• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Pod Tatrami už tradične pracovali bez veľkých fanfár, ale o to viac poctivejšie. Iskre Svit sa podarilo udržať viaceré dôležité tváre, ku ktorým sa pridali zaujímavé posily. Pokračuje aj trénerská dvojica Rudolf Jugo a Róbert Ištvánik, ich cieľom je pokračovať v atraktívnom a ofenzívne ladenom basketbale.

Kluby na Hornej Nitre sú si v mnohých veciach podobné. Nielen Handlová, ale aj Prievidza zažila počas vynútenej prestávky svoje problémy. Zníženie rozpočtu, trénerská výmena a omladenie kolektívu. Nováčik na poste hlavného kouča Maroš Helmecy si na seba nepripúšťa tlak, ktorý je v Niké aréne prirodzenou súčasťou basketbalovej roboty.

Prvotné čierne scenáre sa nenaplnili, Handlová zostáva aj naďalej súčasťou SBL. „Baníci“ sa však rozhodli vydať inou cestou, ako tomu bolo po predošlé roky. Stávka na slovenskú cestu a trénerského nováčika prináša svoje riziká, tie práve tamojším fanúšikom zatiaľ imponujú. Žiadna ľahká úloha pred koučom Danilom Rakočevičom však nie je.

Asi v máloktorom klube prišlo k tak markantným a viditeľným zmenám, ako tomu bolo v Interi Bratislava. Najskôr museli počítať citeľné straty, na ktoré však zareagovali zaujímavými príchodmi. „Žlto-čierni“ budú mať dravé mužstvo plné energie, skúsenosti totiž nahradila veľká chuť. Premiéru na poste hlavného trénera bude mať Španiel Alberto Blanco Vila, ktorého čaká okrem iného aj práca s talentovanými odchovancami.

Vynútená prestávka zastavila dianie aj v Slovenskej basketbalovej lige, teraz sme však na prahu nového ročníka, preto je čas aj na návrat nášho ligového podcastu. V prvom vydaní sme zisťovali všetko podstatné od šéfredaktora ligového portálu Michala Duchoviča.

Kluby postupne nabiehajú na začiatok letných príprav, my sa postupne budeme venovať každému účastníkovi SBL. Medzi prvými rozhýbali so sieťkami v Leviciach, kde sa rozhodli výrazne omladiť družstvo a ešte viac zvýrazniť slovenskú cestu, ktorej sa už dlhodobo venujú. Tréner Michal Madzin bude mať totiž k dispozícii len dvoch legionárov a výrazne omladený kolektív.

Samozrejmosťou v rámci nášho letného servisu je prehľadný a pravidelne aktualizovaný prehľad prípravných zápasov účastníkov Slovenskej basketbalovej ligy. Na jednom mieste tak nájdete, kde, kedy a proti komu bude váš obľúbený tím hrať.