• 1.

  INT Inter
  28-4 60
 • 2.

  LEV Levice
  22-10 54
 • 3.

  PDA Prievidza
  19-13 51
 • 4.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 5.

  ZIL Žilina
  15-17 47
 • 6.

  KOM Komárno
  13-19 45
 • 7.

  HAN Handlová
  13-19 45
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-23 41
 • 9.

  LUC Lučenec
  6-26 38

Po úspešnom premiérovom ročníku sa 16. júna o 16.00 h v Prievidzi opäť uskutoční podujatie Blaho Basket All Star Game. V Niké aréne si dá zraz slovenská špička, ktorú tentoraz obohatí viacero zaujímavých osobností.

Nielen Slovenská basketbalová liga aktuálne vrcholí súbojmi Interu Bratislava s Prievidzou, ale nedávno sa rozhodovalo aj v nižších súťažiach. Druhá najvyššia súťaž sa stala korisťou Academic ŽU Žilina a o kategóriu nižšie sa z celkového triumfu radovalo družstvo BKM Dastet Krompachy. 

Základná časť Slovenskej basketbalovej ligy je už uzatvorenou kapitolou, na rade je nová súťaž – play off. V ňom sa často rozhoduje o tom, či v danom klube bola sezóna úspešná alebo nie. Ako vidí šance a silu jednotlivých tímov náš expert Peter Ivanovič? To sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Basketbalová kariéra netrvá večne, niektorí musia skončiť zo zdravotných alebo rôznych iných dôvodov. Kto však väčšinu svojho života strávil pod deravými košmi, vie, že sa od tohto športu odchádza len ťažko. Nižšie súťaže alebo mestské ligy sú plné hráčov, ktorí nedávno boli, alebo ešte sú stále súčasťou Slovenskej basketbalovej ligy.

Počas jednej sezóny sa na slovenských palubovkách predstaví približne 130 hráčov, niektorí však o čosi viac vyčnievajú nad ostatnými. V záverečnom kole ligovej ankety sme sa spomedzi účastníkov SBL snažili zistiť, kto je najlepším hráčom aktuálneho ročníka.

V noci z utorka na stredu sa začína jeden z vrcholov basketbalovej sezóny, v Amerike odštartuje 81. ročník March Madness (Marcové šialenstvo). Turnaj najlepších univerzitných tímov v krajine si odskúšali viacerí hráči z aktuálneho ročníka SBL. Prostredníctvom ankety vám priblížia jedinečnú atmosféru tohto podujatia. 

Nielen tréneri, ale aj samotní hráči sú často tvorcovia úspechu, respektíve neúspechu. Taktika je nesmierne dôležitá, ale ešte dôležitejšia je jej samotná realizácia na palubovke. V rámci ligovej ankety sme tentoraz zisťovali, kto je povestnou predĺženou rukou trénerov v jednotlivých kluboch.