• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Leto, to je tradične čas hráčskych a trénerských zmien a vy ste si už mohli zvyknúť, že na jednom mieste nájdete všetky tieto informácie. Inak tomu nebude ani teraz, prehľadne sme pre vás pripravili oficiálne a potvrdené informácie o pohyboch v kádroch účastníkov Niké Slovenskej basketbalovej ligy.

Play off vrcholí a v posledných dňoch sa vo veľkej miere diskutovalo o situáciách zo zápasov v Leviciach a na Spiši. Združenie basketbalových rozhodcov, na čele s národným školiteľom Borisom Gabarom, si v ôsmej edícii rubriky "Očami rozhodcu", posvietilo vo veľkej miere na tieto momenty, ktoré vzbudili veľké vášne na sociálnych sieťach. 

Vyvrcholenie Final Four 1. ligy a boj o potenciálne miesto v nasledujúcom ročníku Niké SBL, priniesol všetko. Na oboch stranách bolo mnohých tvárí, ktoré navyše spájala rivalita medzi klubmi z jedného mesta. K tomu sa solídna návšteva v Žiari nad Hronom dočkala dobrého basketbalu, zo žilinského derby vo finále vzišiel víťazne Academic, ktorý dokázal uspieť proti TSM po výsledku 89:78.

K play off patrí intenzita, súboje, emócie, ale aj momenty, ktoré vzbudzujú vášne. Združenie basketbalových rozhodcov, na čele s národným školiteľom Borisom Gabarom, prichádza so siedmou edíciou rubriky "Očami rozhodcu", v ktorej rozoberá päť situácii z doterajšieho priebehu "vyraďovačky". 

Po náročnom období, kedy basketbalové kluby prevažne prežívali a bojovali o svoju existenciu, sa situácia postupne zlepšuje. Niké SBL by sa tretí rok po sebe mohla dočkať navýšenia počtu účastníkov. Úvahy o tom prebiehajú u Košice Wolves a TSM Slávia Young Men Žilina, u ktorých sme zisťovali aktuálnu situáciu.

Záver základnej časti bol dramatický do poslednej sekundy, pri veľkej porcii duelov sa našli momenty, o ktorých sa diskutovalo. Združenie basketbalových rozhodcov, na čele s národným školiteľom Borisom Gabarom, si pripravilo už šiestu edíciu rubriky „Očami rozhodcu“. V tomto prípade si nachystali osem zápasových situácií.

Ústrednými postavami na lavičkách tímov sú hlavní tréneri, ale nemenej dôležitou súčasťou sú ich asistenti. Ako vyzerá ich bežný deň, čomu sa venujú, aké sú ich povinnosti? Tak na tieto a ďalšie otázky nám dal odpoveď Nikola Maslarevič pôsobiaci v Iskre Svit a vy teraz máte možnosť nahliadnuť do ich sveta.