• 1.

  SNV Spišská N.V.
  5-1 11
 • 2.

  LUC Lučenec
  4-2 10
 • 3.

  SVT Svit
  3-3 9
 • 4.

  LEV Levice
  3-3 9
 • 5.

  PDA Prievidza
  2-4 8
 • 6.

  HAN Handlová
  2-4 8
 • 7.

  INT Inter
  2-4 8

Aj keď slovenský mužský basketbal stále čaká na prenikavejší úspech na reprezentačnej scéne, tak v ére samostatnosti sa pod Tatrami podarilo vychovať množstvo talentovaných hráčov. Kto je však tým najlepším basketbalistom Slovenska od roku 1993? To sme zisťovali v ankete spolu s basketbalovými odborníkmi.

Prípravy vrcholia, už o niekoľko hodín sa opäť rozbehne zápasový kolotoč Slovenskej basketbalovej ligy. Ešte pred ostrým štartom sme sa snažili všetky letné a aktuálne novinky zhrnúť do nášho ligového podcastu. Hosťom bol riaditeľ súťaže Peter Mičuda, ktorý prezradil viaceré zaujímavé informácie.

Už tradičnou rubrikou, ktorá je súčasťou nášho spravodajstva o SBL, je power ranking tímov. Tradičnou tvárou tejto sekcie je bývalý kouč Karlovky Peter Ivanovič, jeho úlohou bolo opäť zhodnotiť jednotlivých účastníkov ligy. Ako zoradil kluby pred ostrým štartom, to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

V predchádzajúcich dvoch týždňoch odštartovali účastníci SBL s prípravou na nový ročník. Oproti predchádzajúcim rokom však nik z celkov nebol na štarte kompletný. Ako kluby riešili aktuálne obmedzenia s legionármi, to sme pre vás zisťovali od samotných činovníkov.

Nálepku najzaujímavejšieho družstva si počas prestávky vyslúžili „Novovešťania“. Všetko odštartovalo angažovaním známeho kouča Tea Hojča, k tomu sa pridali nemenej zaujímavé príchody a povestnou čerešničkou na torte bola zmena vizuálu a názvu na Spišských Rytierov. Klub začína novú etapu s cieľom návratu na pozície, na ktoré boli v dávnejšej minulosti fanúšikovia zvyknutí.

Lučenec sa v predchádzajúcom ročníku definitívne vrátil na basketbalovú mapu. Do ARENY sa vrátila eufória z víťazstiev, ktorá by mala pokračovať aj v novej sezóne. Tréner Peter Jankovič pokračuje vo svojej práci, podarilo sa mu vyskladať opäť raz dobré družstvo a navyše k tomu prilákať aj Zuzanu Žirkovú na post asistentky trénera. Spolu ich čaká premiéra v Alpsko-jadranskom pohári, v lige by určite minimálne radi zopakovali výsledky z predošlých mesiacov.

Pod Tatrami už tradične pracovali bez veľkých fanfár, ale o to viac poctivejšie. Iskre Svit sa podarilo udržať viaceré dôležité tváre, ku ktorým sa pridali zaujímavé posily. Pokračuje aj trénerská dvojica Rudolf Jugo a Róbert Ištvánik, ich cieľom je pokračovať v atraktívnom a ofenzívne ladenom basketbale.