• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Do Siene slávy Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) oficiálne pribudol prvý slovenský hráč. Po trénerke Natálii Hejkovej sa tejto pocty dočkala legenda Interu Bratislava a reprezentácie Československa Stanislav Kropilák. FIBA oficiálne uviedla naraz nových členov za rok 2020 a 2021 na 89. výročie vzniku svojej organizácie prostredníctvom online ceremónie.

Sezóna 2020/2021 je už niekoľko dní minulosťou, jednotlivé kluby však už rozmýšľajú nad ďalším ročníkom. Na našom webe sa už stalo tradíciou, že na jednom mieste nájdete všetky oficiálne a potvrdené informácie o pohyboch v kádroch účastníkov Niké Slovenskej basketbalovej ligy.

Už tradičnou rubrikou, ktorá je súčasťou nášho spravodajstva o SBL, je power ranking tímov. Tradičnou tvárou tejto sekcie je bývalý kouč Karlovky Peter Ivanovič, jeho úlohou bolo opäť zhodnotiť jednotlivých účastníkov ligy. Základná časť je za nami, ligu čakajú rozhodujúce boje o to, pre koho bude sezóna 2020/2021 úspešná a pre koho nie.

Stanislav Kropilák sa stane 18. júna členom Siene slávy Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA). Mimoriadna udalosť preňho, slovenský basketbal i celý náš šport sa udeje v deň výročia založenia FIBA. Zástupcovia iba ôsmich krajín, medzi nimi aj Československa, ju ustanovili 18. 6. 1932 v Ženeve.

Už tradičnou rubrikou, ktorá je súčasťou nášho spravodajstva o SBL, je power ranking tímov. Tradičnou tvárou tejto sekcie je bývalý kouč Karlovky Peter Ivanovič, jeho úlohou bolo opäť zhodnotiť jednotlivých účastníkov ligy. Liga má za sebou prvý vrchol sezóny, druhý však už klope na dvere. Ako to vyzerá v tradičnom power rankingu, to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Historicky okamih pre slovenský basketbal, po trénerke Natálii Hejkovej sa do Siene slávy Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) dostane aj prvý slovenský hráč. V polovici júna do nej uvedú legendu Interu Bratislava Stanislava Kropiláka.

Bič neplieska vždy na konci. Tak sa dá charakterizovať situácia z konca prvého marcového týždňa spred šesťdesiatich rokov, keď sa basketbalisti Iskry Svit stali majstrami Československa. Liga vtedy ešte nebola na svojom konci. Až neskôr vyvrcholila ďalším dvojkolom, ale titul, keďže sa nehralo systémom play-off, už spoznal svojho držiteľa.