• 10.

SNV Spišská N.V.
    2-11 15

Súpisky na Eurovia SBL All Star Game začínajú naberať čoraz reálnejšie kontúry. Podobne ako pred týždňom, aj tentoraz dostal prednosť s výberom pivot Košíc Peter Sedmák. Do svojho tímu si vybral rozohrávača VŠEMvs Karlovka Bratislava Dalibora Hliváka a pivota PP & TV Raj Žilina Brandona Holcomba.

Už vo štvrtok sa začína pre slovenskú mužskú basketbalovú reprezentáciu predkvalifikácia majstrovstiev Európy 2021. V úvodnom stretnutí A-skupiny privítajú v Poprade hráčov Macedónska. S trénerom Ivanom Rudežom sme sa zhovárali na viaceré zaujímavé témy. V prvej časti rozhovoru sme sa zamerali na domácu súťaž.

Doterajšie výsledky basketbalistov Handlovej asi netešia priaznivcov „Baníka“. Pozitívom však môžu byť výkony 23-ročného amerického krídelníka Marcusa Tyusa, ktorý sa rýchlo zaradil medzi kľúčové opory tímu trénera Krunoslava Krajnoviča.

V poradí už 119. derby medzi Prievidzou a Handlovou bolo tentoraz jasnou záležitosťou domáceho celku. Basketbalisti BC rozhodli o víťazstve v podstate v priebehu štyroch minút, „Baník“ zdolali jednoznačne 101:70.

Trináste kolo Eurovia SBL bolo predposlednou možnosťou zapojiť sa do boja o "Peak hráča mesiaca november". Komu sa po individuálnej stránke vydarili sobotňajšie zápasy?

Komárno sa hotovalo ukončiť víťazné ťaženie Interu a pripraviť mu druhú prehru v aktuálnom ročníku. „Žlto-čierni“ však takýto scenár nepripustili, víťazstvo 92:84 po predĺžení je pre nich už ôsme za sebou a siedme pred domácim publikom.

V trinástom kole Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy natiahli svoju víťaznú sériu hráči Interu, Košíc a Levíc. Hornonitrianske derby prinieslo jednoznačný triumf Prievidze a dva body si zapísal aj Svit, ktorý si poradil s Karlovkou. Súťaž pokračuje po reprezentačnej prestávke 29. novembra.