• 1.

  LEV Levice
  16-9 41
 • 2.

  INT Inter
  16-11 43
 • 3.

  SNV Spišská N.V.
  16-13 45
 • 4.

  LUC Lučenec
  16-13 45
 • 5.

  SVT Svit
  14-13 41
 • 6.

  PDA Prievidza
  9-17 35
 • 7.

  HAN Handlová
  8-19 35

Najskôr nevydarená úvodná štvrtina, potom takmer klinická smrť v záverečnej časti. Asi takto v skratke vyzerala cesta Svitu za domácim víťazstvom. Prievidza bola viac ako vyrovnaným súperom, koncovku však hostia absolútne nezvládli. Po výsledku 84:79 sa „medvede“ mohli potešiť z toho, že sú opäť o čosi bližšie k najlepšej štvorke.

Súboj Lučenca so Spišskou Novou Vsou nebol príliš pohľadný pre oko nezaujatého diváka. Svedčí aj o tom konečné skóre - 66:60. Z oboch strán to bol veľký boj, v ktorom boli cítiť, že v hre sú cenné body. „Pelikáni“ mohli dokráčať k triumfu aj ľahšou cestou, no dôležitejšie pre nich je, že sa bodovo už dotiahli na Rytierov.

Domáce tímy v 33. kole Niké SBL nezaváhali, Lučenec sa bodovo dotiahol na Spišských Rytierov a Svit sa triumfom nad Prievidzou opäť o čosi priblížil najlepšej štvorke.

Pred nekompletným 33. kolom Niké SBL sú vo vzduchu dve otázky. Podarí sa Lučencu bodovo dotiahnuť na 3. miesto alebo odskočia opäť Spišskí Rytieri? Priblíži sa Svit k najlepšej štvorke alebo urobí Prievidza ďalší krok na ceste za miestenkou v prvom kole play off?

Niekoľko sekúnd do konca a jedna strela môže rozhodnúť o všetkom. Kto je v Leviciach ideálnym na takéto momenty? David Abrhám. Reprezentačný krídelník v druhom stretnutí po sebe mal nálepku muža zápasu. V pondelok večer navyše vďaka svojmu premenenému pokusu nepustil Svit do predĺženia, Patrioti napokon zvíťazili 90:89.

Dohrávkou Levíc so Svitom sa podarilo uzatvoriť 14. kolo Niké Slovenskej basketbalovej ligy. Kto sa dostal v tomto kole do nášho tradičného výberu?

Po dohrávke 14. kole Niké SBL pokračuje víťazná séria Levíc, recept na ich palubovku nenašiel po ďalšej dramatickej koncovke ani Svit.