• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenskú zástavu na Česko-slovenskom pohári zdvihli na konci dňa Levice, úradujúci šampión Niké SBL sa stal jediným postupujúcim tímom zo Slovenska. Vo štvrťfinále si poradil s Olomouckom a v boji o finále si zahrá o 20.00 h proti Děčínu.

Záverečný duel prvého hracieho dňa síce otvorilo bodovo Olomoucko, ale potom to zobrali do rúk Patrioti. Útočne celkom otvorená úvodná perióda patrila najmä dvojici Adaway a Howard, ku ktorej sa pridal Wheeler. Olomoucko síce podávalo defenzívne koncentrovaný výkon, ale kvalitatívny rozdiel sa prejavil už na skóre prvej štvrtiny, Levice ju vyhrali 24:15. Český tím sa na začiatku ďalšej časti trochu priblížil, ale „žlto-zelení“ v správnej chvíli zareagovali a žiadnu drámu nepripúšťali. Práve naopak, čoraz viac získavali kontrolu nad dianím na palubovke a náskok výrazným spôsobom rástol. Adaway mal prsty v takmer polovici bodov, Patrioti viedli po prvom polčase 43:29.

Pozitívny prejav pokračoval aj po prestávke, kolektívna hra sa ukázala ako silná levická zbraň. Vďaka nej vedeli odrážať bodové nápory Olomoucka a stále si udržiavať komfortné vedenie. Lenže postupom času prišlo poľavenie majstra a súper to okamžite trestal. Na začiatku poslednej štvrtiny dokonca stiahol na rozdiel jediného útoku (56:59) a razom sa boj o poslednú semifinálovú miestenku zamotával. Patrioti sa dostali pod tlak a Olomoucko v pozícii outsidera nemalo čo stratiť, takže dôležitý bol každý útok. Vtedy sa ukázali európske skúsenosti na slovenskej strane, v správnych momentoch totiž prichádzali body a výsledkom bol vytúžený postup medzi najlepšie kvarteto Česko-slovenského pohára.

Louda Auto Final 8 Česko-slovenského pohára – štvrťfinále:

BK REDSTONE Olomoucko – Patrioti Levice 68:76 (15:24, 14:19, 21:16, 18:17)

Najviac bodov – Olomoucko: Townsend 15, Adamu 14, Bailey a McBrayer po 12

Patrioti: Adaway 23, Wheeler 16, Howard 11, Vrbica 6, Kováč 0 (D. Kneževič 12, Bojanovský 6, Pažický 2)

TH: 24/19 – 12/8, Fauly: 15 - 19, Trojky: 3 - 12, Rozhodovali: Matějek, Ženiš, Scholze, 318 divákov

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Vedeli sme, že tento zápas môže rozhodnúť o mnohom. Pri vývoji ostatných stretnutí, sme už vedeli, že hráme o možnosť mať to, prečo sme sem prišli. Som rád, že sa nám to podarilo, ale bolo vidieť, ako to bol extrémne ťažký zápas. Som rád za prvý polčas, kedy sme hrali s veľmi veľkou energiou a výborne v tranzícii, čím sme si vytvorili náskok. V druhom polčase nás Olomoucko spomalilo, ale v rozhodujúcich momentoch sme trafili veľké strely a do rúk zobrali víťazstvo.“

Aaron Wheeler, hráč Patriotov: „Je to dobrý pocit, byť jediným úspešným slovenským tímom vo štvrťfinále. Snažíme sa reprezentovať Slovensko, ako jediný sme vo semifinále, ale chceme dosiahnuť ešte viac. Zápas sme začali celkom dobre, Olomoucko sa ale v druhom polčase vrátilo do duelu. Vedeli sme, že sa bude hrať celých 40 minút. Som veľmi rád, že sme ako kolektív zvládli, zabojovali a udržali sme ich.“

Program 2. hracieho dňa Louda Auto Final 8 Česko-slovenského pohára (Športová hala Královka, Praha/ČR) - štvrtok 15. februára: