• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Európska sekcia Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) sa rozhodla zrušiť všetky tohtoročné mládežnícke majstrovstvá Európy, ktoré sa mali konať v letných mesiacoch. Dôvodom k tomuto kroku je podľa oficiálneho webu organizácie situácia v Európe s koronavírusom.

Koronavírus zasiahol výrazným spôsobom do našich životov a ako prvé mu padli za obeť športové podujatia, našu najvyššiu basketbalovú ligu nevynímajúc. Koronakríza zasiahla naplno aj BK 04 AC LB Spišská Novú Ves a tak sme netradične ukončenú sezónu zhodnotili so športovým manažérom klubu Michalom Búzom.

S menom Michal Duchovič sa stretávate v drvivej väčšine článkov na portáli basketliga.sk. Jeho hlavnou pracovnou náplňou je totiž zabezpečenie chodu tohto webu a prísun informácií fanúšikom všetkých klubov. Človeka úzko spätého s touto hrou vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme.

Bývalý reprezentačný pivot a v súčasnosti hráč Interu Bratislava Michal Baťka sa vo veku 32 rokov už začína zamýšľať aj nad životom po ukončení hráčskej kariéry. Aj z tohto dôvodu využil výzvu Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) a prihlásil sa do programu TIME-OUT 2.0. O čo ide, to nám prezradil rodák z Košíc.

Sezóna 2019/2020 je už uzatvorenou kapitolou, mnohé kluby už rozmýšľajú nad budúcnosťou. Opäť vám teda na jednom mieste prinášame od účastníkov Slovenskej basketbalovej ligy všetky oficiálne a potvrdené informácie o pohyboch v kádroch.

Po sezóne 2017/18, v ktorej sme napriek tretej pozícii po základnej časti, vypadli už v štvrťfinále s Komárnom, došlo v Prievidzi k výmene na trénerskom poste. Dôvodom ďalšej trénerskej výmeny však nebolo sklamanie z konečného piateho miesta. Tréner Ryan Pannone zvažoval zahraničné ponuky a rozhodol sa vrátiť do Hapoelu Jeruzalem, z ktorého sa posunul na pozíciu hlavného trénera Erie BayHawks, ktorý je farmárskym tímom New Orleans Pelicans v NBA G League. Pannoneho miesto tak ešte pred začiatkom uplynulého ročníka zaujal jeho krajan Michael Claxton.

Len nedávno sme vám priniesli bleskovú informáciu, ktorá zarmútila nie len vedenie handlovského basketbalového klubu, jeho hráčov a fanúšikov, ale širokú basketbalovú verejnosť. O tom, že Slovenská republika v súčasnosti čelí jednej z najnáročnejších previerok v rámci svojej existencie niet žiadnych pochýb. Ministerstvo zdravotníctva a vláda Slovenskej republiky podobne ako ostatné okolité štáty odolávajú útoku vírusu COVID 19. Okrem krízového štábu vlády sa touto otázkou zaoberali aj riadiace orgány jednotlivých súťaží.