• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Prvá domáca prehra v play off prišla pre basketbalistov Patrioti Levice v nesprávnom čase. Všetko mali pripravené a nachystané na ukončenie finálovej série a vypuknutie majstrovských osláv, ale súper zo Spiša mal odlišné plány. Po zmazaní 12-bodového manka ustál aj záverečný nápor súpera a Niké Slovenskú basketbalovú ligu tak čaká minimálne ešte jeden súboj medzi týmito dvoma družstvami.

Finálová séria priniesla prvý a pre mnohých nečakaný zvrat. Rytieri prekazili dokonale naplánovaný večer Patriotov Levice, ktorý už mali v pláne ukončiť aktuálny ročník Niké SBL a odštartovať majstrovské oslavy. Hostia, na čele s Corym Reevesom, si ale povedali, že si ešte dáme minimálne jeden duel. Práve s mužom tretieho zápasu sme hodnotili výhru Spišiakov.

Finálová séria o víťaza Niké Slovenskej basketbalovej ligy v sezóne 2023/2024 sa ešte neskončila, Spišskí Rytieri odvrátili prvý majstrovský mečbal Levíc, keď na ich palubovke zvíťazili 75:72 a v sérii hranej na tri víťazstvá znížili stav na 1:2 na zápasy. Štvrtý finálový duel je na programe v stredu 22. mája o 18.30 h.

Na hornej Nitre sa začali prípravy na nastávajúcu sezónu. Manažment handlovského Baníka rozbehol sériu rokovaní, ktoré budú postupne prinášať mená na tímovú súpisku.

Od svojho nástupu na scénu Niké SBL sa Komárno zaradilo medzi najlepšie tímy súťaže. Túto nálepku potvrdilo tiež v tomto ročníku, aj keď z toho napokon nebola medaila. Po všetkých trénerských a hráčskych zmenách ich jeden zápas delil od zopakovania účasti vo finále. Nielen o tomto, ale aj o sériu s Levicami a celkové pôsobenie u „diablov“ sme preberali s koučom Ivanom Djordjevičom.

Finálová séria o víťaza Niké SBL v tejto sezóne má možno pred sebou poslednú bitku. Aspoň tak si to želajú Levice, aby mohli v domácom prostredí vypuknúť oslavy zlatého hetriku. Rytieri o ničom takom nechcú počuť, ich jednoznačným cieľom je vrátiť ešte sériu na Spiš. 

Finálová séria Niké Slovenskej basketbalovej ligy je zatiaľ jasne v rukách úradujúceho majstra, Patriotov Levice. Svoju silu a najmä herné kvality predviedli aj v druhej konfrontácii so Spišskými Rytiermi, z ich palubovky si odnášali po výsledku 90:67 ako víťazi. Opäť im k tomu pomohla streľba za tri body, produkcia z lavičky a hlavne defenzívna činnosť.