• 1.

  INT Inter
  7-2 16
 • 2.

  LEV Patrioti
  6-3 15
 • 3.

  SNV Rytieri
  6-3 15
 • 4.

  SVT Svit
  4-4 12
 • 5.

  KMR Komárno
  3-5 11
 • 6.

  HAN Handlová
  3-6 12
 • 7.

  PDA Prievidza
  3-6 12
 • 8.

  LUC Lučenec
  3-6 12

Perfektná záverečná štvrtina doviedla Spišských Rytierov k víťazstvu v Komárne. Po 9. kole Niké SBL sa začína horná trojka oddeľovať od zbytku poľa.

Výkony Lučenca sa zatiaľ nezmenili ani s príchodom nového trénera na lavičku. Na prekvapivý, ale zaslúžený triumf u majstra, doma nenadviazali a v tabuľke sa prepadli na posledné miesto. Prievidza ideálne odčinila vysokú prehru z baníckeho derby, u vicemajstra získala prvú vonkajšiu výhru v sezóne.

Opäť zaplnená hala na Vietnamskej mala v sobotu večer mnoho dôvodov na radosť. Interu sa podarilo natiahnuť doma neporaziteľnosť o ďalší zápas. K tomu sa pridal pre toto družstvo mimoriadny úspech nad úradujúcim majstrom, ktorý priniesol zmenu na poste lídra Niké SBL. Čerešničkou na torte bol fakt, že k víťazstvu nasmeroval „žlto-čiernych“ nestarnúci Marek Kozlík.

Niké SBL má nového lídra, Inter Bratislava vo svojej domácej pevnosti zdolal v 9. kole Patriotov Levice. Prvé víťazstvo vonku zaznamenala Prievidza, dva body si odnáša z Lučenca. Svit nedal šancu Handlovej a výsledkom je jeho suverénny triumf.

Tréner Danilo Rakočevič bol v piatok na roztrhanie. Najprv zaskočil u juniorov za chorého kouča Karola Wimmera, následne už pripravoval A-tím mužov na sobotný prestížny súboj proti Levickým Patriotom. Jeho víťaz sa usadí na čele Niké Slovenskej basketbalovej ligy! Vzápätí si však 36-ročný čiernohorský kormidelník našiel čas aj na rozhovor pre bkinter.sk.

Počas týždňa obaja uspeli vo svojich dueloch Alpsko-jadranského pohára. Komu sa podarí nadviazať na úspech v Niké SBL, bude to Komárno alebo Spišskí Rytieri? Priblížia sa domáci top trojke alebo zvýšia hostia náskok od ostatných?

Po povinnostiach v pohárových súťažiach sa opäť prelaďujeme na Niké SBL. Hlavnou udalosťou soboty je zápas o prvé miesto, Inter Bratislava s novou posilou vyzve majstrovských Patriotov Levice. Handlová chce pokračovať vo svojich úspešných výsledkoch, Svit sa vrátiť na víťaznú vlnu. Prievidza má cieľ ukončiť čakanie na úspech, Lučenec zase predviesť, že je na správnej ceste.