• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Sezóna 2020/2021 Niké SBL dospela do svojej záverečnej fázy. Zostali už len dvaja v boji o majstrovskú trofej. Patrioti Levice majú na dosah tretí titul v histórii klubu, Spišskí Rytieri premiérový a po 11 rokoch môžu byť prvým družstvom, ktorému sa podarí vyhrať obe trofeje. Finálová séria začína!

Na Slovensku vyhral všetko, čo sa dalo, ale nikdy sa mu to nepodarilo v jednej sezóne. Teo Hojč má na lavičke Spišských Rytierov jedinečnú možnosť, po 11 rokoch má jeho klub v Niké SBL na dosah mimoriadne cenné double. Vo finále však proti jeho zverencom bude stáť dôverne známy súper, a to klub, v ktorom pôsobil – Patrioti Levice.

Michal Madzin je trénerskou súčasťou Niké SBL od roku 2015, za ten čas získal zatiaľ len bronz so Svitom. Na lavičke Levíc určite rozšíri svoju medailovú zbierku, keďže premiérovo vo svojej kariére si zahrá o najcennejšiu trofej. V rozhovore pred finálovou sériou sme prebrali súpera Patriotov – Spišských Rytierov.

Približne osem mesiacov chýbali basketbaloví fanúšikovia na zápasoch Niké SBL. To sa už od najbližšej soboty mení, na finálové zápasy medzi Patriotmi Levice a Spišskými Rytiermi sa môže prísť pozrieť 250 ľudí.

Rozohrávač Rytierov Mário Ihring si už majstrovské oslavy vo svojej kariére raz užil, ale na Slovensku to bude jeho prvé ligové finále. Aká bola cesta k nemu a čo očakáva od série s Levicami, to sa dozviete v rozhovore s reprezentantom Slovenska.

Pred troma rokmi získal rozohrávač Levíc Šimon Krajčovič prvú veľkú trofej vo svojej kariére. Za ten čas urazil veľkú basketbalovú cestu a teraz má opäť na dosah najcennejší kov. V čom bol tohtoročná cesta do finále odlišná a čo by mohlo rozhodovať v sérii so Spišskými Rytiermi, to nám prezradil playmaker Patriotov.

Finalisti Niké Slovenskej basketbalovej ligy Patrioti Levice a Spišskí Rytieri v spoločnom vyhlásení chcú pomôcť s očkovacou kampaňou v jednotlivých mestách a zároveň žiadajú Pandemickú komisiu vlády Slovenskej republiky o výnimku pre týchto ľudí, bez nutnosti ďalšieho testovania.