• 1.

  LEV Patrioti
  9-2 20
 • 2.

  KMR Komárno
  8-3 19
 • 3.

  LUC Lučenec
  6-5 17
 • 4.

  HAN Handlová
  6-5 17
 • 5.

  SNV Rytieri
  6-6 18
 • 6.

  SVT Svit
  4-7 15
 • 7.

  INT Inter
  4-7 15
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-8 8

Bolo to viac ako dvojmesačné čakanie, no víťazstvo konečne prišlo. Prievidza sa rozlúčila ideálne s Alpsko-jadranským pohárom, na domácej palubovke ukončila víťazné ťaženie slovinskej Iliriji.

Šláger 12. kola Niké SBL sa skončil úspešnejšie pre Komárno, ich víťaznú sériu nezastavili ani hráči Lučenca. Handlová poskočila v tabuľke na štvrté miesto, v priamom súboji uspela po dramatickej koncovke na palubovke Spišských Rytierov. Zlepšenie tabuľkového postavenia sa podarilo aj Svitu, keď triumfoval nad Interom Bratislava.

Basketbalistov Prievidze čaká v krátkom slede ďalší duel, v tomto prípade pôjde o záverečné vystúpenie v aktuálnom ročníku Alpsko-jadranského pohára. Na záver účinkovania v D-skupine sa pokúsia zaznamenať prvé víťazstvo proti slovinskej Iliriji.

Tri atraktívne zápasy, to je basketbalové menu 12. kola Niké SBL. Veľká pozornosť bude patriť zápasu Lučenca s Komárnom, v hre je druhé miesto v tabuľke. Nemenej zaujímavé to bude na Spiši, Rytieri si zahrajú s Handlovou o štvrtú pozíciu. A v neposlednom rade, v Pezinku to bude duel tabuľkových susedov, Inter Bratislava nastúpi proti Iskre Svit.

Aj v tomto ročníku redakcia webu basketliga.sk a riaditeľ súťaže Peter Mičuda, v spolupráci so spoločnosťou Peak, bude vyhlasovať najlepších hráčov mesiaca, respektíve po základnej časti a play off Niké SBL. V mesiaci november si ocenenie „Peak hráč mesiaca“ vyslúžil Luka Gašič z BC Komárno.

Predohrávka 12. kola Niké SBL priniesla očakávaný výsledok, prvé Levice si poradili s poslednou Prievidzou. Domáci tak natiahli svoju víťaznú sériu o ďalší zápas, hostia si musia na prvý triumf v sezóne ešte počkať.

Hneď zo začiatku týždňa je tu ďalší ligový duel, konkrétne predohrávka 12. kola. Na Mikuláša sa proti sebe postaví líder tabuľky - Patrioti Levice, ich súperom bude aktuálne posledný celok - Prievidza.