• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0
 • 3.

  ZIL Žilina
  0-0 0
 • 4.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 5.

  INT Inter
  0-0 0
 • 6.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 8.

  KOM Komárno
  0-0 0
 • 9.

  LEV Levice
  0-0 0

Na jednej strane si basketbalisti Česka užívajú rozprávkovú jazdu na majstrovstvách sveta v Čine. Na druhej strane Slovákov čaká takmer dvojročná prestávka od kvalifikačných duelov. Prečo tomu tak je, akou cestou by naše mužské kluby mohli vybrať, na to sme sa snažili pozrieť prostredníctvom asistenta trénera reprezentácie Slovenska Petra Tordu a bývalého asistenta reprezentácie Česka Lubomíra Růžičku.

Dvadsaťpäťročný rozohrávač Šimon Krajčovič urazil zaujímavú basketbalovú cestu. Začínal v Považskej Bystrici, vyskúšal si akadémiu na Kanárskych ostrovoch a okúsil aj americký univerzitný basketbal. Prišiel jeho návrat na Slovensko, v Leviciach sa dokázal vypracovať na jednu z kľúčových postáv, čo následne preniesol aj do reprezentácie. Ako sa vyvíjala kariéra, o tom sme sa zhovárali s jeho bývalým trénerom v Považskej Bystrici Petrom Tordom a tiež ex-koučom Levíc Teom Hojčom.

Príprava účastníkov Slovenskej basketbalovej ligy je v plnom prúde, súpisky sa finalizujú. Miest pre slovenských hráčov však nie je nikdy dosť, preto sme si pripravili zoznam 9 hráčov, ktorí by mohli dostať šancu v novom ročníku SBL.

Jeho prácou nie je dávať body, respektíve rozdávať pozápasové rozhovory. Fyzioterapeut slovenskej reprezentácie Juraj Sluka sa v prvom rade stará o to, aby mal tréner k dispozícii družstvo v čo najlepšom zdravotnom stave. Pre náš web nám však poodhalil zákulisie svojej práce.

„Bad boy“ slovenského basketbalu. S takou nálepkou pobehoval po našich palubovkách bývalý hráč Prievidze a Nitry Pavel Bosák. Český krídelník bol pre jednu stranu doslova bohom, tá druhá ho zatracovala v dôsledku správania v zápasoch. Pri nedávnom návrate do Niké arény sme sa obzreli za jeho slovenskou etapou, ale sme aj zisťovali, čo momentálne robí známy búrlivák.

Ako každú sezónu, tak aj pred ďalšou edíciou Slovenskej basketbalovej ligy sme pre vás pripravili prehľad prípravných zápasov jednotlivých účastníkov ligy.

Blaho Basket Zápas Hviezd nebol len prehliadkou slovenskej basketbalovej špičky, ale do podujatia v prievidzskej Niké aréne sa počas víkendu zapojili aj budúce hviezdy nášho basketbalu. Prinášame vám prehľad aj z týchto duelov.