• 1.

  SNV Spišská N.V.
  15-8 38
 • 2.

  LEV Levice
  13-8 34
 • 3.

  LUC Lučenec
  11-9 31
 • 4.

  SVT Svit
  10-9 29
 • 5.

  INT Inter
  9-11 29
 • 6.

  PDA Prievidza
  7-11 25
 • 7.

  HAN Handlová
  6-15 27

S prestávkami 17 rokov, tri majstrovské tituly, štyri Slovenské poháre, účasti v All Star zápasoch, individuálne ocenenia a v neposlednom rade reprezentovanie Slovenska. To je odkaz, ktorý po sebe zanechá Nenad Miloševič na slovenských palubovkách. Vo veku 37 rokov sa rozhodol oficiálne povesiť tenisky na klinec. Spod deravých košov však neodchádza, plynule prechádza na dráhu trénera.

Už tradičnou rubrikou, ktorá je súčasťou nášho spravodajstva o SBL, je power ranking tímov. Tradičnou tvárou tejto sekcie je bývalý kouč Karlovky Peter Ivanovič, jeho úlohou bolo opäť zhodnotiť jednotlivých účastníkov ligy. Po novembri a decembri nezostal kameň na kameni, svoje zohrala reprezentačná, respektíve korona prestávka. Ako sa premietla na forme družstiev, to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Systém Slovenského pohára prešiel vzhľadom na aktuálne opatrenia podstatnými zmenami. Zo súťaže sa odhlásilo 10 družstiev z nižších súťaží, čím odpadla takmer kompletná kvalifikácia.

Koronavírus ovplyvnil vo veľkej miere novembrové dianie v Slovenskej basketbalovej lige. V krátkom čase sa s novou situáciou museli vysporiadať v Handlovej, Prievidzi, Spišskej Novej Vsi a vo Svite. Kvarteto klubov je však späť v tréningovom procese a my sme zisťovali, čo s nimi koronavírus urobil.

Už tradičnou rubrikou, ktorá je súčasťou nášho spravodajstva o SBL, je power ranking tímov. Tradičnou tvárou tejto sekcie je bývalý kouč Karlovky Peter Ivanovič, jeho úlohou bolo opäť zhodnotiť jednotlivých účastníkov ligy. Prvý mesiac základnej časti priniesol mnoho zaujímavého, o čom sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Členovia rodiny v jednom tíme? V SBL-ke pomerne pravidelná záležitosť, aktuálne ju dokumentujú prípady v Handlovej, Spišskej Novej Vsi a Lučenci. Pri tejto príležitosti sme sa ohliadli za nedávnou minulosťou a pozreli sme sa na najznámejšie rodinné „klany“, ktoré sa stretli v rovnakom drese.

Aj keď slovenský mužský basketbal stále čaká na prenikavejší úspech na reprezentačnej scéne, tak v ére samostatnosti sa pod Tatrami podarilo vychovať množstvo talentovaných hráčov. Kto je však tým najlepším basketbalistom Slovenska od roku 1993? To sme zisťovali v ankete spolu s basketbalovými odborníkmi.