• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Najvyššiu basketbalovú súťaž, alebo aj Niké Slovenskú basketbalovú ligu, čaká 31. sezóna. O tom, čo všetko fanúšikov v najbližších týždňoch a mesiacoch čaká a na čo sa môžu tešiť, nám v rozhovore porozprával riaditeľ Niké SBL Peter Mičuda.

Na záver nášho seriálu o tímoch Niké SBL sme si nechali úradujúceho majstra – Patriotov Levice. Tím trénera Michala Madzina je momentálne výrazne viditeľný skrz účinkovanie v kvalifikácii Ligy majstrov. Na ligovej scéne bude mať ale však povestný terč na chrbte, keďže na víťaza Niké SBL si bude každý robiť zálusk.

Vicemajster a víťaz Slovenského pohára, s takou nálepkou ide Lučenec do ďalšej kapitoly jeho fungovania v Niké SBL. A pod taktovkou trénera Marka Borasa chce nadviazať na najúspešnejšiu sezónu v klubovej histórii. Predpoklady na to „pelikáni“ majú, na predsezónnom Federálnom pohári obsadili tretiu priečku.

Ligový bronz v nováčikovskej sezóne Komárna očividne nebol len výstrelom do tmy. Už na predsezónnom Federálnom pohári ukázal tím okolo trénera Zlatka Jovanoviča, že opäť s ním treba rozhodne počítať. Hráčskych zmien sa síce udialo viac, ako by možno vedenie klubu chcelo, ale to nič nemení na odhodlaní „diablov“ robiť radosť fanúšikom.

Komárno hlási tesne pred začiatkom novú tvár vo svojom tíme. Klub angažoval na pozíciu pivot 33-ročného Srba Ivana Pendiča.

Spišskí Rytieri idú do novej sezóny s nálepkou najslovenskejšieho družstva, ale ich prípravné obdobie malo ďaleko od ideálu. Ukázalo sa to napríklad aj na Federálnom pohári, kde prekvapujúco hrali len o 15. miesto. Tréner Teo Hojč si je vedomý toho, koľko práce je pred jeho družstvom, je však odhodlaný urobiť maximum.

Návrat do Bratislavy a výrazne vyšší počet zmien v družstve. Ťažiskové témy Interu Bratislava sa počas leta napokon premietli do zaujímavého kádra s potenciálom minimálne obhájiť pozície z predošlého ročníka. „Žlto-čiernych“ povedie za naplnením tohto cieľa Danilo Rakočevič, s ktorým sme sa v rámci nášho predstavovania tímov rozprávali.