• 9.

SNV Spišská N.V.
    2-8 12

Po zverejnení realizačných tímov na All-Star Game SBL 2019, prichádzajú teraz na rade súpisky družstiev. Tréner slovenského výberu Peter Jankovič si vytiahol do svojho tímu Michala Baťku a Jaroslava Musila, jeho náprotivok Aramis Naglič si vybral z vlastných radov Kenneyho Funderburka a Lee Skinnera.

Po mesiaci sa opäť otvorili brány prievidzskej Niké arény a po krátkom „exile“ sa do nej vrátili na súťažný zápas zverenci trénera Tihomira Bujana. Bol to však horký návrat, ktorý im prekazili hráči Lučenca. „Novohradčania“ tak získali v krátkom čase ďalší cenný skalp, po výhre 84:74 získali dva body z palubovky vicemajstra.

Iskra Svit zastavila v Handlovej vo veľkom štýle krátku šnúru prehier. Nielenže dokázala zmazať v druhom polčase 16-bodové manko, ale uchmatnúť si výhru dokázala len po jednej úspešnej trojke. Handlovčania totiž nezvládli záver a následne predĺženie, po výsledku 87:96 stratili doma ďalšie cenné body.

Súboj o postup do druhej fázy Európskeho pohára FIBA medzi Interom Bratislava a holandským Leidenom by sa dal charakterizovať ako duel dvoch rôznych tvárí. Kým v prvej a tretej štvrtine mal navrch slovenský zástupca, tak v druhej a štvrtej 10-minútovke bol na tom lepšie ich súper. A práve koncovka napokon rozhodla o tom, že miestenku si pre seba po výsledku 88:78 uchmatli hostia.

Basketbalistom Interu Bratislava sa rozplynul sen o účasti v ďalšej fáze Európskeho pohára FIBA, v kľúčovom stretnutí prehrali doma s holandským Leidenom 78:88. So súťažou sa rozlúčia o týždeň doma proti Benfice Lisabon.

Jedenáste kolo Slovenskej basketbalovej ligy prinieslo výhru Lučenca v Prievidzi, Svit dokázal v Handlovej otočiť duel a triumfovať po predĺžení. Spišská Nová Ves deklasovala oslabené Komárno rozdielom triedy.

Patrioti Levice sa opäť o čosi viac priblížili k účasti v play off Alpsko-jadranského pohára, výrazne si pomohli tesným víťazstvom 81:78 na palubovke českého mmcité1 Basket Brno.