• 1.

  INT Inter
  20-4 44
 • 2.

  LEV Levice
  18-7 43
 • 3.

  SVT Svit
  16-9 41
 • 4.

  PDA Prievidza
  15-10 40
 • 5.

  ZIL Žilina
  12-13 37
 • 6.

  KOM Komárno
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  9-16 34
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  8-17 33
 • 9.

  LUC Lučenec
  2-23 27

Káder Levických Patriotov je hotový na kľúčovú časť sezóny, záverečnou posilou v tíme trénera Tea Hojča je 32-ročný srbský pivot Nikola Jeftič.

Prednedávnom pribudol na súpisku Komárna ďalší slovenský basketbalista. Nejde však o žiaden prestup, to sa len z chorvátskeho krídelníka Sašu Jankoviča stal slovenský občan. Nielen na to prišla v rozhovore reč, ale obzreli sme sa aj za jeho doterajšou kariérou v najvyššej súťaži či blížiacej sa svadbe.

O hráčovi Levíc Dwaynovi Benjaminovi už bolo popísané dosť, niekoho zaujímali jeho mimobasketbalové aktivity, no väčšina priaznivcov sa tešila na jeho výkony. Tie zatiaľ najlepšie prišli v Bratislave, kde americký krídelník doviedol Patriotov nielen k zisku historicky prvého Slovenského pohára pre klub, ale aj k cene pre najužitočnejšieho hráča turnaja.

Pred pár mesiacmi získal prvú veľkú trofej vo svojej trénerskej kariére. K majstrovskému titulu s Levicami teraz pridal aj Slovenský pohár, ktorý je prvý v histórii klubu. To všetko v deň narodenín trénera „žlto-zelených“ Tea Hojča, kedy mu jeho zverenci darovali asi ten najlepší možný darček.

Basketbalisti Levíc sa prvýkrát v histórii klubu stali celkovými víťazmi Slovenského pohára. Patrioti vo finálovom stretnutí zdolali domáci Inter Bratislava 78:75. Zverencom trénera Olivera Vidina nevyšlo tretí rok po sebe záverečné stretnutie turnaja, úradujúci majster naproti tomu využil tretí finálový pokus na zisk chýbajúcej trofeje. Najužitočnejším hráčom Slovenského pohára sa stal Dwayne Benjamin z BK Levickí Patrioti.

Basketbalistom Interu Bratislava nevyšlo tretí rok po sebe finále Slovenského pohára podľa predstáv. Ako veľký favorit na zisk prvej trofeje sezóny boli k nej blízko, no napokon zverenci trénera Olivera Vidina museli sledovať radosť Levických Patriotov.

Zo štyroch sú už len dvaja, Slovenský pohár dospel do svojho záverečného dňa, v ktorom sa rozhodne o držiteľovi prvej trofeje v sezóne 2018/2019. Získa ju domáci Inter Bratislava alebo sa z triumfu budú radovať Levickí Patrioti?