• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Tradičnou súčasťou aj tejto sezóny Slovenskej Basketbalovej Ligy je "Súboj Hviezd", v ktorom sa opäť po roku stretnú najlepší hráči Východu a Západu a budú baviť divákov svojim basketbalovým umením. Tohtoročným dejiskom stretnutia je Aréna Poprad, ktorá privíta skvelú basketbalovú show v sobotu 12. decembra 2015. Začiatok zápasu je predbežne stanovený na 18.00 hod.

Fanúšikovia Slovenskej basketbalovej ligy sa už teraz môžu tešiť na najlepších hráčov, výborný zápas, ostro sledované individuálne súťaže o najlepšieho smečiara a trojkára a k tomu bohatý sprievodný program!

Informácie k Eurovia SBL All Stars Game 2015:

Zostavenie tímov

Zloženie základných zostáv oboch tímov budú mať od 16.11.2015 opäť vo vlastných rukách fanúšikovia. Hlasovaním na www.subojhviezd.sk zvolia základnú päťku a taktiež trénerskú dvojicu, ktorá bude viesť tím Východu a Západu.

Po ukončení hlasovania, ktoré potrvá do 7.12.2015, donominujú hlavní tréneri so svojimi asistentmi ďalších piatich hráčov v každom tíme. Z jedného klubu sa exhibície zúčastnia najviac traja basketbalisti. Každý deň môžete podporiť svoju hviezdu jedným hlasom.

Rozdelenie družstiev

Východ:
KB Košice, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, BK Iskra Svit , BC Prievidza

Západ:
BK Inter Bratislava, MBK Rieker Com-Therm Komárno, MBK SPU Nitra, EUCOS Levickí Patrioti, VŠEMvs Karlovka Bratislava

Individuálne súťaže

 

Three-Point Shootout - Súťaž o najlepšieho trojkára

Štyria strelci (dvaja z každého tímu) sa stretnú v súťaži o najlepšieho trojkára extraligy. Strelec má 5 pokusov z 5-ich pozícií. Každá úspešná strela znamená 1 bod, posledná (piata) strela z každej pozície má hodnotu 2 body. Časový limit je 1 min.

Dvaja najlepší strelci z úvodného kola postupujú do finále, v ktorom strieľajú ďalších 5 x 5 pokusov (1 min.). V prípade rovnakého bodového skóre strelci opakujú celé strelecké kolo.

 

Slam Dunk Contest - Súťaž o najlepšieho smečiara

Súťaže o najlepšieho smečiara extraligy sa zúčastnia dvaja hráči z každého regiónu. Súťažiaci majú 2 pokusy, ktoré ohodnotia členovia poroty známkami 1 až 10, pričom 10 je najvyššia známka.

Dvaja hráči s najvyšším bodovým ziskom postupujú do finále, v ktorom majú ďalšie 2 pokusy. V prípade rovnakého počtu bodov prichádza na rad ďalší pokus o efektný "slam dunk".

 

MVP All-Stars - Najužitočnejší hráč zápasu

Po skončení zápasu vyberú členovia poroty najužitočnejšieho hráča exhibície - MVP (Most Valuable Player).

Predpredaj vstupeniek

Vstupenky si bude možné zakúpiť v predstihu na www.predpredaj.sk.

Minulé ročníky