchod slovenského pivota Milana Vaga z ich družstva, na uvoľnený post prišiel 23-ročný kanadský center Selvedin Planinčič.

Je takmer päť mesiacov od ukončenia minuloročného finále, v ktorom sme čelili bratislavskému Interu. Žiaľ, po náročnom play-off sme nestačili na dominantný celok uplynulého ročníka. Zisk strieborných medailí sa však musel považovať za úspech.

Krátko po príchode Richarda Körnera získal Inter Bratislava ďalšieho podkošového hráča. Úradujúci majster Slovenska angažoval 28-ročného chorvátskeho pivota Domagoja Bubala. S rodákom z bosenského Mostaru sa žlto-čierni dohodli na trojmesačnom účinkovaní s možnosťou opcie.

Inter Bratislava ladí fazónu na blížiacu sa skupinovú fázu Európskeho pohára FIBA, v ďalšej predohrávke SBL zaknihoval triumf nad zraneniami zdecimovaným Komárnom (95:77). V žlto-čiernom drese úspešne debutoval Richard Körner, aj s jeho pomocou zostáva majster naďalej bez prehry.